فرانسه کشوری واقع در اروپای غربی است. این کشور با آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، اسپانیا و لوکزامبورگ همسایه است. کشور فرانسه از لحاظ مساحت رتبه اول را در اتحادیه اروپا دارد. همچنین از اقتصاد خوبی برخوردار است و جزو کشورهای پیشرفته به حساب می آید به همین دلیل هر ساله افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. برای اخذ ویزای فرانسه می‌توانید از ۲ طریق سفارت فرانسه و مرکز «VFS» گلوبال اقدام کنید. در ادامه همراه با تکماه تراول باشید تا به صورت کامل شما را با ویزای فرانسه آشنا کنیم.

برای اخذ ویزای فرانسه می‌توانید از ۲ طریق سفارت فرانسه و مرکز «VFS» گلوبال اقدام کنید؛ وی اف اس «VFS» گلوبال بزرگترین بخش امور مهاجرتی می‌باشد. وقت سفارت، ویزای کاری و خانوادگی، ویزای تحصیلی و ویزای توریستی از خدمات ویزای فرانسه «VFS» گلوبال می ‌باشند. البته برای ورود به کشور فرانسه روش های متفاوتی وجود دارد که برای هر روش ویزایی در نظر گرفته شده است که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

آشنایی با انواع ویزای فرانسه

 • ویزای کاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای ازدواج
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای توریستی
 • ویزای درمانی

ویزای کاری

انواع ویزای فرانسه

یکی از راه های ورود به کشور فرانسه و اخذ اقامت دائم فرانسه دریافت ویزای کار این کشور است. کشور فرانسه جزو کشورهای برتر و بسیار قوی اتحادیه اروپا است که صنایع آن به فناوری های روز دنیا مجهز هستند. همچنین فرصت های شغلی متنوعی را می توان در زمینه های مختلف در این کشور پیدا کرد. دریافت ویزای کار فرانسه در سال ۲۰۲۱، قوانین و مراحل خودش را دارد که پس از طی کردن این مراحل می توانید به این کشور وارد شوید و شغل مورد نظر خود را بیابید. لازم است بدانید افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار فرانسه هستند برای اینکه ساده تر بتوانند مراحل قانونی را طی کنند نیاز به یک دعوت نامه از طرف یک کارفرمای معتبر خواهند داشت.

بهترین موقعیت های شغلی کشور فرانسه

 • حوزه فناوری اطلاعات و IT
 • علوم رایانه
 • برنامه نویسی رایانه ای
 • نرم افزار و سخت افزار
 • تجارت الکترونیک
 • مهندسی برق و مخابرات
 • بانک و بیمه
 • سهام، بورس و ارز
 • تاسیس آتلیه هنری
 • خدمات مسافرتی و گردشگری
 • خدمات آرایشی، پزشکی و حوزه بهداشت
 • انتشارات
 • و…

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی فرانسه

فرانسه که به عنوان کشور فرهنگ و هنر شناخته می شود، چهارمین قدرت صنعتی جهان است. آموزش عالی در فرانسه یکی از متنوع ترین و کارآمدترین نظام های آموزشی است. در فرانسه دانشگاه های ممتاز و دولتی بی نظیری چون دانشگاه های سوربن، پیر و ماری کوری پاریس و بسیاری دیگر با رتبه های جهانی بالا بر اساس آخرین رتبه بندی QS وجود دارند.

ادامه تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی و یا به زبان انگلیسی میسر است. در صورتی که مشتاق به ادامه تحصیل به زبان فرانسوی هستید، قبل از درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان فرانسوی و گرفتن نمره قبولی در آزمون TEF یا TCF که توسط سفارت فرانسه و دانشگاه تهران برگزار می‌ شود، خواهید بود. این امتحانات هر ماه برگزار شده و دانشجو با خواندن کتاب ۱ و ۲ Alter ego و کسب حداقل نمره B1 می‌ تواند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک تنها جهت اخذ ویزا است و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

آشنایی با انواع ویزای شنگن

مقاطع تحصیلی در فرانسه

تحصیل در فرانسه
ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه ۴ ساله بوده و برای این مقطع حتما فرد باید دارای دیپلم تحصیلی معتبر باشد. حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه آیلتس ۶ می ‌باشد و در این دوره روش تحصیل به روش تحقیقاتی می ‌باشد و دانشجو این امکان را دارد که ۲۰ ساعت در هفته را کار کند.

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه شامل یک دوره ۲ الی ۳ ساله بوده و حتما دانشجو باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس معتبر به همراه نامه پذیرش در مقطع فوق لیسانس باشد. حداقل نمره زبان در این دوره آیلتس ۶ تا ۶.۵ هست و این امکان را برای دانشجو دارد که ۲۰ ساعت در هفته کار کند.

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل در فرانسه از ۳ تا ۵ سال بوده و به صورت تحقیقاتی می‌ باشد. تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و یک رزومه عالی تحقیقاتی بوده و عموما به صورت بورسیه می ‌باشد. دانشجو برای گذراندن این مقطع باید اقدام به مکاتبه و پذیرش دانشگاه مورد نظر کرده و با داشتن یک پشتیبان مالی اقدام به تحصیل نماید و دانشجو در این دوره همراه با کار تحقیقاتی می ‌تواند حقوق دریافت کند.

برای کسانی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، پذیرش تحصیلی فرانسه یک فرصت عالی است. متقاضیان تحصیل در فرانسه می‌ توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه در دانشگاه ‌های این کشور تحصیل کنند. در صورت اخذ پذیرش تحصیلی کشور فرانسه متقاضی می ‌تواند در دانشگاه ‌ها، مدارس عالی مهندسی و موسسه ‌های هنرهای زیبا تحصیل کند.

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که در هنگام تحصیل در فرانسه باید به آن توجه کرد مدیریت هزینه های زندگی دانشجویی است. اما یک مزیت مهم ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان اجازه‌ کار است. دانشجویان می ‌توانند در طول مدت تحصیل خود به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و بخشی از هزینه ‌های تحصیل خود را از این طریق تامین کنند. هر چند با وجود این اجازه کار باز هم تحصیل در فرانسه در هر صورت نیاز به یک منبع مالی در کشور مبدا دارد.

ویزای درمانی

ویزای درمانی یکی دیگر از ویزاهای فرانسه محسوب می شود. این ویزا فقط به افراد مبتلا به بیماری‌ های خاص تعلق می گیرد و یک ویزای کوتاه مدت ۹۰ روزه محسوب می شود. علاوه بر کشور فرانسه برای همه‌ کشورهای حوزه‌ شینگن می ‌توانید این ویزا را دریافت کنید.

ویزای درمانی شامل چه مواردی می شود ؟!

 • انواع سرطان و تومورهای بدخیم در بخش‌های مختلف بدن از جمله چشم، گوش، کلیه، پانکراس، شش، و…
 • سرطان پروستات
 • مشکلات مغز و استخوان
 • لنفوم هوچکین
 • مشکلات مغز و نخاعی
 • مشکلات رحم و تخمدان
 • نیاز به پیوند اعضا
 • جراحی‌ های تعویضی مانند تعویض مفصل و…

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

فرانسه به سرمایه گذاران خارجی (غیر شنگن) اجازه می دهد با انجام سرمایه گذاری های بلند مدت و غیر سوداگرانه در فرانسه اقامت اقتصادی ۱۰ ساله را دریافت کنند. ۳۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری در یک شرکت تازه تاسیس فرانسوی است که در چنین شرایطی متقاضیان و خانواده های آن ها می توانند ویزای ۴ ساله دریافت کنند و تا موقعی که این کسب و کار روی کار است، ویزای سرمایه گذاری تمدید می شود.

طبق قوانین اتحادیه اروپا متقاضیان واجد شرایط پس از ۵ سال اقامت مداوم در فرانسه می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند و یک سال پس از اخذ اقامت دائم، متقاضیان می توانند تقاضای تابعیت کنند؛ البته به شرط این که در سال های قبل به زبان فرانسوی تسلط کامل پیدا کرده باشند.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

فرانسه کشوری توسعه یافته و دارای زیر ساخت‌ های مناسب در زمینه‌ های اقتصادی، تفریحی و درمانی می ‌باشد. سالانه افراد بسیاری برای اخذ ویزای توریستی فرانسه و سفر به این کشور اقدام می ‌نمایند. فرانسه آثار باستانی و تاریخی بسیار مشهوری دارد که اکثر این آثار در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده ‌اند.

فرانسه جزو کشورهای عضو پیمان شنگن می ‌باشد، به همین دلیل شما می ‌توانید با اخذ ویزای توریستی فرانسه به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. مدت اعتبار این ویزا ۹۰ روز است، لازم است بدانید که با دریافت این نوع ویزا اجازه کار و تحصیل در فرانسه را نخواهید داشت. همچنین پیش از اقدام برای اخذ ویزای فرانسه باید مدت زمان سفر و نوع ویزا و هدف از سفر خود را مشخص کنید.

انواع ویزای توریستی فرانسه

 • گردشگری
 • بازدید از افراد خانواده
 • شرکت در همایش یا سمینار
 • تجاری
 • درمانی
گردشگری

کشور فرانسه دارای تاریخچه غنی و جاذبه ‌های متعدد توریستی مانند برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای، سواحل زیبای نیس و… است. وجود این جاذبه ‌ها باعث شده است فرانسه بین تمام کشورهای اروپایی از لحاظ صنعت گردشگری در جایگاه نخست قرار گیرد.

بازدید از افراد خانواده

اگر افراد خانواده شما مقیم کشور فرانسه باشند، با دریافت دعوتنامه و ارائه آن به سفارت جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه می ‌توانید اقدام نمایید. لازم به ذکر است ارائه دعوتنامه به سفارت فرانسه می ‌تواند تاثیر بسزایی برای صدور ویزای توریستی این کشور داشته باشد.

شرکت در همایش یا سمینار

یکی دیگر از روش ‌های اخذ ویزای توریستی فرانسه شرکت در همایش ‌ها و سمینار ها می ‌باشد. کشور فرانسه هر ساله میزبان سمینارها و همایش ‌های علمی، پژوهشی و صنعتی است؛ بنابراین سالانه افراد بسیاری جهت حضور در این سمینارها به منظور ارتقای سطح دانش و توانایی ‌های خود برای اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام می‌ کنند.

تجاری

کشور فرانسه کشوری مدرن و با تمدن در جهان می ‌باشد، به علاوه پنجمین قدرت اقتصادی در جهان به حساب می‌ آید. کارخانجات متعددی در زمینه‌ های مختلف مانند خودرو‌سازی، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، ماشین‌آلات، آهن‌آلات و… در این کشور فعالیت دارند. شرایط مناسب برای راه‌اندازی کسب و کار و موقعیت‌ های شغلی بی ‌نظیر، افراد بسیاری را مجاب کرده است تا ویزای توریستی فرانسه را انتخاب کنند.

مراحل اخذ ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

شما می ‌توانید از روش ‌های مختلفی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید. برای دریافت وقت ملاقات با مراجعه به سایت رسمی سفارت فرانسه با توجه به نوع ویزا مورد نظر فرم مربوطه را تکمیل و هزینه ‌ای را پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که زمان تعیین شده از سوی سفارت برای شما (وقت سفارت) به هیچ عنوان قابل تغییر نیست. زمان مراجعه به سفارت برای انجام مصاحبه موظف به ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه هستید. فراموش نکنید که مدارک شما به طور کامل باید ارائه گردد. هر گونه نقص می‌ تواند تقاضای شما برای صدور ویزا را رد کند.

بهترین شهرهای فرانسه

فرانسه از ۲۲ ناحیه و ۹۶ شهرستان (دپارتمان) تشکیل شده، و به وسیله دولت مرکزی این کشور اداره می ‌گردد. هر یک از شهرهای فرانسه دارای قوانین خاص خود است.

پاریس

بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر فرانسه، پاریس است؛ که به مرکز تجارت و فرهنگ فرانسه معروف است. برج ایفل، موزه لوور، کاخ ورسای و… از جاذبه ‌های گردشگری این شهر دیدنی هستند.

مارسی

مارسی دومین شهر بزرگ کشور فرانسه و قطب اول صنعت و خدمات در جنوب فرانسه است. این شهر کنار دریای مدیترانه واقع گردیده و اولین بندر فرانسه می ‌باشد. کیفیت زندگی در این شهر خوب است، همچنین وجود سواحل زیبای مارسی گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

لیون

شهر لیون به پایتخت فرانسه جهت خوشگذرانی معروف است. معماری فوق ‌العاده این شهر چشم هر بیننده ‌ای را خیره می ‌کند. همچنین مقر سازمان جهانی یونسکو (بخش میراث فرهنگی) در این شهر قرار دارد.

تمدید ویزای توریستی فرانسه

یکی از مهم ‌ترین موارد برای موفقیت در اخذ ویزای این کشور اقدام برای تمدید ویزای توریستی فرانسه با توجه به پایان اعتبار ویزا می ‌باشد. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که از چه طریق می ‌توان برای تمدید ویزای توریستی اقدام نمود؟
آیا تمدید ویزای شنگن فرانسه امکان ‌پذیر است یا خیر؟

در پاسخ این سوالات باید اشاره کنیم که ویزا شنگن یک ویزای کوتاه مدت از نوع «C» است که امکان تمدید آن تقریبا دشوار است. متقاضی در قدم اول می ‌بایست برای تمدید این ویزا، کشور فرانسه را ترک کند و خارج از آن درخواست جدیدی را ارائه کند. اصولا پس از منقضی شدن ویزای توریستی افراد مجاز به اقامت در اروپا نخواهند بود؛ ولی دلایل قانع کننده می‌ تواند باعث تمدید مجدد ویزای فرد متقاضی شود.

ریجکتی ویزای فرانسه

ریجکتی ویزای فرانسه

رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای فرانسه برای متقاضیان مواردی است که در ادامه به آن‌ ها اشاره می ‌کنیم:

 • عدم توانایی در پرداخت هزینه ‌های اقامت در فرانسه
 • قانع نشدن افسر ویزا درباره هدف سفر خود به فرانسه
 • باور نداشتن به بازگشت متقاضی از فرانسه یا کشورهای منطقه شنگن
 • ارائه دادن مدارک جعلی و غیر واقعی
به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *