ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان امکان پذیر است به شرط این که قوانین و شرایط ثبت شرکت در این کشور را به صورت کامل بدانید تا بتوانید با سرعت بیشتری اقدام به ثبت شرکت در این کشور نمایید.

قبل از هر چیزی باید بدانید که ثبت شرکت در عمان به منزله راه اندازی یک موسسه حقوقی است. در این کشور وزارت صنایع و تجارت عمان وظیفه ثبت شرکت را عهده دار است به همین دلیل مراحل و شرایطی را وضع کرده اند که در صورت دارا بودن آن می توان اقدام به ثبت شرکت کرد.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال سرمایه‌گذاری و شروع کسب و کار در خارج از ایران هستند.

یکی از پلن‌های پر اهمیتی که خیال ایرانی‌ها را برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان آسوده می‌سازد، وجود رابطه خوب بین کشورهای ایران و عمان است.

این دو کشور رابطه‌ بسیار آرام و بی طرفی با یکدیگر دارند و همچنین سرمایه‌گذاری در عمان از امنیت بالایی برای ایرانیان برخوردار است.

متقاضیان به منظور ثبت شرکت در عمان بهتر است ابتدا بنادر مهم این کشور را بشناسند.

از بندرهای مهم و نفتی کشور عمان می‌توان به بندر صلاله اشاره کرد که ثبت شرکت در این بندر به دلیل سهولت در روند انتقال و ورود کالاها بسیار اهمیت داشته و از ارزش بالایی برخوردار است.

ما در این مقاله از تکماه تراول سعی داریم تمامی مراحل و شرایط لازم برای ثبت شرکت در عمان را مورد بررسی قرار دهیم و چالش های احتمالی را مطرح کنیم که در سریع ترین زمان ممکن بتوانید در عمان شرکت خود را به ثبت برسانید.

 

معرفی کشور عمان

عمان کشوری با نام رسمی سلطان نشین عمان و پایتخت مسقط، در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده که اغلب مردمان آن مسلمان هستند.

این کشور با ایران دارای مرز آبی بوده و واحد پول آن ریال عمان است. لازم به ذکر است که منبع اصلی درآمد کشور عمان همانند سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، از منابع نفتی تامین می‌شود.

همچنین علاوه بر آن از منابع درآمد این کشور می‌‌توان به ماهیگیری و کشاورزی نیز اشاره کرد.

چرا ثبت شرکت در عمان را انتخاب کنیم؟

از بین کشورهای Gcc، کشور عمان در طول تاریخ با ثبات‌ترین اقتصاد را داشته است.

همچنین به دلیل نرخ تورم بسیار پایین، میزان بودجه مازاد و سیاست‌های جدیدی که به منظور جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در بخش‌های غیر نفتی اتخاذ کرده، به کشور مناسبی از نظر سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی به منظور ثبت شرکت و اخذ اقامت تبدیل شده است.

افراد شاغل و سرمایه گذار در عمان  می توانند تسلط بهتری در منطقه خلیج فارس داشته باشند و می توانند از بازارهای خوب امارات متحده عربی، قطر و سعودی بهترین استفاده را ببرند.

اگر عمان را بخواهید برای زندگی نیز انتخاب کنید یکی از آرام ترین کشورها است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. شهرهای ساحلی و کوه های مرتفع این کشور جزء مناطق جذابی است که بسیاری از توریست ها از آن جا دیدن می کنند.

نرخ تورم سالانه در این کشور بسیار پایین است و سیاست های مالی و اقتصادی با قدرت خوبی در این کشور اجرا می شود که همین عامل سبب می شود کشوری امن برای هر نوع سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول باشد.

مزایای ثبت شرکت در کشور عمان

 • اخذ اقامت در صورت رعایت قوانین؛
 • امکان اخذ تابعیت عمان در صورت رعایت قوانین؛
 • اخذ پاسپورت عمان در صورت رعایت قوانین؛
 • امکان جذب نیروی کار ارزان و کارآمد؛
 • ارزش بالای ریال عمان؛
 • اقتصاد قوی و با ثبات عمان؛
 • امکان تجارت آزادانه در عمان و وجود موقعیت مناسب تجارتی؛
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات برای افرادی به جز دارندگان شرکت؛
 • نرخ مالیات پایین برای دارندگان شرکت؛
 • ارائه تسهیلات، مزایای بانکی و حساب بانکی بین‌المللی؛
 • توسعه کارآفرینی؛
 • پر سود بودن قراردادها؛
 • کمتر بودن هزینه‌ها نسبت به سایر کشورهای پیشرفته و هم سطح.
تکماه تراول به عنوان تیم متخصص جهت ثبت شرکت در عمان هم اکنون اقدام مشاوره رایگان می کند در صورت تمایل می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اخذ اقامت از راه ثبت شرکت در عمان

پس از ثبت شرکت به شما اقامت یک ساله می دهند، که در صورت فعال بودن شرکت این اقامت هر دو سال یک بار تمدید می شود. همچنین با ثبت شرکت همسر و فرزندان نیز می توانند اقامت بگیرند.

یکی از دلایل مهم برای ثبت شرکت در عمان علاوه بر ایجاد درآمدی با واحد پول عمان، اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده است که سریع تر از دیگر روش های موجود صورت می پذیرد.

حساب بانکی بین المللی

افتتاح حساب بین المللی به سادگی امکان پذیر نیست. اما شما با ثبت شرکت می توانید از این مزیت برخوردار شوید.

ایران به دلیل تحریم های ایجاد شده امکان ایجاد حساب بانکی بین المللی را ندارد ولی بعد از ثبت شرکت در عمان به راحتی می توانید یک حساب بانکی بین المللی برای خود ایجاد کنید.

معافیت از مالیات

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در عمان معافیت از مالیات می باشد که اگر شما در یکی از مناطق آزاد عمان شرکت ثبت کنید تا ۵۰ سال از دادن مالیات معاف می شوید.

ناگفته نماند که عمان دارای ۴ منطقه آزاد می باشد، که عبارتند از: منطقه آزاد صحار، منطقه آزاد دقم، منطقه آزاد صلاله، منطقه آزاد المزیونه.

پر سود بودن قراردادها

مخارج دولتی نشان دهنده‌ این است که ۳۲ درصد از کل آن، تولید داخلی این کشور است. بنابراین قراردادهای دولتی می تواند سود زیادی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت در اوکراین

کمتر بودن هزینه ها نسبت به دبی

بسیاری از افراد بین ثبت شرکت در دبی و عمان دچار دو راهی می شوند که کدام یک می تواند مناسب تر و ساده تر پیش برود. لازم به ذکر است که هزینه‌های نیروی کار و هزینه های دیگر از قبیل دفتر کار و… در عمان بسیار کمتر از دبی می باشد.

مراحل ثبت شرکت در عمان

مراحل ثبت شرکت در عمان

از مهم‌ترین مراحل جهت ثبت شرکت می‌توان به تهیه و تحویل مدارک و اسناد مورد نیاز اشاره کرد. بدین ترتیب هم ‌اکنون مراحل ثبت شرکت در عمان را به طور کامل شرح می‌دهیم:

رزرو نام برای شرکت

سرمایه‌گذار به منظور ثبت شرکت در مراحل ابتدایی باید فرم درخواست خود را با انتخاب نام مناسب به اداره صنعت و تجارت کشور عمان ارسال کند و همچنین توجه داشته باشد نامی که انتخاب می‌کند باید با هنجارها و قوانین نام گذاری شرکت‌ها در عمان مطابقت داشته باشد.

معمولا این نکته در بسیاری از کشورها مشترک است.

ارسال اسناد شرکت

پس از اخذ تائیدیه در خصوص نام شرکت، سرمایه‌گذار باید مدارک مربوط به سهامداران، اساسنامه شرکت، اجاره نامه و گواهی بانکی را به اداره صنعت و تجارت کشور عمان ارسال کند.

ثبت شرکت در اتاق بازرگانی و صنعت عمان

سرمایه‌گذار پس از ثبت شرکت در اداره صنعت و تجارت «MCI»، به منظور رعایت قوانین و مقررات تجاری مورد نیاز در فرآیند ثبت شرکت، بایستی آن را در «OCCI» نیز به ثبت برساند.

اخذ تائیدیه از بعضی ادارات دولتی در عمان

با توجه به فعالیت‌ها و بیزینس یک سرمایه‌گذار، امکان دارد او ملزم به اخذ برخی تائیدیه‌ها از بعضی ادارات دولتی مانند ثبت در اداره مالیات، ثبت در اداره پلیس عمان، ثبت نام در وزارت کار به منظور جذب نیروی استخدام، اخذ پروانه از شهرداری و ادارات دولتی باشد.

اخذ مهر برای شرکت

طراحی مهر برای انجام قراردادها، خرید، فروش و امور مشابه از مراحل نهایی ثبت شرکت در عمان می‌باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان

مدارک ثبت شرکت در عمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل قبل از انجام مراحل تمامی مدارک خود را آماده کنید تا در روند ثبت شرکت با چالش مواجه نشوید.

مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

 • گذرنامه معتبر (پاسپورت) و یا کپی برابر اصل شناسنامه و پاسپورت سهامداران و امضا کنندگان مجاز شرکت (حداقل اعتبار  قابل قبول برای پاسپورت ۶ ماه می باشد)؛
 • اسکن و کپی پاسپورت تمامی سهام داران؛
 • اصلی و کپی کارت ملی تمامی سهامداران؛
 • ارائه یک فرم شامل نام امضا کنندگان شرکت، نوع فعالیت، اهداف و محل شرکت؛
 • ارائه بیزینس پلن؛
 • ترجمه انگلیسی یا عربی شناسنامه و پاسپورت؛
 • پرینت گردش حساب بانکی ۶ ماه آخر متقاضی؛
 • گواهی عدم سوء پیشینه؛
 • یک عدد عکس رنگی ۴×۳؛
 • ارائه اساسنامه؛
 • گواهی دال بر داشتن اعتبار سپرده اولیه سرمایه شرکت از نظر بانک؛
 • فرم درخواست ثبت شرکت؛
 • اخذ مجوزی که بیانگر ثبت شرکت در اداره صنعت و بازرگانی عمان باشد.
 

اجازه نامه فعالیت در عمان

برای ورود به کشور عمان با توجه به اهداف ورود به عمان باید ویزای مخصوص به خود را از کنسول گری کشور عمان در ایران دریافت نمایید. ویزای دریافتی و اجازه فعالیت از مقامات عمان باید گرفته شود و نوع ویزا به صورت تجاری و کاری می باشد.

برای این مورد شما باید یک پیشنهاد کار و فعالیت در عمان از شرکتی دیگر به عنوان کارفرما داشته باشید و علاوه بر آن باید مهارت های لازم را نیز برای ارائه آن کار در عمان داشته باشید و ثبت کنید.

مدت اجازه فعالیت بستگی به نوع فعالیت شما دارد و معمولا به صورت یک ساله می باشد و قابل تمدید نیز می باشد.

انواع شرکت ها در کشور عمان

انواع شرکت ها برای ثبت شرکت در عمان
انواع شرکت برای ثبت در عمان
شرکت مشارکت محدود
General partnership
شرکت با مسئولیت محدود
Limited partnership
شرکت سهامی عام
Limited liability company (LLC)
شرکت سهامی
Joint Stock Company
هولدینگ
Holding Companies
شعبه شرکت‌های خارجی
Branch Office
شرکت نمایندگی
Representative Companies
شرکت سرمایه گذاری مشترک
Joint Venture

سرمایه‌گذاران به منظور ثبت شرکت در هر مکان از کشور مورد نظر ابتدا بایستی نوع شرکت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس جهت تاسیس آن اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین سرمایه‌گذاران بایستی نوع شرکت خود را با دقت و آگاهی کامل انتخاب کنند. چرا که پس از تعیین نوع شرکت و تاسیس آن، قادر به تغییر نوع شرکت خود نخواهند بود. هم‌ اکنون انواع شرکت قابل تاسیس در عمان را شرح می‌دهیم:

 • سهامی عام؛
 • سهامی خاص؛
 • مشارکت محدود؛
 • آژانس بازرگانی؛
 • دفتر شعبه؛
 • دفتر نمایندگی.

شرکت با مسئولیت محدود

یکی از شرکت‌های قابل تاسیس برای سرمایه‌گذاران خارجی، شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. به منظور ثبت این نوع شرکت حداقل ۲ سرمایه‌گذار بایستی با یکدیگر مشارکت کنند که ضرورت دارد یکی از این ۲ سرمایه‌گذار، شهروند عمان یا عضو Gcc و یا یکی از شهروندان ایالات متحده آمریکا باشند و‌ ۳۰ درصد سهام به فرد مربوطه تعلق داشته باشد.

همچنین حداقل هزینه برآورد شده جهت تاسیس این نوع شرکت برابر با ۱۵۰ هزار ریال عمان می‌باشد.

شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که سرمایه آن به عنوان سهام از طریق خرید و فروش و معاوضه در بورس قابل توزیع می‌باشد. سرمایه‌گذاران به منظور ثبت شرکت سهامی عام بایستی پروانه کسب اخذ کرده و همچنین از وزارت تجارت و صنعت تائیدیه اخذ کنند. لازم به ذکر است حداقل سرمایه مورد نیاز جهت تاسیس شرکت سهامی عام معادل ۱۵۰ هزار ریال عمان می‌باشد.

بیشتر بخوانید
تفاوت ویزای ویزیتوری و توریستی

شرکت سهامی خاص

به منظور ثبت شرکت سهامی خاص، حداقل ۳ سرمایه‌گذار مورد نیاز است که ضرورت دارد یکی از آن‌ها شهروند عمان باشد و همچنین ۳۰ درصد از کل سهام نیز متعلق به او باشد.

سهام شرکت سهامی خاص بر خلاف شرکت سهامی عام در دسترس عموم قرار ندارد و حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت معادل ۵۰ هزار ریال عمان است.

شرکت با مشارکت محدود

برای ثبت شرکت از نوع مشارکت محدود به دو شریک یا بیشتر از دو شریک نیاز است که ضرورت دارد یکی از آن‌ها شهروند عمان باشد تا در قبال تعهدات و بدهی‌ها مسئول باشد.

همچنین عضو دیگر نیز باید شریک محدود باشد و به اندازه سهم خود از سرمایه‌اش در مقابل بدهی‌ها و تعهدات مسئول باشد.

آژانس بازرگانی

امتیاز ثبت آژانس بازرگانی که به منزله نماینده‌ای جهت توزیع، تبلیغ و صادرات کالا است فقط به یک فرد که تابعیت عمانی را دارد و یا یک نهاد محلی که حداقل ۵۱ درصد سهام متعلق به او است داده می‌شود.

دفتر شعبه

به منظور ثبت و تشکیل یک دفتر شعبه در کشور عمان به یک فرد و یا عامل محلی نیاز است تا از مجوزها و ویزاها حمایت کند. همچنین برای ثبت شعبه اخذ تائیدیه از وزارت صنعت و بازرگانی عمان لازم و ضروری است.

دفتر نمایندگی

برای ثبت دفتر نمایندگی در عمان بایستی حداقل یکی از اعضا در کشور عمان سکونت داشته باشد. دفتر نمایندگی مجاز به فعالیت بازرگانی نبوده و تنها مجاز به انجام تحقیقات یا اهداف تبلیغاتی در بازار می‌باشد.

بهترین صنایع برای ثبت شرکت در عمان

عمان یکی از کشورهای بسیار محبوب برای مهاجرت و ایجاد کسب و کار است. لازم است قبل از هر چیزی بدانید چه کسب و کارهایی در این کشور رونق بسیار خوبی دارد تا بتوانید با دید و اطلاعات بیشتری به ثبت شرکت در عمان بپردازید. بهترین صنایع را برای احداث در این جا معرفی می کنیم.

نکته: در صورتی که قصد دارید قبل از هر چیزی یک سفر تفریحی به عمان داشته باشید می توانید از تور عمان تکماه تراول نهایت استفاده را ببرید و ضمن سفر نگاهی عمیق تر به صنایع این کشور داشته باشید.

راه اندازی خط تولید و صنایع تولیدی در عمان

موقعیت جغرافیایی عمان نشان دهنده این است که بهترین مکان برای احداث کارخانه و خط تولید است با احداث یک واحد تولید خوب می توانید از بازار پر رونق عمان بهترین استفاده را ببرید.

حتی اگر بخواهید می توانید تجهیزات خود را از ایران به عمان منتقل کنید و یا این که از ایران خریداری کرده و در عمان راه اندازی کنید. بسیاری از افراد با این کار هزینه های احداث کارخانه و خط تولید در عمان را تا حد زیادی کاهش می دهند.

کسب و کارهای حوزه گردشگری

کشور عمان کشوری توریستی است و سالانه افراد زیادی از تمام نقاط دنیا به این کشور سفر می کنند تا از سواحل جذاب و کوه ها و طبیعت زیبای آن لذت ببرند.

با این توضیحات مشخص می شود که خدمات گردشگری از جمله احداث رستوران، هتل،  آژانس های توریستی و… می تواند در آمد بسیار خوبی در عمان ایجاد نماید.

حوزه فناوری اطلاعات و آی تی

کشور عمان به حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر اهمیت زیادی می دهد به همین دلیل بسیار مناسب برای راه اندازی شرکت های فناوری و اطلاعات، دیجیتال مارکتینگ، برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو است. 

که با هر کدام از این تخصص ها می توان شرکت مرتبط به آن را راه اندازی کرد و از درآمد آن نهایت استفاده را برد.

حوزه زراعت، کشاورزی، باغداری و دامداری

منابع طبیعی و ساختار این کشور نشان دهنده آن است که فرصت مطلوبی برای احداث واحدهای زراعی و کشاورزی و یا پرورش دام و طیور محلی است که می تواند درآمد بسیار مطلوبی در این کشور ایجاد نماید.

قوانین اخذ اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

به دلیل وجود قوانین سخت کشور عمان در زمینه اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی، اقامت این کشور به سرمایه‌گذارانی داده می‌شود که شرکت ثبت شده توسط آن‌ها برای دولت عمان و برای فرد سرمایه‌گذار سودآور باشد.

همچنین بر اساس قوانین مدنی کشور عمان، اتباع خارجی به منظور اخذ تابعیت عمان بایستی از تابعیت‌های قبلی خود انصراف دهند تا مجاز به اخذ تابعیت کشور عمان شوند. لازم به ذکر است پاسپورت عمان در رده ۵۶ رنکینگ جهانی قرار دارد و به واسطه این پاسپورت می‌توان به ۴۳ کشور به طور آزادانه سفر کرد.

این یکی از بهترین فرصت ها برای دور زدن بسیاری از محدودیت های جهانی است.

نوع اقامت عمان از طریق ثبت شرکت
سرمایه گذاران اصلی در ابتدا ویزای ۱ ساله، تمدید اقامت به‌ صورت ۲ ساله پس از سال دوم
اعضای خانواده درجه ۱ ویزای ۲ ساله و تمدید اقامت به‌ صورت ۲ ساله
نیروی کار ویزای کار ۲ ساله و تمدید به‌ صورت ۲ ساله
مشاغل پیشنهادی برای تاسیس شرکت در عمان
فناوری مشاغل مبتنی بر رویداد
سفر و گردشگری تجارت عطر
تعمیر و نگهداری تاسیسات استفاده از برند تجاری

مدت زمانی که برای ثبت یک شرکت در عمان نیاز است، چقدر می باشد؟

انجام تمام مراحل ثبت شرکت، گرفتن اقامت، کارت بازرگانی، افتتاح حساب بانکی، تعیین کفیل دارای صلاحیت از نظر وزارت صنعت و تجارت عمان، تنظیم تفاهم نامه بین شریک عمانی و شرکای ایرانی و انجام آزمایش های پزشکی متقاضی و دریافت تاییدیه از وزارت بهداشت عمان برای صدور کارت شهروندی، ۳۰ روز کاری می باشد.

بیشتر بخوانید
مجوز LMIA چیست؟

اگر تمامی مراحل را طبق توضیحات گفته شده در این سایت پیش ببرید در ۳۰ روز کاری می توانید به سادگی شرکت خود را به ثبت برسانید.

هزینه ثبت شرکت در عمان

هزینه ثبت شرکت در عمان
هزینه ثبت شرکت در عمان
حداقل و حداکثر هزینه ۹۰۰-۶۰۰۰ ریال عمان (OMR)
۲۳۴۰-۱۵۶۰۰~ دلار آمریکا (USD)

یکی از موارد مهمی که متقاضی برای ثبت شرکت باید از آن مطلع باشد، هزینه های آن می باشد. نکته حائز اهمیت این است که متاسفانه نرخ ارز در ایران بسیار نوسان دارد و این نوسان باعث می شود تا هزینه های شرکت تغییر کند.

در سال ۱۴۰۰ هزینه صفر تا صد ثبت شرکت حدود ۴۰ میلیون بوده و هم اکنون با توجه به نوسانات ارز این مقدار هزینه نیز دارای نوسان شده است. برای اجاره دفتر کار نیز مبلغی نیاز دارید که با توجه به متراژ، موقعیت مکانی متفاوت است. همچنین برای استخدام نیروی کار هم نیاز به هزینه دارید.

جزئیات هزینه ثبت شرکت در عمان

اگر بخواهید اطلاعات دقیق تری از جزئیات هزینه ثبت شرکت در عمان اطلاعاتی داشته باشید ما در ای اینجا تمامی مواردی که جزء هزینه های ثبت شرکت است را معرفی می کنیم:

 1. هزینه مستقیم ثبت شرکت: سهامی خاص ۳۵۰ ریال و مسئولیت محدود ۳۰۰ ریال؛
 2. افتتاح حساب بانکی: بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ ریال؛
 3. اخذ کد مالیاتی؛ بین ۵۰ تا ۱۰۰ ریال؛
 4. صدور کارت بانکی: بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ ریال؛
 5. اخذ مجوز فعالیت: بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریال.

میزان حقوق کارمندان

به طور معمول حقوق دریافتی کارکنانی که تابعیت عمانی دارند، از کارکنانی که تابعیت غیر عمانی دارند بیشتر است و طبق وزارت کار حقوق هر شهروند عمانی حداقل برابر با ۳۲۵ ریال عمان می‌باشد.

ناگفته نماند که وزارت کار عمان هیچ سخت‌گیری برای حقوق دریافتی کارکنان خارجی قرار نداده و میزان حقوق دریافتی این افراد کاملا به توافق بین طرفین بستگی دارد.

قوانین بیمه ثبت شرکت در کشور عمان

یکی از موضوعات مهمی که کارکنان به آن فکر می کنند بیمه است. وزارت کار عمان کارفرماها را موظف کرده که کارکنان عمانی را حتما بیمه کنند اما مانند مقدار حقوقی که برای کارکنان غیر عمانی قانونی وضع نشده بیمه نیز به همین صورت می باشد. حداقل هزینه بیمه در عمان ۶۰ ریال عمانی می باشد.

به طور کلی فرآیند ثبت شرکت در هر کشوری قوانین خاص و مربوط به خود را دارد که سرمایه‌گذاران به منظور ثبت شرکت ملزم به رعایت تمامی قوانین و گذراندن مراحل مربوطه و تعیین شده توسط دولت این کشورها هستند.

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه ثبت شرکت در عمان آشنا کرده و جزئیات ثبت شرکت در این کشور صنعتی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. از این که تا پایان مطلب ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

پشتوانه مالی انواع مجوز ثبت شرکت در عمان
مجوز ممتاز (Excellent Grade) حداقل ۲۵۰ هزار ریال عمان OMR
مجوز درجه یک (First Grade) ۱۰۰-۲۴۹ هزار ریال عمان OMR
مجوز درجه دو (Second Grade) ۵۰-۹۹ هزار ریال عمان OMR
مجوز درجه سه (Third Grade) ۲۵-۴۹ هزار ریال عمان OMR
مجوز درجه چهار (Fourth Grade) ۳-۲۴ هزار ریال عمان OMR

در آخر برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص دریافت هرگونه ثبت شرکت در کشور عمان موسسه تکماه تراول آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

سوالات متداول

استانداردهای مهمی که جهت ثبت شرکت در عمان بایستی بررسی گردند شامل چه مواردی می‌شوند؟

از استانداردهای مهم که بایستی در روند ثبت شرکت توسط اتباع خارجی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد می‌توان به استانداردهای نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد اشاره نمود.

استاندارد نرخ مصادره اموال در روند ثبت شرکت در عمان نشان دهنده چه چیزی است؟

این استاندارد نشان دهنده میزان مصادره و سلب مالکیت بوده و شامل تمامی اقدامات تبعیض آمیز از سوی دولت میزبان است که بدون هیچ‌ گونه جبران خسارت کافی، سرمایه‌گذار را از سرمایه خود محروم می‌کند. این عدد در بازه ۱ تا ۷ قرار دارد که امن‌ترین کشورها در بازه ۱ قرار می‌گیرند. همچنین نرخ مصادره اموال کشور عمان در دسته سوم از این بازه قرار دارد.

استاندارد نرخ کنترل فساد در روند ثبت شرکت در عمان نشان دهنده چه چیزی است؟

این استاندارد نشان دهنده کنترل دولت بر شرکت‌ها و بخش‌های مرتبط و سایر شرکت‌ها می‌باشد. این مقدار در بازه مثبت ۲.۵ تا منفی ۲.۵ قرار دارد که کشور عمان به طور متوسط در بازه مناسبی در این زمینه قرار گرفته است.

شاخص‌های اقتصادی تاثیرگذار در روند ثبت شرکت در عمان شامل چه مواردی است؟

از شاخص‌های اقتصادی مهم ثبت شرکت می‌توان به نرخ مالیات بر درآمد این کشور اشاره کرد. این کشور تنوع بسیاری دارد و پرداخت مالیات بر روند سود و درآمد فرد سرمایه‌گذار تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

میانگین آخرین نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها و کمپانی‌ها در عمان معادل چه نرخی بوده است؟

۱۵ درصد

آیا نرخ مالیات بر درآمد افراد و نرخ مالیات بر درآمد فروش در کشور عمان با صفر برابر است؟

بله

هزینه‌های ثبت شرکت در عمان چگونه است؟

این هزینه‌ها با توجه به نوسانات بازار ارز در بازه‌های زمانی مختلف متفاوت است اما به طور میانگین می‌توان گفت سرمایه‌ای که مورد نیاز است معادل ۳۴۰۰ ریال عمان است. (به جز هزینه‌های ابتدایی احداث شرکت که در ابتدای مطلب توضیح داده شد)

مدت زمانی که برای ثبت یک شرکت در عمان مورد نیاز است معادل چند روز می‌باشد؟

مدت زمان انجام تمامی مراحل ثبت شرکت در این کشور اعم از اخذ اقامت، کارت بازرگانی، افتتاح حساب بانکی، تعیین کفیل دارای صلاحیت از نظر وزارت صنعت و تجارت، تنظیم تفاهم نامه بین شریک عمانی و شرکای ایرانی، انجام آزمایش‌های پزشکی متقاضی و دریافت تائیدیه از وزارت بهداشت عمان به منظور صدور کارت شهروندی معادل ۳۰ روز کاری می‌باشد.

ارزش ریال عمان چقدر است؟

دومین واحد پول با ارزش دنیا ریال عمان می‌باشد که هر ریال معادل دو و نیم دلار آمریکا است.

حداقل هزینه بیمه در کشور عمان معادل چه مبلغی است؟

حداقل هزینه بیمه در عمان معادل ۶۰ ریال عمانی است.

جمع بندی

ثبت شرکت در عمان بهترین فرصت برای گرفتن اقامت و راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری می باشد. کل فرایند ثبت شرکت در این کشور ۳۰ روز زمان می برد و تکماه تراول می تواند بهترین مشاوره شما در این زمینه باشد. ما در این مقاله سعی کردیم هزینه ها، بهترین فرصت های سرمایه گذاری در عمان و همچنین مزایای ثبت شرکت در عمان را بیان کردیم. ضمن این که شرایط و مدارک لازم را با ریز جزئیات در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.

۴/۵ - (۱ نظر)