کشور سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد و جزو سردترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. نروژ، فنلاند، خلیج بوتنی، دریای بالتیک و دانمارک در همسایگی کشور سوئد هستند. سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا و دومین کشور مهاجرپذیر در دنیا است که از بهترین مقاصد برای مهاجرت می‌باشد. پایتخت سوئد شهر استکهلم است که پرجمعیت ترین و یکی از زیباترین شهرهای این کشور می‌باشد. نیمی از کشور سوئد جنگل پوشانده است به همین دلیل یکی از بی‌نظیرترین و بکرترین کشورهای اروپا است که شناخته شده است. در ادامه درباره وقت سفارت سوئد توضیح می دهیم. همراه تکماه تراول باشید.

سوئد کشوری قابل قبول برای افرادی است که قصد مهاجرت در کشوری پیشرفته و برتر دارند چرا که یکی از مرفه‌ترین کشوهرهای اروپایی محسوب می‌شود. کشور سوئد یکی از اعضای منطقه شنگن است یعنی هر شخصی که ویزای سوئد را داشته باشد بدون محدودیت وارد سایر کشورهای حوزه شنگن می‌شود. کشور سوئد از لحاظ کیفیت زندگی، رفاه، بهداشت، اقتصاد، برابری، آموزش و گردشگری دارای رتبه بالایی می‌باشد.

یکی از اصلی‌ترین مراحل برای اخذ ویزای سوئد، دریافت وقت سفارت این کشور می‌باشد. اخذ وقت سفارت مثل نوبت گرفتن از دکتر برای ویزیت می‌باشد. اگر بدون داشتن وقت قبلی به پزشک مراجعه کنید احتمالا پذیرش نشوید. افراد بدون داشتن وقت سفارت نمی‌توانند ویزای سوئد را اخذ کنند. برای اخذ وقت سفارت سوئد ابتدا باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین کامل کرد سپس در تقویم موجود تاریخ و ساعت مورد نظر برای ملاقات حضوری و تشکیل پرونده انتخاب کرد. در آخر برای تایید باید هزینه درخواست ویزا صورت آنلاین پرداخت کرد.

مراحل اخذ وقت سفارت

برای اخذ وقت سفارت سوئد ابتدا باید وارد وب سایت اداره مهاجرت سوئد شوید. بعد از ایجاد حساب کاربری و وارد شدن به آن اطلاعات لازم را تکمیل کنید سپس مشخصات خود را اضافه کنید همچنین می‌توانید به صورت اختیاری مدارک خود را ضمیمه کنید  در این مرحله باید تاریخ و ساعت موردنظر برای درخواست ویزا را انتخاب کنید و هزینه ویزا را که ۸۰ یورو است پرداخت کنید بعد از انجام دادن این مراحل نامه تایید وقت را دریافت خواهید کرد. برای گرفتن وقت سفارت سوئد بهتر است خودتان اقدام به اخذ وقت و ویزا نکنید و تمامی کار خود را به کارشناسان با تجربه و متخصص بسپارید. گرفتن وقت سفارت عادی بین سی تا نود روز می‌باشد ولی با وقت فوری در کمتر از سی روز می‌توان برای روز مصاحبه حاضر شد.

 به این نکات توجه داشته باشید که تمامی هزینه سفارت سوئد را به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های بین المللی بپردازید، تکمیل کردن فرم ویزا باید با دقت و به صورت آنلاین در سایت کامل شود، در زمان تکمیل کردن فرم و دریافت وقت سفارت هزینه مربوطه باید پرداخت شود چون در روز مصاحبه هیچگونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود، بعد از ارائه مدارک و انگشت نگاری مدارک شما مورد بررسی قرار می‌گیرد، احتمال دارد در سفارت برای ارائه خدمات VIP از شما هزینه‌ای بخواهند بهتر است از این نوع خدمات استفاده نکنید.

حتما در زمان مصاحبه آراسته و ظاهری مرتب داشته باشید‎‌‌، در زمان مصاحبه سوالات را به آرامی و با صداقت پاسخ دهید، تمامی مدارکی که ارائه می‌دهید حقیقی باشند و جعلی نباشند، باید تمامی مدارکی که ارائه می‌دهید مهردارالترجمه رسمی داشته باشد، در روز مصاحبه  وسایلی مانند سلاح سرد و گرم، وسایل اشتعال زا را به همراه نداشته باشید و در آخر در هنگان انگشت نگاری انشتتان نباید زخمی باشد تا دچار مشکل نشوید.

وقت فوری سوئد

وقت سفارت سوئد

اگر کار شما برای سفر به سوئد ضروری و فوری باشد، با اخذ وقت فوری سوئد می‌توانید بدون معطل شدن برای مصاحبه آماده شوید و سپس ویزای موردنظر خود را دریافت کنید. باید توجه داشته باشید برای گرفتن وقت سفارت سوئد از قبل مدارکی را باید تهیه کنید و بعد از آن برای مصاحبه هم مدارکی را به کارشناسان ارائه دهید. رزرو وقت فوری سفارت سوئد در گذشته به حضوری انجام می‌شد اما از سال ۲۰۱۶ به صورت غیرحضوری و از طریق سایت سفارت سوئد انجام می‌شود. شما می‌توانید وارد سایت سفارت شوید و فرم مربوط به وقت فوری سفارت سوئد را دانلود کنید و سپس وقت موردنظر را برای مصاحبه تعیین کرده و ارسال کنید.

بعد از دریافت وقت فوری حتما همان روز و همان ساعت موعود به سفارت سوئد مراجعه کنید و تاخیر نداشته باشید. از شرایط مهم برای اخذ ویزای سوئد این است که فردی که برای وقت فوری اقدام می‌کند باید تمکن مالی خوبی داشته باشد. سفارت سوئد برای اخذ وقت فوری از فرد متقاضی مدارکی می‌خواهد که نشان دهد، شخص توانایی و تمکن مالی خوبی دارد و می‌تواند هزینه‌های اقامت خود را در سوئد پرداخت کند. تفاوت وقت عادی و وقت فوری سفارت سوئد در هزینه و زمان است. هزینه وقت فوری بیشتر از وقت عادی می‌باشد.

مدارک وقت سفارت سوئد

  • ارائه پاسپورت با اعتبار ۶ ماه پس از زمان خروج و حداقل دو صفحه خالی
  • ارسال تصویر پاسپورت و شماره تماس متقاضی
  • تکمیل و آماده کردن فرم درخواست وقت سفارت که برای روز مصاحبه باید به همراه داشته باشید
  • ارائه مدارک مبنی بر وقت تعیین شده
  • ارائه فرم درخواست ویزا شنگن سوئد که باید تکمیل و امضا شده باشد
  • ارائه رسید پرداخت شده هزینه درخواست وقت سفارت

آدرس سفارت سوئد در تهران

سوئد هم یکی از کشورهایی می‌باشد که در ایران سفارت خانه دارد. متقاضیانی که قصد سفر به سوئد دارند می‌توانند با مراجعه حضوری به سفارت سوئد در کمترین زمان ویزای سوئد را دریافت کنند.

آدرس سفارت سوئد در تهران واقع در خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک  ۲۷.

در آخر جواب مصاحبه سفارت سوئد معمولا بعد از  الی  روز کاری می‌باشد. گاهی اوقات ممکن است در برخی موارد زمان کمتر یا بیشتر شود.

۵/۵ - (۱ نظر)