شرایط مطلوب و مناسب زندگی در فرانسه منجر به جذب اتباع خارجی شده است. دلیل محبوبیت فرانسه در نظر اتباع خارجی، وجود نظام آموزشی مناسب و فرصت‌های شغلی بسیار در این کشور می‌باشد. در این مقاله شما را با کشور فرانسه، اقامت و شرایط زندگی در فرانسه، روش‌های اخذ اقامت و مزایای اقامت فرانسه و همچنین با مدارک و شرایط مورد نیاز اقامت این کشور آشنا خواهیم کرد.

کشور فرانسه

کشور فرانسه

کشور فرانسه در غرب اروپا قرار گرفته و بزرگ‌ترین کشور در اتحادیه اروپا شناخته شده است. پایتخت فرانسه، شهر پاریس می‌باشد که عنوان بزرگ‌ترین شهر فرانسه را به خود اختصاص داده است. فرانسه در دسته کشورهایی قرار گرفته که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، سواحل زیبایی دارد. آب‌و‌هوای قسمت‌های مختلف این کشور زیبا، معتدل و مدیترانه‌ای است که بارش بالایی در سال دارد. زبان رسمی مردم فرانسه، فرانسوی و دین رسمی در این کشور مسیحی است. همچنین واحد پول کشور فرانسه یورو بوده و این کشور دارای جمعیتی معادل ۶۷ میلیون نفر می‌باشد.
اقامت فرانسه

کشور فرانسه به دلیل وجود فرهنگ غنی، آثار تاریخی، غذاهای لذیذ و متفاوت و همچنین به دلیل سواحل زیبایی که دارد؛ محبوبیت خاصی در نظر مهاجران پیدا کرده است. شاخص بالای امید به زندگی موجب شده فرانسه رتبه ششم اقتصاد جهان را به خود اختصاص دهد.

شرایط و هزینه‌ های زندگی در فرانسه

شرایط و هزینه‌های زندگی در فرانسه به دلایلی مانند شهر و امکانات محل زندگی می‌تواند متغیر باشد. برای مثال هزینه‌های زندگی در پاریس که پایتخت فرانسه است، بیشتر از سایر شهر‌های فرانسه بوده و ماهانه حدود ۲۵۰۰ یورو هزینه دربر دارد ولی در شهرهای دیگر فرانسه، هزینه‌ها تا این مقدار بالا نیست.

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

کشور فرانسه عنوان برترین کشور در زمینه درآمد و مرخصی بالا در جهان را به خود اختصاص داده است. تحصیل در فرانسه به این شکل می‌باشد که از هر یک ماه الی یک ماه و نیم، مدارس به مدت یک هفته کامل تعطیل می‌شوند. همچنین دانشجویان در این کشور از تحصیل کاملا رایگان برخوردار هستند و جهت ادامه تحصیل، تنها لازم است هزینه‌های اولیه ثبت نام را پرداخت کنند.

هزینه ‌های زندگی در فرانسه

با این که تحصیل در کشور فرانسه کاملا رایگان است، اما هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا می‌باشد. به نحوی که این هزینه‌ها برای هر نفر ماهیانه بین ۵۰۰ الی ۶۰۰ یورو بوده و به ازای هر فرزند حداقل حدود ۲۰۰ الی ۴۰۰ یورو به این مبلغ اضافه می‌شود. همچنین قابل ذکر است که اغلب هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه در حوالی اجاره آپارتمان، هزینه‌های برق، خورد و خوراک، حمل و نقل، هزینه‌های پزشکی و درمانی می‌باشد.

روش‌ های دریافت اقامت فرانسه

اکنون به شرح تمامی روش‌های اخذ اقامت فرانسه می‌پردازیم:

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

تمکن مالی، محبوب‌ترین روش اخذ اقامت در اروپا است. زیرا؛ اخذ این اقامت بدون نیاز به داشتن مدرک خارجی زبان امکان پذیر بوده و قابلیت تمدید دارد. همچنین اخذ اقامت فرانسه از روش تمکن مالی در دسته ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت است.

در صورتی که سرپرست خانواده به اثبات برساند که می‌تواند در ماه ۳۰۰۰ یورو برای خود، ۱۵۰۰ یورو برای همسرش و ۷۵۰ یورو برای هریک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود تامین کند؛ می‌تواند اقامت تمکن مالی فرانسه را اخذ نماید. البته فرآیند دریافت اقامت فرانسه از درخواست تا صدور مجوز، یک سال به طول می‌انجامد و برای متقاضی و همسرش یک سال اقامت در نظر گرفته شده که این مدت اقامت برای فرزندان متقاضی ۵ سال است.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

این دو‌ روش به متقاضی امکان تردد بین کشور فرانسه و کشور خودش را می‌دهد. اشخاصی که تمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را دارند می‌توانند این روش را مورد استفاده قرار دهند. همچنین افرادی که به واسطه متقاضی در شرکت موردنظر استخدام می‌شوند، بایستی تابعیت فرانسوی داشته باشند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

وجود زبان رسمی در این کشور سبب شده اکثر آموزش‌ها در محدوده فرانسوی صورت گیرد. البته؛ تنها در برخی دانشگاه‌ها آموزش به زبان انگلیسی است. همانطور که ذکر شد تحصیل در فرانسه رایگان بوده و نظام تحصیلی کشور فرانسه به شرح زیر است:

 1. لیسانس
 2. فوق لیسانس
 3. دکترا

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

کشور فرانسه به دلیل برخورداری از موقعیت مناسب صنعتی، فرصت‌های شغلی بسیاری دارد. جهت اخذ اقامت از طریق کار، کارفرمای فرانسوی بایستی برای متقاضی دعوت‌نامه بفرستد و سپس کار مورد نظر را در کشور فرانسه آگهی کند. در صورتی که شخص واجد شرایط در کشور فرانسه یافت نشد؛ کارفرما بایستی به مدت ۳ ماه درخواست خود را در کل اتحادیه اروپا منتشر کند. در صورتی که در این مدت شخصی استخدام نشد، امکان استخدام برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت.

اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

این روش به تنهایی موجب، مورد قبول قرار گرفتن درخواست اخذ اقامت شما نخواهد بود و فقط عامل کمک کننده‌ای از روش‌های دیگر است.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

متقاضیان این روش باید شخصی که اقامت دائم فرانسه دارد را برای ازدواج در نظر گیرند. همچنین این شخص باید توانایی تامین مالی همسر خود را حداقل به مدت یک سال داشته باشد. همچنین متقاضی قادر خواهد بود اقامت دائم خود را در صورتی که تمایل داشته باشد اخذ کند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

روند اخذ اقامت از روش تولد در فرانسه به واسطه تابعیت فرانسوی پدر و مادر متقاضی امکانپذیر خواهد بود. اما این کشور شرایطی را قرار داده که طبق آن متقاضی می‌تواند اقامت فرانسه را اخذ نماید.

 • یکی از والدین متقاضی متولد فرانسه باشند
 • اگر شرط اول را نداشته باشند، تنها تحت شرایط خاص می‌توانند اقامت فرانسه را اخذ نمایند

گردشگری

کشور فرانسه دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که موجب شده هر سال گردشگران بسیاری کشور فرانسه را مقصد مناسبی برای سفر خود قرار دهند. افراد می‌توانند با اخذ ویزای گردشگری، ابتدا وارد خاک این کشور شوند و سپس در صورت تمایل اقدام به تغییر نوع ویزای خود کنند.

مزایای اقامت فرانسه

 • افتتاح حساب بانکی و بهره گیری از بیمه پزشکی رایگان
 • اخذ اقامت برای کل اعضای خانواده
 • امکان دریافت پاسپورت بعد از ۳ سال در صورت ثبت شرکت
 • عدم نیاز به حضور در خاک کانادا در صورتی که در فرانسه ملکی اجاره کرده باشید
 • عدم نیاز به اخذ ویزای مجدد برای رفت و ‌آمد به کل اروپا
 • تحصیلات عالی و رایگان فرزندان

شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه

 • داشتن حداقل ۲ سند مالکی
 • مانده حساب و گردش حساب ۳ ماهه حداقل ۵۰۰ میلیون تومان
 • نداشتن سابقه رد ویزای شنگن متقاضی
 • سابقه شغلی با عنوان کارفرما به مدت ۲ سال
 • دارا بودن از درآمد ثابت ماهانه

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه

 • فرم درخواست تکمیلی
 • مدارک شخصی و هویتی معتبر

مدارک اثبات تمکن مالی

 • بیمه سلامت با پوشش مالی حداقل ۳۰ هزار یورو
 • رسید پرداخت هزینه دولتی رسیدگی به درخواست حدود ۶۰ الی ۲۵۰ یورو
 • پاسپورت معتبر و کپی تمام صفحات پاسپورت
 • گواهی پزشکی
 • مدارک سکونتی در کشور فرانسه
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک عدم بدهی مالیاتی

با توجه به توضیحات فوق، می‌توان گفت کشور فرانسه نسبت به هزینه‌های بالایی که جهت زندگی کردن دارد؛ از فرصت‌های شغلی و امید به زندگی مناسبی برخوردار است.‌ همچنین می‌توان گفت بهترین روش اخذ اقامت کشور فرانسه، اخذ اقامت به واسطه تمکن مالی بوده که ایرانیان در صورتی که واجد شرایط باشند می‌توانند از این روش بهره گیرند

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟