پرتغال کشوری در پایین‌ترین نقطه جنوب غربی اروپا و واقع در جزیره ایبری است. پرتغال تنها با کشور اسپانیا مرز مشترک دارد و شهر زیبای لیسبون پایتخت آن می‌باشد. جمعیت پرتغال حدود ۱۱ میلیون نفر است و دین اکثریت مردم مسیحیت می‌باشد. زبان رسمی این کشور پرتغالی است. پرتغال آب و هوایی گرم معتدل و مدیترانه‌ای دارد. در ادامه همراه ما باشید با توضیحاتی درباره وقت سفارت پرتغال.

کشور پرتغال در حوزه شینگن قرار دارد و شهروندان دیگر کشورها به غیر از کشورهای حوزه شینگن برای ورود به خاک این کشور نیاز به اخذ ویزای پرتغال دارند. باید بدانید برای دریافت ویزای پرتغال اولین کاری که باید انجام دهید اخذ وقت سفارت پرتغال است. به نوبتی که سفارت پرتغال به متقاضیان ویزا می‌دهد تا از آن ها مصاحبه شود را وقت سفارت پرتغال می‌گویند. متقاضیان محترم باید حتما در روز و ساعت مشخص شده مصاحبه حضور یابند. در صورت حاضر نشدن فرد در محل سفارت، به مدت ۲ ماه NO SHOW خواهد شد و طی این مدت امکان اخذ وقت سفارت پرتغال برای ایشان وجود ندارد. برای گرفتن وقت سفارت پرتغال دو روش وجود دارد که شامل روش اینترنتی و روش مراجعه حضوری است.

روش های دریافت وقت سفارت پرتغال

روش اینترنتی بسیار به صرفه‌تر از روش مراجعه حضوری است چرا که هم در بحث زمان و هم هزینه صرفه جویی خواهد شد. در روش اینترنتی شما به صورت آنلاین اطلاعات و مدارک خواسته شده را آپلود کرده و تاریخ و ساعت وقت سفارت را در تقویم انتخاب می‌کنید. اما در مراجعه حضوری شما با رفتن به شرکت‌های مسافرتی  فرآیند اخذ وقت سفارت پرتغال را طی می‌کنید.

به این نکته باید توجه داشته باشید که تا حد امکان و تا جایی که مجبور به مراجعه حضوری نیستید، تعیین وقت سفارت خود را به روش اینترنتی و از طریق سامانه خدمات ویزا انجام دهید. شما باید در زمان تعیین وقت سفارت پرتغال، هدف سفر خود به پرتغال را به صورت  کامل و واضح بنویسید تا سفارتخانه برای شما مشخص کند که چه مدارکی را باید ارائه دهید. پس از آن تا روز تعیین وقت شما فرصت دارید مدارک خواسته شده را متناسب با نوع ویزا آماده کنید.

وقت سفارت پرتغال

آماده سازی مدارک

در مرحله آماده سازی مدارک متقاضی باید به صورت کامل و بدون نقص مدارک را جمع آوری کند چرا که کوچکترین نقص واشتباه باعث طولانی شدن روند اخذ ویزا و یا حتی ریجکت شدن درخواست ویزای فرد می‌شود و باید دوباره از اول از سفارتخانه درخواست تعیین وقت کند. مدارک عمومی که متقاضی برای اخذ ویزای پرتغال باید در روز مصاحبه آماده کند شامل:

 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده
 • ارائه عکس ۳در۴ تمام رخ که تازه گرفته شده
 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد
 • درصورتی که متقاضی قبلا ویزای یکی از کشورهای عضور شنگن را دریافت کرده نسخه کپی از مدارک آن را ارائه دهد
 • ارائه اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده‌ی تمکن مالی فرد برای هزینه‌های سفر باشد
 • در صورت وجود ارائه دعوتنامه کاری یا فامیلی
 • ارائه ضمانت نامه بانکی با میزان مبلغ تعیین شده از سوی سفارتخانه
 • ارائه مدارک مربوط به بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل
 • ارائه اصل اسناد مالکیتی که توسط دادگستری تاییده شده باشد
 • ارائه گواهی بیمه

مرحله روند اخذ ویزا بسیار اهمیت دارد که در صورت وجود مشکلی در مدارک باید دوباره نوبت بگیرید که ممکن است از نظر زمانی طول بکشد. از عواملی که سبب ریجکت شدن درخواست ویزای کشور پرتغال می‌شود ارائه مدارک جعلی یا ناقص است که در روز تعیین وقت به مسئولین ارائه داده می‌شود. مسئولین بعد از پی بردن به جعلی بودن مدارک،  افراد را یا ریجکت و یا برای همیشه از دریافت ویزای شینگن محروم خواهند کرد. تمامی مراحل اخذ ویزا که شامل تعیین وقت سفارت پرتغال، ارائه مدارک، مصاحبه و انگشت نگاری است توسط کارکنان شرکت وی اف اس انجام می‌شود.

این نکات را برای روز مصاحبه رعایت کنید

 • تا جایی که می‌توانید لباس‌های راحت و مناسب بپوشید و آرامش خود را به خوبی حفظ کنید و استرس نداشته باشید
 • تا جایی که می‌توانید به سوالات افسر به طور کوتاه و صریح جواب دهید چراکه پاسخ‌های طولانی ممکن است حوصله او را سر ببرد
 • در پاسخ به سوالات افسر صادق باشید چرا که ممکن است متوجه شود که شما دروغ می‌گویید و با درخواست ویزای شما مخالفت کند
 • حتما در روز و ساعت مقرر حضور داشته باشید

وقت سفارت پرتغال عادی و فوری

وقت سفارت پرتغال عادی و فوری

اگر برای اخذ وقت سفارت پرتغال عجله ندارید، شما می‌توانید از وقت سفارت عادی استفاده کنید که بسیار کم هزینه‌تر از روش وقت فوری است. معمولا در روش وقت عادی حدود یک ماه بعد از درخواست وقت، نوبت شما فرا می‌رسد. اما در وقت سفارت فوری با پرداخت هزینه بیشتر بعد از دو هفته نوبت شما فرا می‌رسد.

به این نکته توجه کنید که برای تمام انواع ویزا، فرآیند اخذ وقت و مصاحبه یکسان است. بعد از اینکه وقت سفارت پرتغال را دریافت کردید باید طبق زمانی که تعیین کردید برای مصاحبه در محل سفارت آماده شوید. سپس فرم مربوط به نوع ویزایتان را پر کنید، مدارک خواسته شده را ارائه دهید و هزینه مربوطه را پرداخت کنید. برای مصاحبه حتما فرد متقاضی باید حضور داشته باشد و به سوالات به آرامی و با صداقت کامل پاسخ دهد. گاهی اوقات ممکن است بر اساس نوع ویزایی که انتخا ب می‌کنید مدارک دیگری هم از شما خواسته شود.

کشور پرتغال در کشورهای مختلف دنیا نمایندگی دارد. سفارتخانه این کشور در شهر تهران، خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶ قرار دارد.  ساعات کاری سفارتخانه در بازه بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲ عصر است. بخش کنسولی این سفارت فقط در روزهای فرد از ساعت ۳ عصر تا ۴ عصر پاسخگو می‌باشد. همچنین برای تحویل مدارک  فقط از ساعت ۱۲ تا ۱۲:۳۰ مدارک خواسته شده اخذ می‌شوند و بعد از آن زمان هیچ مدرکی گرفته نخواهد شد.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟