گرفتن وقت سفارت کانادا به این منظور انجام می‌شود که شما کارهای انگشت‌نگاری و بیومتریک را برای دریافت ویزای این کشور انجام دهید. در حال حاضر، کانادا به‌خاطر داشتن شرایط اقتصادی فوق‌العاده و سطح زندگی بالا، یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقاصدی است که اغلب افراد به‌خصوص ایرانیان، به آنجا مهاجرت می‌کنند.

وقت سفارت کانادا

دریافت ویزای کانادا پیچیدگی‌های خودش را دارد و یکی از آن‌ها، انجام کارهای انگشت‌نگاری و بیومتریک است. برای انجام این کارها، شما باید حتما وقت سفارت کانادا را بگیرید تا بتوانید بعد از مراجعه به این سفارت، انگشت‌نگاری را انجام داده و بعد از زمان پردازش، ویزای این کشور را دریافت کنید.

ما در اینجا به‌طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم که برای دریافت وقت سفارت دقیقا باید چه کارهایی انجام دهید و به چه مدارکی نیاز دارید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا هر چیزی که نیاز است درباره وقت سفارت کانادا را یاد بگیرید.

آشنایی با کشور کانادا

بهتر است قبل از این‌که روش‌های گرفتن وقت سفارت کانادا را یاد بگیرید، کمی با این کشور آشنا شوید. کانادا یکی از کشورهای سرد جهان شناخته می‌شود که به‌خاطر داشتن شرایط اقتصادی مناسب، افراد بسیار زیادی برای مهاجرت به روش‌های مختلف، آن را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم به کانادا بروید، خیال‌تان بابت سیستم آموزشی، سیستم بهداشتی و کیفیت زندگی کاملا راحت خواهد بود.

مهم‌ترین ویژگی کانادا، داشتن ذخایر نفت فوق‌العاده است و از این نظر به‌عنوان سومین کشور بزرگ در سراسر جهان شناخته می‌شود. علاوه بر این، آب‌وهوای سرد این کشور باعث شده که ورزش‌های زمستانی فوق‌العاده‌ای داشته باشند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها، هاکی روی یخ، کرالینگ و پاتیناژ هستند. هر کسی که بخواهد برای دریافت ویزای این کشور اقدام کند، اول از همه باید وقت سفارت کانادا را بگیرد.

آشنایی با کشور کانادا

روش‌های مختلف دریافت وقت سفارت کانادا

همان‌طورکه متوجه شدید، گرفتن وقت سفارت کانادا اهمیت زیادی در دریافت ویزای این کشور دارد. به یاد داشته باشید که شما بدون گرفتن وقت سفارت این کشور، به هیچ عنوان نمی‌توانید وارد آن شوید. برخی از افراد فکر می‌کنند که بدون گرفتن وقت سفارت هم می‌توانند به سفارت رفت و کارهایی انگشت‌نگاری را انجام داد. اما باید به شما بگوییم که بدون گرفتن وقت، به هیچ عنوان اجازه ورود به مرکز سفارت را نخواهید داشت.

علاوه بر این موارد، باید حتما مدارک موردنیاز را نیز با خود به سفارت کانادا ببرید تا کارهای پردازش دریافت ویزای شما با موفقیت انجام شود. روش‌های مختلفی برای دریافت وقت سفارت کانادا وجود دارند که یکی از آن‌ها به‌صورت حضوری و دیگری به‌صورت اینترنتی است. در ادامه، هر یک از آن‌ها را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم و شما می‌توانید بسته به شرایط خود، از یکی از این روش‌ها استفاده کنید.

روش حضوری برای گرفتن وقت سفارت کانادا

اگر می‌خواهید به روش حضوری برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنید، باید شخصا به مرکز موردنظر در یکی از کشورهای همسایه رفته و بعد از ارائه مدارک، برای تعیین وقت سفارت درخواست دهید. علاوه بر این، فرمی به شما می‌دهند که باید آن را تکمیل کرده و به فرد موردنظر بدهید. بعد از تکمیل فرم و ارائه مدارک، باید هزینه مشخصی برای انگشت‌نگاری و صدور ویزای کانادا بپردازید که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

روش حضوری برای گرفتن وقت سفارت کانادا

بعد از این‌که تمام کارهای بالا را به‌طور کامل انجام دادید، یک کد پیگیری برای شما در نظر گرفته می‌شود که از طریق این کد، می‌توانید بقیه روند گرفتن وقت سفارت کانادا را پیگیری کنید. در آخر هم باید به منزل خود برگردید و منتظر جواب برای دریافت وقت سفارت بمانید که آیا با تقاضای شما موافقت شده یا خیر.

نکته بسیار مهمی که درباره گرفتن وقت سفارت به‌صورت حضوری باید بدانید، این است که کانادا در ایران هیچ سفارتی ندارد و به همین دلیل هم مجبور هستید که برای گرفتن وقت سفارت حتما به یکی از کشورهای همسایه بروید. برای مثال، می‌توانید به یکی از شهرهای کشور ترکیه بروید و کارهای دریافت وقت سفارت و انگشت‌نگاری را انجام دهید.

روش اینترنتی برای گرفتن وقت سفارت کانادا

روش حضوری برای گرفتن وقت سفارت کانادا درگیری‌های بسیار زیادی دارد؛ این در حالی است که شما می‌توانید بدون رفتن به سفارت و از طریق اینترنت، خیلی راحت کارهای دریافت وقت سفارت را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که در وب‌سایت VFS Global یک حساب کاربری برای خود ایجاد کرده و در قسمت رزرو وقت سفارت به‌صورت انلاین، مدارک موردنیاز را آپلود نمایید.

روش اینترنتی برای گرفتن وقت سفارت کانادا

سپس فرم درخواست ویزا برای شما نمایش داده می‌شود که به همان صورت آنلاین را تکمیل کرده و گزینه تایید را بزنید. بعد از پرداخت هزینه صدور ویزا و انگشت‌نگاری، کد پیگیری موردنظر را یادداشت نمایید و سپس منتظر پاسخ برای وقت سفارت کانادا باشید. روش آنلاین نسبت به شیوه حضوری، محبوبیت بسیار بیشتری دارد و شما می‌توانید مطمئن باشید که کارشناس مربوطه با دقت تمام، کارهای شما را انجام می‌دهد.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا

همان‌طورکه در بالا هم متوجه شدید، برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید مدارک خاصی داشته باشید. فرقی ندارد که بخواهد از روش آنلاین و یا حضوری برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید؛ در هر صورت، باید مدارک خاصی ارائه دهید که در صورت نداشتن هر یک از آن‌ها، به هیچ عنوان امکان دریافت ویزای کانادا را نخواهید داشت. مهم‌ترین مدارکی که برای گرفتن وقت سفارت باید ارائه دهید، عبارت‌اند از:

 • مدارک کامل شناسایی
 • پاسپورت
 • عکس پرسنلی پاسپورت
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی مربوط به شغل
 • کارت پایان خدمت
 • در صورت تاهل، ترجمه سند ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افراد محصل
 • اسناد مالی و مالکیت
 • پرینت گردش حساب از بانک
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه برای انگشت‌نگاری و صدور ویزا
مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا

نکته مهمی که درباره گرفتن وقت سفارت کانادا باید بدانید، این است که هزینه موردنیاز برای انگشت‌نگاری را فقط باید افراد بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال پرداخت نمایند. این در حالی است که افرادی که کمتر از ۱۴ سال سن دارند و یا بیشتر از ۸۰ ساله هستند، فقط باید هزینه صدور ویزا را بپردازند و الزامی به پرداخت هزینه انگشت‌نگاری ندارند.

هزینه لازم برای وقت سفارت کانادا و دریافت ویزا

پیش از این نیز متوجه شدید که برای گرفتن وقت سفارت و دریافت ویزای این کشور بود، هزینه بپردازید که این هزینه برای افراد زیر ۱۴ سال و بیشتر از ۸۰ سال کمتر بود. هزینه موردنیاز برای کارهای انگشت‌نگاری مبلغ ۸۵ دلار و درخواست صدور ویزا هم ۱۰۰ دلار است. تفاوتی ندارد که از روش حضوری یا اینترنتی برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید؛ در هر شرایطی باید این هزینه را بپردازد.

مهم‌ترین تفاوتی که میان روش‌های آنلاین و حضوری برای پرداخت هزینه وقت سفارت کانادا وجود دارند، این است که در روش اینترنتی، باید این هزینه را با کارت اعتباری بین‌المللی پرداخت کنید؛ این در حالی است که در شیوه حضوری، هیچ الزامی برای این نوع پرداخت وجود ندارد.

مراحل گرفتن وقت سفارت کانادا

برای این‌که بتوانید برای گرفتن وقت سفارت کانادا و کارهای انگشت‌نگاری اقدام کنید، باید کارهای خاصی را به ترتیب انجام دهید. ما در این مرحله، برای شما توضیح می‌دهیم که برای این‌که بتوانید باموفقیت این مراحل را پشت سر بگذارید، دقیقا باید چه کارهایی انجام دهید.

مراحل گرفتن وقت سفارت کانادا

کل مدارک را آماده کنید

اولین کاری که باید انجام دهید، آماده کردن تمام مدارک به‌صورت کاملا درست و دقیق است. باتوجه‌به شرایط خود مانند سن، شرایط تحصیلی، مذکر یا مؤنث بودن و یا وضعیت تأهل، مدارک خود را آماده ارائه به سفارت کانادا کنید. به یاد داشته باشید که اگر هرگونه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد، درخواست‌تان برای صدور ویزا هم رد می‌شود. به همین دلیل هم از درست و کامل بودن مدارک‌تان اطمینان حاصل کنید.

مدارک را به یک دارالترجمه معتبر بدهید

قدم بعدی این است که یک دارالترجمه معتبر و خوب پیدا کرده و تمام مدارک خود را به آن‌ها بدهید تا برای شما ترجمه کنند. برای انتخاب دارالترجمه، باید حتما به سراغ مکانی بروید که مهر رسمی داشته باشد و از نظر قانونی هم مشکلی نداشته باشد.

این مهر باید روی تمام مدارک شما درج شود. بعد از ترجمه کامل و دقیق مدارک، وقت آن می‌رسد که آن‌ها را به سفارت ببرید. البته قبل از آن، باید بسته به شرایط خود، یک محل مناسب برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب کنید.

محل مناسب برای انگشت‌نگاری را پیدا کنید

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، در کشور ایران اصلا سفارت کانادا وجود ندارد و به همین دلیل هم شما باید انگشت‌نگاری و درخواست صدور ویزا، باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه بروید. اگرچه برای گرفتن وقت سفارت کانادا نیازی نیست که حتما به‌صورت حضوری بروید، اما نهایتا برای انگشت‌نگاری مجبور هستید که به سفارت مراجعه کنید. به همین دلیل هم شهری انتخاب کنید که مشکلی برای رفتن به آنجا نداشته باشید.

محل مناسب برای انگشت‌نگاری را پیدا کنید

وقت سفارت کانادا را بگیرید

در نهایت بعد از این که تمام کارهای بالا را به ترتیب انجام دادید و شهر مناسبی برای گرفتن وقت سفارت کانادا انتخاب کردید، وقت آن می‌رسد که برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید. برای انجام این کار، می‌توانید از هر یک از روش‌هایی که در بالا گفتیم، برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید. انجام این کار به‌صورت آنلاین خیلی راحت‌تر است و نیازی نیست که در ابتدا به‌صورت حضوری به آنجا بروید.

سخن نهایی

ما در اینجا به‌طور کامل توضیح دادیم که برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید چه کارهایی انجام دهید و چقدر هزینه بپردازید. اگر می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید ار طریق وب‌سایتی که گفتیم، وقت سفارت این کشور را بگیرید. البته وجود نداشتن سفارت کانادا در کشور ایران کمی ایرانیان را برای کارهای اداری با مشکل مواجه می‌کند؛ اما مطمئن باشید که مهاجرت به کانادا و زندگی در آنجا، ارزش هر گونه دردسری را دارد.

۴/۵ - (۳ نظر)