اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که به‌خاطر عضویت در اتحادیه اروپا، ویژگی‌های خاص بسیار زیادی دارد. علاوه بر این، جاذبه‌های طبیعی زیاد و شرایط اقتصادی فوق‌العاده این کشور موجب شده‌اند که افراد زیادی قصد مهاجرت به اسپانیا را داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که شما برای دریافت ویزای این کشور باید انجام دهید، گرفتن وقت سفارت اسپانیا است که در این مقاله آن را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم.

درباره اسپانیا

قبل از این‌که روش‌های گرفتن وقت سفارت اسپانیا را برای شما توضیح دهیم، بد نیست اطلاعاتی درباره این کشور فوق‌العاده به دست بیاورید. کشور اسپانیا در اروپای غربی واقع شده و پایتخت آن هم شهر مادرید است که یکی از مشهورترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و بر اساس آخرین سرشماری، بیشتر از ۴۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

نکته دیگری که درباره اسپانیا باید بدانید، این است که این کشور به‌عنوان پنجمین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت نیز شناخته می‌شود. علاوه بر این‌که واحد پول این کشور هم یاورو است و ارزش بسیار زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده برخی از افراد به دنبال گرفتن وقت سفارت اسپانیا و مهاجرت به این کشور باشند، شرایط اقتصادی فوق‌العاده آن است.

درباره اسپانیا

علاوه بر این‌که جاذبه‌های طبیعی بسیار زیادی در این کشور واقع شده‌اند که برای مهاجرت‌های کوتاه‌مدت هم می‌تواند مقصد بی‌نظیری باشد. مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی این کشور، جزیره‌های مختلف، کوهستان‌ها و رودخانه‌های طبیعی بسیاری از هستند که در اغلب شهرهای این کشور وجود دارند. اگر شما هم می‌خواهید نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا را یاد بگیرید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آیا بعد از گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید مصاحبه انجام دهیم؟

برای برخی از افراد، سوال پیش می‌آید که آیا بعد از این‌که وقت سفارت را گرفتیم، باید در سفارت این کشور مصاحبه انجام دهیم؟ برای پاسخ، باید بگوییم که بعد از گرفتن وقت سفارت این کشور، هیچ نیازی به انجام مصاحبه ندارید و فقط در روز تعیین شده، باید به سفارت اسپانیا مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را به مأمور موردنظر تحویل دهید. علاوه بر این، شما باید کارهای بیومتریک مانند انگشت‌نگاری را نیز انجام دهید و از مدارک مورد نیاز، کپی بگیرید.

محدودیت‌های سفر به اسپانیا به‌خاطر کرونا

بعد از شیوع ویروس کرونا، اغلب کشورها و به‌خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا، محدودیت‌های خیلی جدی و سخت‌گیرانه‌ای برای مرزهای خود تعیین کردند و به همین دلیل هم سفر به این کشورها بسیار سخت بود.

محدودیت‌های سفر به اسپانیا به‌خاطر کرونا

بااین‌حال، محدودیت‌های کرونایی در کشور اسپانیا از تاریخ ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲ به طور کامل حذف شد و متقاضیان سفر به این کشور، هیچ نیازی به ارائه کارت واکسن و یا هر مدرک دیگری مبنی بر مبتلا نبودن به کرونا نخواهند داشت. این موضوع باعث می‌شود که گرفتن وقت سفارت اسپانیا برای متقاضیان خیلی راحت و بدون دردسرتر باشد که در اینجا می‌توانید به طور کامل آن را آموزش ببینید.

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا چه کنیم؟

نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا تا حد بسیار زیادی مشابه گرفتن وقت سفارت از سایر کشورهاست. البته منظور ما از این موضوع، این است که برای گرفتن وقت سفارت، باید از روش اینترنتی استفاده کنید و خیلی راحت، مشخص می‌شود که برای ارائه مدارک به سفارت اسپانیا، باید چه زمانی به آنجا مراجعه کنید. در ادامه، همه مراحلی که برای اخذ وقت سفارت باید انجام دهید را به ترتیب نام می‌بریم.

ایجاد حساب کاربری در سایت BLS

اولین و مهم‌ترین کاری که شما باید برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا انجام دهید، ورود به وب‌سایت کارگزاری BLS است. این کارگزاری، برای شما تعیین می‌کند که چه زمانی باید برای ارائه مدارک خود به سفارت‌خانه اسپانیا بروید. بعد از ورود به وب‌سایت این کارگزاری، نوبت به ایجاد حساب کاربری می‌رسد. در این مرحله، باید اطلاعات موردنیاز را وارد کرده و یک اکانت مخصوص به خودتان به وجود بیاورید.

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا چه کنیم؟

تعیین وقت سفارت اسپانیا در تقویم

در قدم بعدی، نوبت به تعیین وقت سفارت اسپانیا می‌رسد. در این مرحله، این کارگزاری تقویمی به شما نمایش می‌دهد که باید در آن، تاریخی که می‌خواهید به سفارت‌خانه اسپانیا بروید را تعیین کنید. البته باید بدانید که شما می‌توانید این وقت را برای حداقل یک هفته بعد از زمان درخواست خود، تعیین کنید و زمان زودتری وجود ندارد.

علاوه بر این، هیچ نگرانی بابت زمان آن نداشته باشید؛ زیرا در شرایط ضروری، می‌توانید وقت سفارت را برای خود تغییر دهید. به همین دلیل هم در کمال آرامش، وقت موردنظر خود را تعیین کنید که می‌خواهید چه زمانی به سفارت‌خانه اسپانیا برای تحویل مدارک بروید.

بعد از انتخاب وقت سفارت و تأیید کارگزاری، یک برگه وقت سفارت و شماره مرجع به شما نمایش داده خواهد شد که بهتر است این برگه را داشته باشید. البته حتی اگر این برگه را هم نداشته باشید، باز هم جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و فقط باید شماره مرجع خود را حتما یادداشت کنید. با استفاده از شماره مرجع، این امکان را دارید که اطلاعات خود را وارد وب‌سایت کرده و این برگه را مجددا پیدا کنید.

نحوه گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا

یکی از مهم ترین نمونه‌های تعیین وقت سفارت اسپانیا که برای برخی از افراد اهمیت زیادی دارد، وقت فوری برای رفتن به سفارت‌خانه این کشور است. البته توجه داشته باشید که قبل از همه چیز، باید مدارک شما به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشند.

نحوه گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا

از سوی دیگر، مدت‌زمان ترجمه این مقدار هم حداقل به ۱ ماه زمان نیاز دارد. به همین دلیل هم در ابتدا مطمئن شوید که مدارک ترجمه شده خود را در دست دارید و سپس برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا در مدت زمان کوتاهی اقدام کنید.

لازم به ذکر است که وقت سفارت از نمونه فوری، برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در سریع‌ترین زمان ممکن به این کشور بروند. این نوع وقت سفارت اسپانیا برای همه افراد در نظر گرفته نمی‌شود و کسانی که مشمول این قانون می‌شوند، می‌توانند وقت سفارت را تا نهایتا تا ۲۴ ساعت بعد به دست بیاورند. در نتیجه، ویزای اسپانیا برای آن‌ها با سرعت بیشتری صادر می‌شود و می‌توانند سریع‌تر به اسپانیا بروند.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا

خوب است بدانید که برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و قبل از رفتن به سفارتخانه آن کشور، هیچ نیازی به مدارک بسیار زیادی ندارید. تنها چیزی که برای گرفتن وقت سفارت این کشور باید داشته باشید، اطلاعات شخصی، پاسپورت و یک قطعه عکس واضح است.

این در حالی است که بعد از گرفتن وقت سفارت اسپانیا و دریافت شماره مرجع، باید مدارک زیادی داشته باشید و همان‌طورکه گفتیم، همه آن‌ها باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشند. نیازی نیست که این مدارک را وزارت امور خارجه و دادگستری تایید کند و فقط کافی است که مهر دارالترجمه معتبری روی آن وجود داشته باشد. پس مهم‌ترین مدارکی که بعد از گرفتن وقت سفارت اسپانیا باید حتما به سفارت‌خانه این کشور ببرید، عبارتند از:

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا
 • پاسپورت معتبر و در صورت داشتن، همه گذرنامه‌های قبلی
 • فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • دو قطعه عکس با سایز ۳.۵ در ۴.۵
 • مدارک گردش حساب و تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه مدرکی مبنی بر داشتن محل اقامت اسپانیا مانند واچر هتل و یا اجاره‌نامه خانه
 • رسید پرداخت هزینه‌های ویزای اسپانیا
 • اصل و ترجمه همه مدارک مالی و ملکی
 • در صورت تحصیل، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و در صورت کار کردن، گواهی اشتغال به کار
 • بیمه مسافرتی

هزینه گرفتن وقت سفارت اسپانیا چقدر است؟

در حال حاضر، مراکز بسیار زیادی به ازای دریافت مبلغ قابل‌توجهی پول، کار گرفتن وقت سفارت اسپانیا را برای متقاضیان انجام می‌دهند. این در حالی است که اگر خودتان کمی وقت گذاشته و وقت سفارت این کشور را تعیین کنید، نیازی به پرداخت این هزینه‌ها نخواهید داشت. بااین‌حال، بعد از این‌که به سفارتخانه اسپانیا در تهران مراجعه کردید، باید هزینه مشخصی به این سفارتخانه بپردازید.

البته باید بدانید که کودکان زیر ۶ سال نیازی به پرداخت هزینه سفارت‌خانه ندارند. کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال هم فقط باید نصف هزینه مورد نیاز وقت سفارت اسپانیا را بپردازند. البته لازم به ذکر است که برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا نیز باید هزینه کمی بپردازید. طبیعتا این هزینه برای گرفتن وقت فوری سفارت اسپانیا بیشتر می‌شود. همه این هزینه‌ها باید به صورت آنلاین پرداخت شوند.

هزینه گرفتن وقت سفارت اسپانیا چقدر است؟

آیا سفارت اسپانیا در ایران وجود دارد؟

مطمئنا هر کسی بعد از گرفتن وقت سفارت اسپانیا و تایید آن، می‌خواهد بداند که سفارت‌خانه این کشور در ایران دقیقا کجاست؟ زیرا بعد از این‌که وقت سفارت اسپانیا برای آن‌ها تایید شد، باید در وقت تعیین شده حتماً به سفارت‌خانه اسپانیا بروند. خوشبختانه در ایران هم سفارت اسپانیا وجود دارد و فقط کافی است که به شهر تهران بروید.

این مرکز در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعت ۹ الی ۱۲ مشغول به فعالیت است. پس بعد از گرفتن وقت سفارت اسپانیا و تایید آن، باید به این مرکز بروید و در کمال آرامش، کارهای انگشت نگاری و ارائه مدرک خود را به انجام برسانید. آدرس دقیق سفارت اسپانیا در ایران، به شرح زیر است.

 • تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه ۱۲

سخن نهایی

در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره نحوه گرفتن وقت سفارت اسپانیا در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طورکه گفتیم، در روز رفتن به سفارت اسپانیا، نگران مصاحبه نباشید. زیرا در آن روز، فقط شما باید کارهای بیومتریک مانند انگشت‌نگاری و ارائه مدارک خود را به انجام برسانید. اما باز هم تمام تلاش خود را کنید که خونسرد باشید و مدارک خود را به‌درستی به مأمور مربوطه ارائه دهید تا بعدا ویزای اسپانیا برای شما ریجکت نشود.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *