شادترین مردم جهان

در علم روانشناسی شادی واقعی را، رضایت‌مندی از زندگی، روح سالم، روابط مثبت و سازنده با دیگران و دوست داشتن زندگی، خود، دیگران و هر چیزی که فرد دارد تعریف می‌کنند. همچنین خوشبختی و شادی را به طور کلی درونی و ذهنی می‌دانند. سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۲ سالانه لیستی از شادترین مردم جهان به صورت رتبه‌بندی شده ارائه می‌دهد.

این رتبه‌بندی و اعداد و ارقام با در نظر گرفتن معیارهایی مثل عمر متوسط، درآمد و حمایت اجتماعی امید به زندگی، رشد اقتصادی و کیفیت زندگی تعیین می‌شود. کشور فنلاند به مدت ۴ سال پیاپی در صدر این لیست قرار دارد و شادترین کشور دنیا محسوب می‌شود.

کشور اروپایی فنلاند در ۴ سال اخیر با توجه به شرایط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی امتیاز بالایی را کسب کرده است و رتبه اول شادترین مردم جهان دارد. فنلاند از نظر اعتماد متقابل و حمایت عمومی مردم، آزادی انتخاب بسیار، برنامه‌ها و جشنواره‌های متنوع، امنیت اجتماعی بالا، ثبات اقتصادی سیاسی، درصد بیکاری پایین، سیستم آموزشی بالا با استانداردهای جهانی و مراقبت‌های بهداشتی مناسب باعث شده است امتیاز بالایی کسب کند.

فنلاندی‌ها بسیار اهل مطالعه هستند و از هر فرصتی برای کتاب خواندن استفاده می‌کنند. کشور فنلاند شهرهای بسیار امنی دارد و مردم قابل اعتمادی دارد. نظامی‌های این کشور به صورت محلی با اسب و گوزن شمالی می‌چرخند.

کارفرمایان برای کارمندان خود مزایای بسیاری را در نظر می‌گیرند که با کیفیت بیشتری کار کنند به طور مثال فردی که از مرخصی برمی‌گردد کارفرما به کارمند خود پاداش می‌دهد. علاوه بر کشور فنلاند کشورهایی مثل دانمارک، نروژ، ایسلند، هلند، سوئیس، سوئد، نیوزیلند، کانادا و اتریش در لیست ۱۰ کشور اول شادترین مردم جهان قرار دارند.

در ادامه با دلایل شاد بودم مردم هر کشور بیشتر آشنا می‌شویم:

آشنایی با شادترین مردم جهان

دانمارک

دانمارکی ها از شادترین مردم جهان

دانمارکی‌ها بسیار به یکدیگر اعتماد دارند و جالب است بدانید درب خانه و ماشین خود را معمولا قفل نمی‌کنند و همچنین نظام آموزشی دانمارک بسیار در این قضیه موثر بوده است. مردم دانمارک بالاترین درصد پرداخت مالیات را دارند و معمولا نیمی از درآمد ماهیانه خود صرف مالیات می‌شود که در قبال این مالیات سنگین بهداشت و تحصیل به صورت رایگان اعمال می‌شود. همچنین افراد بازنشسته از مزایای بسیاری برخوردارند.

بیشتر بخوانید
بهترین تفریحات آنتالیا

کار و زندگی شخصی افراد بسیار متعادل است و افراد زمان بسیاری را با خانواده خود می‌گذرانند. در یکی از مصوبه‌ها به افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند مزایا و حمایت دولت به آن‌ها تعلق می‌گیرد. جالب است بدانید ورشکستگی در دانمارک معنی ندارد و همه افراد با هم برابر هستند و اگر کسی تمام دارایی خود را از دست بدهد باز هم زندگی متعادل و متوسطی دارد. حتی افراد ثروتمند هم زندگی متوسطی دارند.

نروژ

نروژی ها از شادترین مردم جهان

کشور نروژ از توسعه یافته‌ترین کشورهای اروپایی و منطقه اسکاندیناوی است که بسیار ثروتمند به حساب می‌آید و مانند کشور دانمارک هزینه تحصیل و بهداشت رایگان است. شرایط اقتصادی و رفاه کشور مردم نروژ را رضایت‌مند و خوشحال نگه داشته است. مردم نروژ باور دارند که دموکراسی بودن کشورشان بسیار کیفیت زندگیشان را بالا برده است. طبیعت بکر و آب‌وهوای متعادل، مناظر زیبا و شگفت‌انگیز طبیعی از دیگر دلایل شادی مردم نروژ می‌باشد.

ایسلند

ایسلندی ها از شادترین مردم جهان

ایسلند یکی از سردترین کشورهای اروپا است که تا قرن بیستم فقیر به حساب می‌آمد اما در شروع توانست با صنعتی کردن ماهیگیری رشد کند و به رفاه مناسبی برسد. یکی از خصوصیت‌های بارز رفتاری ایسلندی‌ها خودکفایی و استقلال است. ایسلند هم مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی اختلاف درآمد بسیار کمی دارد و درصد بیکاری کم است.

در ایسلند زنان همانند مردان حقوق یکسانی دارند و هیچ تبعیض غیر منطقی وجود ندارد. ایسلندی‌ها به کتاب خواندن علاقه بسیار دارند و جزئی از فرهنگ آن‌ها به حساب می‌آید همچنین بودجه‌ایی اختصاصی برای چاپ و نشر کتاب دارند و اهمیت بسیاری به این موضوع می‌دهند.

جرم و جنایت در ایسلند تقریبا صفر است و حتی نیروهای پلیس این کشور غیر مسلح هستند و باعث شده که افراد احساس امنیت کنند. ایسلند به مدت ۱۰ سال پیاپی کشوری آرام و امن در جهان بوده است و کم‌ترین درصد افسردگی را در دنیا دارد. در این کشور مردم کم‌ترین میزان مالیات را می‌پردازند و خدمات پزشکی و تحصیلی رایگان است.

بیشتر بخوانید
5 تا از بهترین مراکز خرید لهستان

هلندی ها یکی از شادترین مردم جهان

هلندی ها از شادترین مردم جهان

مردم کشور هلند به شادترین افراد جهان ملقب هستند. فرهنگ دوچرخه سواری باعث شده هلند کشوری بسیار پاک باشد. در میان شادترین نوجوانان و جوانان جهان، هلند در صدر قرار دارد. ۸۷ درصد مردم هلند شاد هستند و معمولا ارتباط بسیاری با دوستان و آشنایان خود دارند.

سیستم آموزشی هلند بسیار حرفه‌ای عمل کرده است. در کارهای آموزشی عملی کودکان فعال‌تر می‌باشند. تعادل و بالانس بین ساعت کاری و زندگی شخصی افراد بسیار برای هلندی‌ها خوشایند می‌باشد. آن‌ها در هفته حدود ۳۶ ساعت کار می‌کنند و فرصت بیشتری برای وقت گذراندن و تفریح دارند. هلندی‌ها به صبحانه کامل اهمیت بسیاری می‌دهند و باور دارند صبحانه خوردن باعث می‌شود در طول روز بسیار با انرژی باشند.

سخن آخر

تعدادی از دلایلی که باعث شادی در بین مردم هر کشور شده را بررسی کردیم. با توجه به مطالبی که گفته شد دریافتیم که شفقت، سخاوت، اعتماد جمعی، نابرابری‌های اجتماعی و اعتماد به دولت از معیارهای اصلی برای شاد بودن مردم می‌باشد.

به طور کلی کشورهای اسکاندویناوی شامل نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئد و ایسلند را می‌توان جزو بهترین‌ها برای زندگی کردن انتخاب کرد. در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی، بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و سیاسی وضعیت خوبی دارند. همچنین از نظر محیط‌ ‌زیستی از سبزترین کشورهای حال حاضر هستند. عملکرد بالایی در سال‌های اخیر برای حفظ آن نموده‌اند.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *