کشور هلند کشوری کوچک و با جاذبه‌های بسیار زیادی است که در همسایگی آلمان و بلژیک قرار گرفته است. آمستردام پایتخت هلند می‌باشد که یکی از بزرگ‌ترین و جذاب ترین شهرهای این کشور به حساب می‌آید. جمعیت هلند بیش از ۱۷میلیون نفر است و از کشورهای پرجمعیت اروپا محسوب می‌شود. هلند را با نام کشور آسیاب‌های بادی، کانال ها و گل های زیبایش می‌شناسند. آب و هوای هلند دریایی و معتدل است. در ادامه درباره وقت سفارت هلند صحبت می کنیم.

کشور هلند

هلند دارای اقتصاد قوی، موقعیت جغرافیایی، شرایط زندگی ایده آل، رفاه اجتماعی، سطح آموزش بالا و طبیعتی بکر می‌باشد. همین موضوع باعث شده افراد بسیاری برای تحصیل، زندگی و گردشگری این کشور را انتخاب کنند. کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد که عضو پیمان شنگن است و از مقاصد برتر مهاجرتی برای افراد محسوب می‌شود.

انتخاب کشورهایی مثل هلند برای مسافرت نیاز به اخذ ویزا از طریق سفارت آن کشور دارد. اولین کاری که باید انجام داد اخذ وقت سفارت هلند است که باید با دقت انجام شود. سفارت هلند فقط به درخواست‌هایی جواب می‌دهد که قبلا توسط سیستم به صورت آنلاین و مراجعه حضوری ثبت شده باشند.

سفارت هلند هم مانند دیگر کشورها برای کنترل و جلوگیری از شلوغی خدمات مربوط به اخذ ویزا را به کارگزاری VFS سپرده است. متقاضیان برای اخذ وقت سفارت باید به سایت وی اف اس مراجعه و یک اکانت اختصاصی برای تعیین وقت سفارت ایجاد کنند. متقاضی باید در روز تعیین شده به موقع و سروقت در محل سفارت حضور داشته باشد و تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشد. باید توجه داشت وقت سفارت هلند فقط برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اخذ ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای دیدار با اقوام…داشته باشند. هرکدام از ویزاها به صورت موقت هستند و زمان مشخصی را برای ماندن در این کشور دارند.در صورتی که فرد متقاضی دعوت نامه نداشته باشد وقت سفارت او برای  ۳ ماه بعد در دسترس خواهد بود.

نکات مهم درباره وقت سفارت هلند

نکات مهم درباره وقت سفارت هلند

به طور کلی مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای عضو شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر می‌باشد. همچنین در صورت حاضر نشدن فرد در تاریخ مصاحبه در مکان سفارت هلند، متقاضی  no show خواهد شد و به مدت ۲ ماه نمی‌تواند وقت سفارت هلند را اخذ کند. افرادی که دعوتنامه فامیلی و تجاری اخذ می‌کنند راحت تر ویزای هلند را دریافت می‌کنند. تمکن مالی فرد متقاضی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان  به ازای هر نفر باشد. فرد متقاضی باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب به کارشناسان ارائه کند. ویزای شنگن اول کشور هلند حداکثر ۱۵ روزه  صادر می‌شود.

مدارک فرد باید کامل، بدون نقص باشد چون اگر نقصی داشته باشد کار فرد را برای اخذ ویزا سخت می‌کند و یا حتی باعص ریجکت شدن می‌شود. امکان لغو وقت سفارت وجود ندارد ولی می‌توان تاریخ آن را تغییر داد. اگر بابت حضور در زمان تعیین شده مشکلی داشته باشید، سفارت هلند تا ۲ مرتبه اجازه می‌دهد وقت خود را عوض کنید.

آدرس سفارت هلند در تهران: میدان هروی، خیابان موسوی، هروی سنتر، طبقه چهارم

وقت سفارت کشور هلند توسط شرکت کارگزاری vfsglobal تعیین می‌شود که برای ۳ ماه بعد در دسترس متقاضی می‌باشد. جالب است بدانید که هیچگونه مصاحبه‌ای از سمت این شرکت انجام نمی‌شود و فقط باید برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر این مرکز مراجعه کرد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت هلند

تمامی مدارک متقاضی باید به زبان انگلیسی باشد و توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند. مدارک موردنظر نیاز به تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و فقط باید به صورت رسمی ترجمه شوند.

 • ارائه پرینت تعیین وقت سفارت هلند
 • ارائه اصل پاسپورت متقاضی با مدت اعتبار حدود ماه بعد از تاریخ سفر
 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • ارائه سوابق بیمه
 • ارائه مدارک هویتی مثل کارت ملی، شناسنامه، سند ازدواج و…
 • ارائه ۲ قطعه عکس با زمینه روشن
 • در صورت داشتن ویزای شنگن، ارائه مدارک مربوط به ویزای شنگن
 • ارائه مدارک تمکن مالی از سوی بانک و صورتحساب ۴ تا ۶ ماه آخر حساب بانکی فرد متقاضی
 • ارائه مدارک اشتغال به کار برای کارمندان و ارائه مدارک کسب و کار برای کارفرمایان
 • درصورت داشتن دعوت نامه از هلند، ارائه دعوت نامه
 • ارائه بلیط رفت و برگشت و آدرس محل اقامت برای ویزای توریستی

انواع وقت سفارت هلند

انواع وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند به دو صورت فوری و عادی به افراد ارائه می‌شود. در وقت سفارت عادی متقاضی فرصت کافی برای آماده کردن مدارک موردنیاز خواهد داشت. وقت سفارت عادی برای ویزای توریستی هلند مناسب است همچنین هزینه کمتری دارد. اگر متقاضی دعوت نامه داشته باشد وقت فوری سفارت مناسب تر است ولی باید توجه داشت در وقت فوری هزینه‌ای که پرداخت می‌کند بیشتر و زمان اخذ وقت کمتر است.

شرایط دریافت ویزای هلند

بعد از اخذ وقت سفارت هلند مدارک فرد متقاضی مورد برسی قرار می‌گیرند باید توجه داشت برای اخذ ویزای هلند فرد باید تمکن مالی مناسب، گردش حساب ۳ ماه گذشته، مدارک بازگشت به کشور، تجربه سفرهای گوناگون، عدم سو پیشینه و…داشته باشد. پرونده و مدارک فرد باید جوری باشد که کارشناس صلاحیت متقاضی را برای اخذ ویزا تایید کند.

۵/۵ - (۱ نظر)