یکی از مقاصدی که هر ساله مورد توجه مهاجران بسیاری قرار می گیرد اسپانیا است. به سبب این که اسپانیا کشوری پیشرفته و اقتصاد خوبی دارد علاوه بر این تماشای جاذبه های زیبا و بازدید از بناهای شگفت انگیز و متفاوت شهرهای این کشور یکی دیگر از دلایل سفر به اسپانیا شده است، که بازار مهاجرت به این کشور را حسابی داغ کرده است. اما برای این که بدانید چطور و از چه طریقی به اسپانیا مهاجرت کنید لازم است با انواع ویزاهای این کشور آشنا شوید، در این مقاله همراه تکماه تراول باشید تا انواع ویزای اسپانیا را به اختصار توضیح دهیم.

این که بدانید ویزاهای اسپانیا به چند نوع تقسیم می شود و کدام یک از آن ها به شرایط شما می خورد یکی از مهم ترین امور است.
بد نیست بدانید که در بین ویزاهای اسپانیا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری اسپانیا معمولا محبوب ترین ویزاهای این کشور به حساب می آیند.

دریافت ویزای اسپانیا

دریافت ویزای اسپانیا

همانطور که اشاره کردیم برای این که بتوانید به کشور اسپانیا سفر کنید، لازمه آن اخذ ویزای اسپانیا است. با اخذ ویزای شنگن با هر هدف منطقی و سودمندی که دارید می توانید وارد این کشور شوید. در مرحله اول تنظیم کردن وقت سفارت این کشور را می بایست هماهنگ کنید. وقت سفارت اسپانیا باعث می شود تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید درخواست خود برای دریافت ویزا را به سفارت ارائه دهید. توجه داشته باشید که تمام این مراحل باید با دقت کافی انجام شود؛ سپس مراحل دیگر را طی کنید.

آشنایی با انواع ویزاهای شنگن

ویزای اسپانیا همان ویزای شنگن است. ویزای شنگن به ۴ دسته کلی تقسیم می‌ شود:

ویزای A

دارنده ویزای A اجازه ندارد از فرودگاه خارج شود.

ویزای B

دارنده این ویزا می ‌تواند برای رسیدن کشورهای عضو شنگن به صورت هوایی یا زمینی اقدام کند. با این ویزا شخص می ‌تواند تا ۵ روز در این کشورها ساکن باشد.

ویزای C

ویزای نوع C یک ویزا کوتاه مدت است که اجازه اقامت در منطقه شنگن را برای مدت زمانی مشخص صادر می ‌کند.

ویزای D

این ویزا برای کسانی صادر می شود که با هدف تحصیل، کار یا اقامت دائم قصد دارند به یکی از کشورهای عضو شنگن سفر کنند.

آشنایی با انواع ویزای شنگن

انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا یکی از مهم ترین ویزاهای سفارت این کشور می باشد. این نوع ویزا بیشترین متقاضی را دارد و افراد بسیاری از سراسر جهان به منظور دریافت این ویزا اقدام می کنند. وجود جاذبه های بی نظیر در دل این کشور هر ساله و از تمام نقاط جهان گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

فرم درخواست تکمیل شده
پاسپورت معتبر
یک قطعه عکس مربوط به ۳ ماه اخیر
ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
تاییدیه رزرو هتل
تاییدیه رزرو بلیت هواپیما
بیمه‌ نامه مسافرتی
مدارک شغلی از جمله گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و…
مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله گردش حساب ۶ ماه اخیر
اسناد ملکی در صورت وجود

ویزای اقامت اسپانیا

با توجه به ویژگی های خاص این ویزا متقاضی لازم است ضمن ارسال نامه ای به کنسولگری با توجه به دلایل تقاضای ویزای اقامت اسپانیا فتوکپی مدارکی را که به نظر خود متقاضی برای جواب ویزا مهم خواهد بود را نیز ضمیمه نامه خود کند. از متقاضیانی که مدارک ارسالی خود را برای گرفتن ویزای اقامت اسپانیا کافی و مناسب به نظر می رسد به وسیله تلفن برای مصاحبه با مسئول بخش ویزا دعوت به عمل خواهد آمد.

ویزای تحصیلی اسپانیا

آشنایی با ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا به دلیل کیفیت آموزشی عالی و وجود دانشگاه‌هایی با مدارک تحصیلی معتبر، مورد توجه علاقه مندان به تحصیل خارجی قرار گرفته است. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارند می بایست ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا جزو ویزاهای بلند مدت این کشور یا همان ویزای شنگن نوع D شناخته می شود. به منظور دریافت ویزاهای بلند مدت باید مستقیما از طریق خود سفارت اسپانیا در ایران اقدام کنید.
نکته حائز اهمیت در خصوص تحصیل در اسپانیا این است که برای تحصیل در اسپانیا می بایست اقامت این کشور داشته باشید و باید قبل از هر کاری پذیرش یکی از دانشگاه ‌های اسپانیا را دریافت کرده باشید در غیر این صورت امکان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را نخواهید داشت.

دانشگاه های اسپانیا به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می کنند؛ بنابراین متقاضیان تحصیل در اسپانیا باید به یکی از زبان های اسپانیایی یا انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. لازم است بدانید افرادی که مدت زمان تحصیل آن ها بیش از ۶ ماه طول بکشد باید به دفاتر پلیس مراجعه کنند و کارت شناسایی دانشجوی خارجی را تهیه نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

فرم درخواست تکمیل‌ شده
یک قطعه عکس رنگی
پاسپورت معتبر
نامه تمکن مالی همراه با ریز گردش حساب بانکی طی ۶ ماه گذشته
تاییدیه پذیرش تحصیلی
ارائه برنامه تحصیلی
مدارک تحصیلی
مدارک مربوط به محل اقامت متقاضی در طول مدت تحصیل در اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

آشنایی با ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا نیز مانند ویزای تحصیلی این کشور از نوع ویزاهای بلند مدت شنگن (نوع D) به حساب می‌آید. شخص دارنده ویزای کاری اسپانیا این اجازه را خواهد داشت تا در کشور اسپانیا به کار و زندگی بپردازد.
برای آن که بتوانید در اسپانیا کار کنید، کارفرما موردنظر باید برای شما نامه ای تحت عنوان پیشنهاد شغلی ارسال نماید. برای این کار می توانید رزومه کاری خود را از طریق سایت های کاریابی ارسال نمایید تا اطلاعات شما بررسی شود. برای درخواست ویزای کار اسپانیا لازم است تا به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشید تا شرایط کار در این کشور برای شما راحت تر باشد؛ چون زبان انگلیسی هم در این شرایط خیلی به درد شما نمی خورد.

همچنین باید بدانید که برای پیدا کردن مشاغل در کشور اسپانیا در مرحله اول مردمان این کشور در اولویت خواهند بود و در صورتی که هیچ فرد متقاضی برای استخدام آن شغل پیدا نشود، شانس شما برای انتخاب بیشتر می شود. بنابراین کسانی که به فکر اخذ ویزای اسپانیا از این روش هستند باید خیلی صبور باشند. بعد از این که درخواست شما توسط کارفرما تایید شود متقاضی می تواند با کلیه مدارک خود به سفارت مراجعه کند تا ویزای خود را دریافت کند. همانند ویزای تحصیلی، فرآیند اخذ ویزای کاری نیز باید از طریق سفارت این کشور پیگیری شود.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری اسپانیا

فرم درخواست تکمیل ‌شده
یک قطعه عکس رنگی
پاسپورت معتبر
گواهی عدم سوپیشینه
کپی مجوز کار و اقامت اسپانیا
نامه تمکن مالی همراه با ریز گردش حساب بانکی طی ۶ ماه گذشته

ویزای تجاری، الحاق به همسر، ویزای پزشکی

از انواع ویزاهایی هستند که توسط متقاضیان سفر به اسپانیا اخذ می شوند. با اخذ هر یک از این ویزاها شما می توانید به مدتی محدود در خاک کشور اسپانیا اقامت داشته باشید.

ویزای مولتی اسپانیا

ویزای مولتی همان ویزای مولتی شنگن است که حداکثر تا ۵ سال اعتبار خواهد داشت و متقاضی این ویزا می تواند تا در زمان اعتبار ویزای خود بدون محدودیت به حوزه شنگن وارد و از آن خارج شود. اما باید بدانید که تفاوتی بین مدت اعتبار ویزای شنگن و تعداد روزهای مجاز برای اقامت در اروپا وجود دارد.

به این صورت که صرف ‌نظر از مدت اعتبار ویزای اسپانیا (حتی ویزاهای مولتی) هر فرد تنها می ‌تواند در یک دوره ۱۸۰ روزه تنها ۹۰ روز در حوزه شنگن (یک کشور یا هر تعداد کشور) اقامت داشته باشد. پس از پایان یافتن ۹۰ روز حتی اگر ویزای وی یک سال دیگر اعتبار داشته باشد، باید خاک اروپا را ترک کند و منتظر بماند تا دوره ۱۸۰ روزه تمام شود.

نکته

در خصوص تکمیل مدارک برای هر نوع از ویزاهای اسپانیا باید بدانید که ترجمه کلیه مدارک باید به زبان اسپانیایی باشد، به غیر از پرینت بانکی.

دلایل رد شدن ویزای اسپانیا

دلایل رد شدن ویزای اسپانیا

از دلایل رد شدن ویزای این کشور می توان به اقدام کردن اخذ ویزای انفرادی اسپانیا اشاره کرد. اگر شما در قالب تور گروهی قصد اخذ ویزای اسپانیا را داشته باشید، احتمال این که درخواست شما ریجکت ‌شود کم تر خواهد بود.

  • اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای اسپانیا
  • سوابق کیفری و حقوقی در حال و یا گذشته
  • ارائه مدارک دروغین و یا غیر واقعی
  • ارائه گذرنامه نامعتبر و یا جعلی
  • بیمه مسافرتی نامعتبر

سوالات متداول در خصوص اخذ ویزای اسپانیا

اگر قبلا درخواست من از سفارتی رد شده باشد می توانم مجدد اقدام کنم؟
اگر ۶ ماه از زمان ریجکتی شما گذشته و مدارک خود را کامل کرده باشید می‌ توانید برای درخواست مجدد اقدام کنید.

بعد از مراجعه به سفارت چند روز بعد پاسپورت را دریافت می کنم؟
پس از مراجعه به مرکز انگشت نگاری اسپانیا معمولا بعد از ۲۱ روز کاری جواب ویزای خود را دریافت می کنید.

برای درخواست ویزای اسپانیا باید کجا مراجعه کنم؟
مرکز انگشت نگاری اسپانیا به نام بی ال اس در خیابان پاسداران- خیابان نارنجستان چهارم- مجتمع آرتمیس یک- طبقه ۱۲- واحد ۵- قراردارد و در روزهای کاری از یکشنبه تا پنجشنبه باید به این مرکز مراجعه نمایید.

برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام به صورت انفرادی بهتر است یا فردی؟
برای سفارت اسپانیا اقدام به صورت گروهی و از طریق تور بسیار مهم است چون اگر شخصی به صورت انفرادی اقدام کند ممکن است فکر کنند که متقاضی بعد از اتمام ویزا به کشور مبدا باز نگردد، پس بهتر است از طریق آژانس‌ های معتبر اقدام کنید.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *