اقامت یونان از طریق خرید ملک

این کشور واقع در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است و با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه مرز مشترک دارد. کشور یونان محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا است و منطقه‌ای ژئو استراتژیکی محسوب می‌شود. همچنین مهد فلسفه و تمدن غرب است. یونان دارای قدمت تاریخی و فرهنگ غنی می‌باشد که نفوذ بسیاری در دیگر کشورها داشته است. در حال حاضر یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه‌های اقتصادی، سیاسی اروپا می‌باشد. آتن پایتخت این کشور و مهم‌ترین شهر یونان است. از راه‌های اخذ اقامت یونان می‌توان به اقامت از طریق کار، از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی، از طریق سرمایه‌گذاری و خود حمایتی اشاره کرد. در این مقاله به بررسی اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می پردازیم.

شرایط اقامت یونان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت یونان از طریق خرید ملک

از محبوب‌ترین و رایج‌ترین ویزاها، سرمایه‌گذاری در یونان و خرید ملک و مستغلات است که روشی ساده و مطمئن برای افرادی است که نمی‌خواهند ریسک کنند. هزینه زندگی در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی نرخ پایینی دارد و راحت‌تر است. آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای تابستان‌های خنک و زمستان‌های ملایم حتما برای افراد دلپذیر خواهد بود.

یونان از نظر زیبایی طبیعی بسیار بکر است که دارای ۱۴۰۰ جزیره و ۱۵۰۰ خط ساحلی است و منطقه‌ای آرام و دل‌نشین است. همچنین غذاهای یونانی دارای عطر و طعمی مشابه به غذاهای ایرانی است و به ذائقه ایرانی‌ها نزدیک است. دولت یونان در سال‌های اخیر توجه بسیاری به سرمایه‌گذاری خارجی‌ها می‌کند و برای این هدف تلاش‌های بسیاری داشته است.

از روش‌های کم خطر و رایج در یونان برای سرمایه‌گذاران خارجی خرید ملک است که به ویزای طلایی هم شناخته می‌شود. حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در یونان ۲۵۰۰۰۰ یورو می‌باشد که معادل ملکی مناسب در یونان است.

بیشتر بخوانید
انوع ویزای تحصیلی آلمان 2024+ شرایط و هزینه‌ها

بعد از به اتمام رساندن کارهای خرید ملک به متقاضی کارت اقامت موقت ۱ ساله اروپا TRP داده می‌شود. بعد از گذشت ۵ سال به شرط آن که ملک خریداری شده را نفروخته باشد و مرتکب جرم و خلاف کیفری نشده باشد می‌تواند اقامت دائم RP را بگیرد. اخذ اقامت با خرید ملک و مستغلات بسیار راحت و بدون پیچیدگی می‌باشد.

با خرید ملک می‌توانید اقامت خود و خانواده خود را بگیرید و در تمامی کشورهای حوزه شنگن کار، زندگی و تحصیل داشته باشید. همچنین برای ماندن در یونان هیچ اجباری ندارید و می‌توانید در کشور دیگری زندگی کنید.

بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک

بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک

گاهی اوقات هدف ما از خرید ملک فقط به خاطر اخذ اقامت سریع این کشور است. اگر هدف از خرید ملک اجاره دادن به دانشجویان و توریست‌ها باشد بسیار سودمند است. جزیره پلوپنز در صدر می‌باشد و منطقه‌ای محبوب برای گردشگران است جزیره کرت و آتن در رده‌های پایین‌تری قرار دارند. همچنین می‌توانید با خرید چندین ملک که مجموع آن‌ها بیش از ۲۵۰۰۰۰ یورو باشد سود بیشتری کسب کنید.

فرآیند خرید ملک

فرآیند خرید ملک

ابتدا به یونان سفر کنید و برای دیدن از ملک بروید و از لحاظ موقعیت ملک و شهر مناسب آن را بسنجید و بعد اقدام به خرید کنید. با جستجو کردن سایت‌های معتبر خرید ملک در یونان گزینه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید. اگر ملک انتخابی مورد پسند واقع شد اطلاعات ملک توسط وکیل به شما داده می‌شود.

 • اطلاعات ملک شامل نامه‌های اصالت ملک و مالک
 • مدارک و اسناد قیمت‌گذاری ملک
 • ارائه اطلاعات سابقه مالیاتی ملک
 • اطلاعات وام‌های اخذ شده احتمالی با سند ملک خریداری شده
 • بررسی جریمه‌ها و اخطارهای ملک
 • ارائه اطلاعات امکانات ملک و سلامت آن

بعد از خرید ملک قولنامه‌ای در دفتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود و ۱۰ درصد از هزینه خرید ملک را پرداخت می‌کنید؛ سپس کارهای نهایی انتقال سند از طریق دفاتر اسناد رسمی در یونان توسط وکیل انجام خواهد شده و مابقی هزینه ملک را به حساب مالک انتقال می‌دهید. بعد از دریافت برگه موافقت با اقامت شما به صورت رسمی اقامت یونان را اخذ می‌کنید. در طول مدت ۲ ماه ویزای طلایی یا کارت اقامت را دریافت می‌کنید و بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید آن را تمدید کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک

 • شرط سرمایه گذاری کم در یک بازار املاک رو به رشد
 • حق زندگی در یونان
 • دریافت اقامت یونان برای همه اعضای خانواده
 • سفر بدون ویزا به کشورهای اروپایی
 • بهره مندی از مزایای مالیاتی یونان

مدارک مورد نیاز برای اقامت از طریق خرید ملک

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه اصل شناسنامه
 • در صورت داشتن همسر ارائه قباله ازدواج
 • تائیدیه حساب بانکی

خرید ملک در یونان معمولا در بیشتر اوقات منجر به سودآوری می‌باشد و خیلی کم پیش ‌می‌آید فردی دچار ضرر مالی شود. در صورتی که فرد به صورت رسمی و قانونی کارها را پیش ببرد مشکلی برایش پیش نمی‌آید.

سخن آخـــر

خرید ملک در یونان از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت سریع است که به صورت نرمال تمامی فرآیند بین ۴ تا ۶ ماه زمان می‌برد. شرط حضور نداشتن در یونان در صورتی می‌باشد که با خرید ملک فرد متقاضی باید ۶ ماه یکبار به مدت یک هفته در یونان حضور داشته باشد. با توجه به نیاز مالی دولت یونان برای توسعه بیشتر اقتصادی در سال‌های اخیر، اخذ ویزای طلایی یا خرید ملک به راحتی انجام می‌شود و در اجرای آن مشکلی پیش نمی‌آید.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *