اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است که تقریبا هر کسی که بتواند از نظر مالی خود را ساپورت کند، می‌‍‌تواند از این روش برای مهاجرت استفاده کند. این نوع اقامت مزایای بسیار زیادی دارد و اغلب کسانی که تمکن مالی دارند، از این روش برای اقامت یونان استفاده می‌کنند. اگر شما هم به دنبال این هستید که از طریق تمکن مالی به یونان مهاجرت کنید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اغلب کسانی که می‌‍‌خواهند مهاجرت کنند، اروپا را به‌عنوان مقصد مناسبی می‌شناسند. از میان کشورهای اروپایی، یونان یکی از ۵ کشور برتری شمرده می‌‍‌شود که کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست. به همین دلیل هم سالیانه افراد زیادی به این کشور زیبا مهاجرت می‌‍‌کنند. از میان روش‌های مختلفی که شما می‌‍‌توانید با استفاده از آن‌ها به یونان مهاجرت کنید، تمکن مالی می‌‍‌تواند به‌عنوان بهترین و کم‌دردسر‌ترین روش شناخته شود.

ویزای تمکن مالی یونان

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته می‌‍‌شود که شما می‌‍‌توانید در مدت زمان خیلی سریعی، ویزای یونان را به دست بیاورید. ویزای تمکن مالی که با نام ویزای خود حمایتی یا FIP هم شناخته می‌‍‌شود، به این معنی است که شما از نظر مالی هیچ‌گونه مشکلی ندارید و می‌‍‌توانید بدون کار کردن در یونان، از پس تمام هزینه‌های خود بربیایید.

ویزای تمکن مالی یونان

البته این موضوع فقط در حد حرف نیست و برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی و اثبات تمکن مالی خود، باید مدارکی بانکی مستندی به سفارت یونان ارائه دهید. شما باید به دولت یونان ثابت کنید که می‌‍‌توانید برای هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان در این کشور، هزینه لازم را از کشور خود فراهم کنید. به بیان دیگر، شما باید یک منبع کسب درآمد محکم و ثابت داشته باشید که به‌صورت ماهیانه، پولی به حساب شما واریز کند.

دریافت ویزای تمکن مالی یونان چه مزایایی دارد؟

بد نیست بدانید که این روش برای رفتن به یونان مزایای بسیار زیادی دارد. به همین دلیل اگر شما هم از نظر مالی هیچ مشکلی ندارید و می‌‍‌توانید هزینه لازم برای دریافت ویزای خود حمایتی را آماده کنید، مطمئن باشید که از مزایای بی‌شماری در یونان بهره‌مند خواهید شد. در اینجا می‌‍‌توانید برخی از مهم‌ترین مزایای دریافت این نوع ویزای یونان را مشاهده کنید.

 • شما می‌‍‌توانید بعد از چند سال زندگی در یونان، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید و از امکاناتی که شهروندان این کشور از آن برخوردار هستند هم بهره‌مند شوید.
 • بعد از اینکه ۸ تا ۱۰ سوال از اقامت شما در یونان گذشته، می‌‍‌توانید تابعیت این کشور را نیز به دست بیاورید.
 • با دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی این امکان را دارید که مدام بین کشورهای حوزه شنگن در رفت و آمد باشید.
دریافت ویزای تمکن مالی یونان چه مزایایی دارد؟
 • اقامت یونان را برای اقامت در سایر کشورها در اروپا تغییر دهید و در نتیجه، راحت‌تر بتوانید به کشورهای آمریکایی هم مهاجرت کنید.
 • شما می‌‍‌توانید بعد از این‌که در بانک‌های یونان حساب باز کرده و ویزا کارت یا مستر کارت گرفتید، در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید.
 • اگر مدت اقامت شما به پایان رسیده باشد و بخواهید بیشتر در این کشور بمانید، خیلی راحت می‌‍‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.
 • از آنجا که فرهنگ یونانی شباهت زیادی به کشور ما دارد، دریافت اقامت یونان با تمکن مالی می‌‍‌تواند احساس خیلی خوبی برای شما داشته باشد.
 • برای رفتن به این کشور به هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید.
 • خوشبختانه یونان از نظر جغرافیایی، فاصله نسبتا کمتری با ایران دارد.
 • به شما این امکان را می‌‍‌دهد که فرزندان شما به صورت کاملا رایگان در مدارس دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوند.
 • همه کسانی که اقامت این کشور را دارند، می‌‍‌تواند از بیمه‌های درمانی معتبر بین‌المللی یونان بهره‌مند شوند.
دریافت ویزای تمکن مالی یونان چه مزایایی دارد؟
 • به شما این امکان را می‌‍‌دهد تا تمام اعضای خانواده تحت تکفل خود را نیز به یونان ببرید. این بدان معنی است که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه پدر و مادر شما نیز می‌‍‌توانند اقامت یونان را دریافت کنند.
بیشتر بخوانید
ثبت شرکت در عمان

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز

همان‌طورکه متوجه شدید، اقامت یونان از طریق تمکن مالی مزایای بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هم خیلی از افراد برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، یونان را انتخاب می‌‍‌کنند. بااین‌حال، گفتیم که برای اثبات تمکن مالی خود باید مدارک قابل استنادی به سفارت یونان ارائه دهید. مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید داشته باشید، شامل موارد زیر می‌‍‌شوند:

 • پاسپورت معتبر به فرد متقاضی و افراد تحت تکفل
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی و افراد تحت تکفل
 • عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی بیمه سلامت مسافرتی
 • گواهی عدم سابقه کیفری فرد متقاضی و افراد تحت تکفل
 • گواهی مربوط به سوابق شغلی
 • گواهی تمکن مالی به منظور اثبات توانایی فرد متقاضی برای زندگی بدون داشتن شغل در یونان
 • در صورت تعهد، مدارک ازدواج
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای یونان
 • رسید پرداخت هزینه‌ها برای دریافت ویزا
 • بلیط هواپیما
 • مدرک اقامت در یونان مانند اجاره یا خرید خانه و یا حتی رزرو هتل
مهم‌ترین مدارک مورد نیاز

هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چقدر است؟

اگر شما هم قصد دارید اقامت یونان از طریق تمکن مالی را به دست بیاورید، باید بودجه قابل‌توجهی در حساب بانکی خود داشته باشید. علاوه بر این، باید ثابت کنید که به‌صورت ماهیانه درآمد مشخصی به حساب بانکی شما واریز می‌‍‌شود. این هزینه باید به صورت ماهیانه ۲۰۰۰ یورو باشد که نشان دهد این مبلغ هر ماه به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

با احتساب کلی، می‌‍‌توان این‌گونه گفت که باید شما به صورت سالیانه ۲۴۰۰۰ یورو پول در حساب خود در گردش داشته باشید. نکته مهمی‌‍ که باید بدانید، این است که این هزینه به ازای همسر و هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال افزایش پیدا می‌‍‌کند.

نحوه افزایش هزینه تمکن مالی برای دریافت اقامت بدین صورت است که به ازای همسر ۲۰ درصد و به ازای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال هم ۱۵ درصد به مبلغ تمکن مالی افزوده می‌‍‌شود. پس می‌‍‌توان گفت که شما به صورت سالیانه باید ۲۴۰۰۰ یورو برای خودتان، ۴۸۰۰ یورو برای همسر و ۳۶۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد داشته باشید تا بتوانید اقامت یونان از طریق تمکن مالی را دریافت کنید.

هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چقدر است؟

شرایط منبع درآمدی به منظور دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

منبع درآمدی شما برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید به‌گونه‌ای باشد که سفارت این کشور تایید کند که شما می‌‍‌توانید بدون کار کردن، این درآمد را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید
آموزش تصویری ثبت نام لاتاری 2023

به همین دلیل هم برخی از بهترین منابع درآمدی که می‌‍‌توانید از آن‌ها برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی استفاده کنید، شامل مواردی مانند حقوق بازنشستگی، سود سپرده بانکی، درآمد حاصل از اجاره ملک و یا سود سهام باشد. اگر میزان درآمد شما از هر یک از این موارد به ۲۰۰۰ یورو در ماه می‌‍‌رسد، می‌‍‌توانید برای دریافت اقامت یونان اقدام کنید.

دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چه شرایطی برای خود فرد دارد؟

علاوه بر اینکه شما باید هزینه قابل‌توجهی برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی داشته باشید، شرایط دیگری نیز برای دریافت این اقامت نیاز است که در ادامه به هر یک از آن‌ها می‌‍‌پردازیم. برای دریافت این اقامت، شما باید تمام مدارکی که در بالا گفتیم را به‌صورت کاملا دقیق آماده کرده باشید. اگر هرگونه نقصی در مدارک شما وجود داشته باشد احتمال این‌که درخواست ویزای شما رد شود بسیار زیاد است.

همان‌طورکه گفتیم باید ثابت کنید که می‌‍‌توانید بدون کار کردن در یونان، از پس تمام هزینه‌های خود و خانواده‌تان بربیاید. البته شما می‌‍‌توانید در برخی کسب‌وکارها هم مشغول به فعالیت شوید. بااین‌حال، به یاد داشته باشید که فقط نباید در کشور یونان به‌عنوان یک کارمند کار کنید. کار کردن در منصب‌هایی مانند سرمایه‌گذار و مدیر عامل در کشور یونان هیچ مشکلی برای شما نخواهد داشت.

دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی چه شرایطی برای خود فرد دارد؟

برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید چه کنیم؟

برای این‌که بتوانید اقامت یونان از طریق تمکن مالی را به دست بیاورید، نیاز به طی مراحل خاصی خواهید داشت. در این بخش، برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کارهایی که باید برای دریافت این نوع اقامت انجام دهید را به ترتیب نام می‌بریم.

 • درخواست و رزرو وقت سفارت
 • ارائه مدارک سفارت در روز مصاحبه
 • گرفتن ویزای نوع D
 • رفتن به کشور یونان
 • افتتاح حساب و واریز حداقل ۳۰۰۰۰ یورو به حساب بانکی خود
 • انجام تمام کارهای اداری
 • گرفتن کارت اقامت دو ساله
بیشتر بخوانید
بهترین کشورها برای بورسیه تحصیلی

سخن نهایی

ما در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره مراحل و مدارک مورد نیاز دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی را در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طورکه متوجه شدید، این روش یکی از بهترین شیوه‌های مهاجرت به کشور یونان شناخته می‌‍‌شود که شما می‌‍‌توانید بدون دردسر زیادی، به این کشور خوش آب‌وهوا و سرسبز مهاجرت کنید. نکته جالب‌توجه درباره یونان این است که بعد از گذشت چند سال، می‌‍‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *