اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

یونان در جنوبی‌ترین منطقه شبه جزیره بالکان واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این کشور تاثیر زیادی در اقتصاد یونان داشته است. آتن بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر یونان است که قدمت آن به ۳۴۰۰سال می‌رسد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی استراتژیکی و اهمیت در امور مالی، بازرگانی، اقتصادی، هنر و فرهنگ، گردشگری و تجارت بین‌المللی به عنوان شهری جهانی شناخته می‌شود. همچنین آتن یکی از بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی و تجاری جنوب‌ شرق اروپا است. برای اقامت در کشور یونان از روش‌های مختلف می‌توان اقدام کرد که یکی از این روش ها سرمایه گذاری می باشد. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری امکان اخذ اقامت برای خانواده را هم فراهم می‌کند. در ادامه قصد داریم درباره اخذ اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم.

اخذ اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

اخذ اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

کشور یونان در صنعت کشاورزی، تولید انرژی گردشگری و همچنین در خدمات تجاری و خرید املاک بسیار حضور پررنگی داشته است. در صنعت کشاورزی از گذشته تا به امروز مواد غذایی مثل روغن زیتون، عسل و گوشت‌های فرآوری شده را به کشورهای پیشرفته و صنعتی صادر می‌کند. در بخش انرژی که یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری است متقاضی می‌تواند فعالیت کند که شامل انرژی‌های پاک می‌باشد.

کشور یونان در سال‌های اخیر با همکاری چند کشور دیگر در حوزه تولید انرژی‌های پاک فعالیت چشمگیری داشته است. در بخش گردشگری و جهانگردی از طرف متقاضیان استقبال زیادی می‌شود. یکی دیگر از راه‌های مهاجرت و اخذ ویزای یونان، سرمایه‌گذاری در کشور یونان می‌باشد. نام این ویزا، ویزای طلایی است و به معنای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد.

با این روش متقاضی می‌تواند اقامت سریع و ۵ ساله یونان را دریافت کند. سرمایه گذاری در یونان شامل؛ سرمایه‌گذاری در زمینه املاک و مستغلات، خرید و فروش املاک تجاری و شرکت‌های مختلف و همچنین کارآفرینی و خلق کار است. سرمایه‌گذاری در کشور یونان با قیمت حداقل ۲۵۰ هزار یورو می‌باشد که بلافاصله اقامت این کشور را اخذ خواهید کرد. بعد از گذراندن ۵ سال اجازه دارید در این کشور کار کنید.

بیشتر بخوانید
بیمه دانشجویی در آلمان

اقامت از طریق خودحمایتی

راه دیگر اخذ اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری، خود حمایتی است. در اقامت خودحمایتی با ارائه تمکن مالی کافی و نشان دادن درآمد ماهیانه مناسب از سوی دولت یونان تائید می‌شود و اقامت برای متقاضی فرستاده می‌شود. البته باید توجه داشت که درآمد شخص باید جوری باشد که نیازی به کارکردن در یونان نداشته باشد و فقط قصد زندگی کردن داشته باشد.

اقامت از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری، ثبت شرکت است که بعد از ثبت شرکت متقاضی باید مبلغ ۲۵۰ هزار دلار در شرکت ثبت شده سرمایه‌گذاری کند. فرد متقاضی باید در خصوص ثبت شرکت طرحی تجاری ارائه کند تا به تائید دولت یونان برسد. اگر برای کشور یونان سودآور باشد و باعث اشتغال‌زایی در یونان شود تائید می‌شود. در تمامی راه‌های سرمایه‌گذاری فرد حق گرفتن اقامت خانواده را همراه خود دارد. کارآفرینی در این کشور از دیگر راه‌های اخذ اقامت یونان است. فرد می‌تواند در یک شرکت یا یک بیزینس سرمایه‌گذاری کند.

در ابتدا فرد باید بیزینس پلن خود را به دولت ارائه دهد در صورت سودمند بودن و منافع برای یونان طرح پیشنهادی تائید می‌شود. فرد متقاضی می‌تواند برای رستوران، کارگاه،کارخانه و فروشگاه سرمایه‌گذاری کند. با خرید اوراق قرضه دولتی یونان می‌توان اقامت کشور یونان را اخذ کرد. این کشور به دلیل داشتن اقتصاد ضعیف و بدهی‌های زیاد قصد جبران بدهی‌ها را دارد. سرمایه‌گذاری در زمینه اوراق قرضه ریسک بالایی دارد زیرا بازگشت مبلغ داده شده تضمین شده نیست. پس بهتر است راه‌هایی که ریسک کم‌تری دارند را امتحان کرد.

مزایا و معایب اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

مزایا و معایب اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

مزایای اقامت یونان با سرمایه ‌گذاری

حضور در کشور یونان الزامی نیست و فرد می‌تواند فقط سرمایه‌گذاری کند. متقاضی می‌تواند همسر و فرزندان زیر۲۱ سال خود را به همراه خود به یونان بیاورد. همچنین می‌تواند برای پدر مادر خود و پدر مادر همسر خود ویزا بگیرد. بعد از گذشت ۷ سال می‌تواند درخواست ویزا دهد و پاسپورت اروپایی دریافت کند. اگر شخص متقاضی در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کند به خصوص در شهر آتن می‌تواند راحت‌تر ملک خود را به فروش برساند.همچنین می‌تواند از تحصیل رایگان برای فرزندان استفاده کند.

بیشتر بخوانید
آموزش تصویری ثبت نام لاتاری 2023

معایب اقامت یونان با سرمایه گذاری

کشور یونان در سطوح پایین اتحادیه اروپا قرار دارد و شخص متقاضی نمی‌تواند در هنگام سرمایه‌گذاری در این کشور اجازه کار داشته باشد. گاهی اوقات درخواست برای پاسپورت بعد از ۷ سال به طول می‌انجامد و بین ۷ تا ۱۲ سال آماده شدن پاسپورت طول می‌کشد. از پر ریسک‌ترین و سخت‌ترین راه‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری در یونان، خرید اوراق قرضه است که این موضوع توسط کارشناسان اقتصادی تائید شده است.

در آخـــر

این کشور از مقاصد مناسب برای سرمایه گذاری در خصوص املاک و مستغلات است ولی با توجه به مطالب گفته شده راه‌های دیگری هم برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت وجود دارد که مزایای خوبی به همراه دارد.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *