مهاجرت به فرانسه، به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد افراد از نقاط مختلف در جهان به شمار می‌آید. هدف‌گذاری خاصی طی سال‌های گذشته برای جذب سرمایه و ایجاد شغل در فرانسه طراحی شده است. آیا می‌دانید گلدن ویزای فرانسه چیست؟ یکی از راه‌های دریافت اقامت کشور فرانسه، دریافت گلدن ویزای فرانسه است. این نوع ویزا شرایط خاصی دارد که در این مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. فرانسه کشوری با دانشگاه‌های معتبر، سیستم درمانی با کیفیت، شرایط زندگی ایده‌آل و امکانات گسترده برای افراد جامعه است. همچنین فرانسه سرزمینی پیشرو در زمینه اقتصاد و بازارهای مالی است. در ادامه با ما همراه باشید.

فرانسه «France»، سرزمینی با تاریخ، هنر و معماری شگفت‌انگیز و طبیعت مسحور‌کننده در اروپای غربی است. این کشور زیبا یکی از مقاصد اصلی در گردشگری اروپا و البته مهاجرت است. فرانسه به پایتختی شهر پاریس، با جاذبه‌هایی چون موزه‌ لوور، خیابان شانزلیزه، کاخ ورسای و کلیسای نوتردام شهرت جهانی یافته‌ است. این سرزمین با چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر از جمله قسمتی از رشته‌کوه آلپ، جنگل‌ها در مناطق گرمسیری و آب‌وهوای مدیترانه‌ای خود نزد گردشگران محبوبیت بالایی دارد.

گلدن ویزای فرانسه، بلیت طلایی اقامت!!

گلدن ویزای فرانسه، بلیت طلایی اقامت!!

Golden Visa France، شیوه‌ای برای مهاجرت به کشور فرانسه است که به قصد ایجاد فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه ایجاد شده است. این نوع ویزا در گروه ویزاهای سرمایه گذاری و ایجاد شغل قرار می‌گیرد. این کشور با هدف جذب نیروی خلاق، گردش سرمایه، تاسیس شرکت‌های نوین، کارآفرینی، بهبود وضعیت اقتصادی و جذب نسل ایده‌پرداز این شیوه را خلق نموده است. گلدن ویزای فرانسه به افراد این امکان را می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در زمینه‌ها‌ی مختلف، امکان دریافت اقامت فرانسه را داشته‌ باشند.

در واقعیت این نوع ویزا برای جذب مهاجرانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و البته ثروتمند به شمار می‌آیند ایجاد شده است. این نوع سرمایه به طور مستقیم در گردش بازار‌های مالی موثر خواهد بود و سبب رشد اقتصادی کشور خواهد شد. مهم‌ترین دلیل برای ایجاد این نوع ویزا از سوی کشور‌های اروپایی، جذب سرمایه‌های خارج از حوزه‌ اروپا بوده است. نخستین بار در سال ۲۰۱۳ صدور گلدن ویزای فرانسه تصویب شده است.

انواع سرمایه‌ گذاری برای دریافت گلدن ویزا

 • خرید ملک
 • سپرده‌گذاری در بانک
 • ایجاد شغل و کارآفرینی
 • تامین سرمایه برای کسب‌و‌کارها
 • خرید سهام
 • دریافت اوراق قرضه دولتی
 • ارائه کمک‌های مالی
 • تاسیس شرکت

سرمایه‌گذاران می‌توانند در ۲ بخش Passive یا غیر‌فعال و Active یا فعال اقتصادی حضور داشته باشند. به این شیوه می‌توانید اقامت دائم اروپا را دریافت کنید و از سوی دیگر در رشد اقتصادی کشور نیز تاثیرگذار باشید. هر یک از کشور‌های ارائه‌دهنده گلدن ویزا هزینه‌ای مشخص و متفاوت از دیگران را به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفته‌اند.

هزینه‌ دریافت ویزا

هزینه‌ دریافت گلدن ویزای فرانسه

افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در فرانسه و دریافت اقامت این کشور را دارند، باید حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار یورو ارائه دهند. همچنین برای دریافت این نوع ویزا نیازی به زندگی در فرانسه را ندارید. این امکان برای افراد وجود دارد که با تاسیس شرکت، کارآفرینی و خرید سهام در فرانسه گلدن ویزا دریافت کنند.

در صورتی که تمایل به مهاجرت نداشته باشید می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. این نوع ویزا طی سال‌های گذشته توسط بسیاری از کشور‌های اروپایی صادر شده‌ است. هدف این کشورها جذب سرمایه و سرمایه گذاران ثروتمند از سراسر جهان است. با دریافت گلدن ویزای فرانسه امکان استفاده از سیستم آموزشی، درمانی و اقتصادی برای شما و اعضای خانواده‌تان فراهم خواهد‌شد.

آیا این ویزا به اعضای خانواده هم تعلق می‌ گیرد؟

طبق شرایط این نوع ویزا، افراد می‌توانند به همراه اعضای خانواه خود که شامل همسر و فرزندان و یا والدین می‌شود، ویزا دریافت کنند. پروسه دریافت ویزای طلایی فرانسه در حدود ۲ ماه به طول می‌انجامد. گلدن ویزا با اعتبار ۲ تا ۳ سال برای افراد صادر می‌شود. پس از گذشت این زمان و با مراجعه به سفارت می‌توان مهلت استفاده از ویزا را افزایش داد. پس از ۱۰ سال زندگی در فرانسه بدون ترک نمودن آن در این مدت، می‌توان شهروندی این کشور را دریافت نمود.

مهم ‌ترین ویژگی ‌های گلدن ویزای فرانسه

مهم ‌ترین ویژگی ‌های گلدن ویزای فرانسه
 1. رفت و آمد در حوزه شنگن و گردش در میان کشور‌های این منطقه بدون محدودیت
 2. عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 3. احتیاج نداشتن به مدارک زبان فرانسوی
 4. عدم نیاز به مصاحبه برای دریافت ویزا
 5. امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های معتبر فرانسه شرایط دریافت شهروندی فرانسه

دریافت گلدن ویزای فرانسه صرفا به معنای اقامت دائم و شهروندی این کشور نیست. در کشور‌های اروپایی قوانین مختلفی برای این نوع ویزا تعیین شده است. پس از گذشت حداقل ۵ سال و بررسی شرایط شما، امکان دریافت شهروندی از این طریق وجود دارد. همچنین برای دریافت شهروندی فرانسه باید به زبان و فرهنگ این کشور تسلط کافی داشته باشید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با ما در تماس باشید.

۵/۵ - (۱ نظر)