کارت بانکی بین المللی-تکماه تراول

کارت اعتباری خارجی


کارت بانکی بین المللی با توجه به نیاز مشتری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. این نوع کارت‌های اعتباری در آسان سازی تراکنش‌های بین‌المللی نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

توسط کارت های بین المللی پرداخت هایی در سراسر دنیا به سادگی صورت می گیرد یکی از مزیت های مهم کارت های بین المللی این است که در تمامی کشورهای دنیا غیر از کشورهای تحریم شده مانند ایران قابل استفاده می باشد و می توان به سادگی خرید آنلاین، خرید با دستگاه پوز و حتی برداشت پول از دستگاه های عابر بانک انجام داد.

این کارت ها دسته بندی های مختلفی دارد و با توجه به نیاز مشتریان می توان از این کارت ها و خدمات آن استفاده کرد. دسته بندی کارت بانکی بین المللی به شرح زیر می باشد:

  1. کارت اعتباری (‏credit card‏)‏؛
  2. کارت نقدی (‏Debit card‏)‏؛
  3. کارت پیش پرداخت (‏Prepaid card‏)‏؛
  4. کارت مجازی و فیزیکی.

تمامی این کارت ها به صورت بین المللی موجود است و بیشترین کاربرد برای افرادی دارد که قصد سفر به کشورهای مختلف دنیا دارند.

امنیت بسیار بالا، تسهیل در استفاده از کارت‌های اعتباری از ویژگی‌های شاخص این نوع کارت‌ها می‌باشد. در این مقاله از تکماه تراول قصد داریم تفاوت‌های کارت‌های ارزی را بررسی کنیم.

تفاوت کارت‌های اعتباری ارزی در نوع خدمات و امکانات بانکی‌شان می‌باشد. از معتبرترین و مهم‌ترین کارت‌های اعتباری ارزی می‌توان به Visa card ،Master card ، American express ،Maestro و Discover it اشاره کرد.

کارت بانکی بین المللی از نظر اتصال به حساب بانکی به کارت اعتباری credit card و کارت‌های مجازی virtual card تقسیم می‌شوند.

کارت اعتباری ارزی بین المللی

کارت اعتباری ارزی بین المللی-تکماه تراول

این نوع از کارت‌ها با پشتیبانی یک حساب بانکی ایجاد می‌شود و در حال حاضر در ایران موجود نمی‌باشد چون صدور آن به اعتبار مالی متقاضی بستگی دارد. کارت اعتباری معمولا برای واریز حقوق ماهیانه اشخاص از شرکت موردنظر به حساب بانکی واریز و منتقل می‌شود.

بیشتر بخوانید
ویزای کاری یونان

تا زمانی که قرارداد با شرکت را بانک تائید کند و معتبر باشد حقوق ماهیانه افراد به طور منظم پرداخت می‌شود. شخص متقاضی می‌تواند بیشتر از میزان موجودی حساب خود خرج کند. به عبارتی دیگر تا زمانی که فرد خوش حساب باشد می‌تواند از بانک قرض بگیرد و در زمان مشخص شده بدهی خود را پرداخت کند.

متقاضی هرچه بیشتر در پرداخت بدهی بهتر عمل کند اعتبار بیشتری کسب می‌کند این اعتبار شامل سابقه مالی، میزان حقوق ثابت، داشتن گردش حساب، خالی نکردن تمامی حساب بانکی خود و… می‌باشد و متقاضی امتیاز خود را افزایش می‌دهد. بعد از اعتبار سنجی حساب شما توسط بانک کارت اعتباری برای شما صادر می‌گردد. حداکثر خرید در این نوع کارت‌ها بستگی به میزان موجودی کارت شما ندارد.

کارت پیش پرداخت یکی از کارت ‌های ارزی بین ‌المللی

کارت پیش پرداخت یکی از کارت ‌های ارزی بین ‌المللی-تکماه تراول

کارت هدیه یا prepaid card از دیگر کارت ‌های ارزی بین ‌المللی است که متصل به حساب بانکی نمی‌باشد. این نوع از کارت‌ها در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند و حتی در برخی موارد قابلیت برداشت از خودپرداز را دارد و سقفی مشخص برای موجودی دارد این نوع کارت‌ها انوع خرید حضوری با pos، آنلاین و آفلاین را ساپورت می‌کند. با کارت‌های هدیه نمی‌توان انتقال وجه انجام داد چرا که کارت شما برای انتقال باید به حساب بانکی متصل باشد. برخی از کارت‌های هدیه قابلیت شارژ مجدد دارند.

کارت های مجازی Virtual Card

کارت های مجازی Virtual Card-تکماه تراول

صدور این نوع از کارت‌ها به صورت فیزیکی نبوده و به صورت مجازی می‌باشد. اطلاعات مهم و مشخصات کارت مثل شماره کارت، تاریخ انقضا، cvv2 و… به صورت آنلاین و از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود. کاربرد اصلی کارت مجازی فقط برای خرید آنلاین است. این کارت‌ها در حال حاضر در ایران موجود می‌باشد.

کارت نقدی Debit Card یک کارت اعتباری خارجی

کارت نقدی Debit Card یک کارت اعتباری خارجی

مشابه به کارت اعتباری است که متصل به حساب بانکی می‌باشد؛ ولی تفاوت آن‌ها در اجازه خرید به میزان موجودی کارت شما است. تمامی کارت‌هایی که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع کارت نقدی است نه اعتباری. همچنین می‌توان کارت‌های نقدی را مجدد شارژ کرد.

بیشتر بخوانید
مجوز LMIA چیست؟

با توجه به ویژگی مهم کارت‌های نقدی و اعتباری که به حساب بانکی متصل هستند؛ می‌توان ارز انتقال داد و همچنین امکان دریافت وجه از کشورهای دیگر داشت. همه کارت های اعتباری بین ‌المللی دارای یک پنل کاری هستند که فرد می‌تواند تمامی تراکنش‌های مالی خود را چک کند. بروزرسانی اطلاعات تراکنش‌ها بستگی به سرویس ارائه دهنده کارت ‌های ارزی بین ‌المللی دارد که به صورت آنلاین است و ۱ روزه یا ۱ ماهه به روز می‌شود.

با توجه به مطالبی که گفته شد برای انتخاب نوع کارت ارزی نیاز خود را شناسایی کنید. اگر قصد خرید آنلاین دارید نیازی به کارت‌های پیچیده و شرایط سخت ثبت نام و هزینه‌های بسیار ندارید و فقط باید نیاز خود را شناسایی کنید.

جمع بندی

در این مقاله از تکماه تراول قصد داشتیم کارت های بین المللی و مزایای استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهیم تا افرادی که قصد سفر با تور را دارند به سادگی بتوانند با تهیه کارت بین المللی در تمامی کشورهای دنیا خرید خود را انجام دهند و از خدمات آن استفاده کنند.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *