گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

آیا به نقل ‌مکان یا بازنشستگی در اروپا فکر کرده‌اید؟ بهتر است مراقب باشید که کدام کشور را انتخاب کنید ما در این مقاله به شما عزیزان گران‌ترین کشورهای اروپا را معرفی خواهیم کرد. اگر تصمیم گرفته‌اید که زمان مهاجرت به کشوری ارزان‌تر فرارسیده است، قطعا باید گران‌ترین کشورهای اروپا را از فهرست خود حذف کنید. فهرستی که به ‌تازگی منتشر شده از ۲۰ کشور گران‌ قیمت جهان شامل ۱۰ کشور اروپایی است. البته، اگر همیشه می‌خواهید گران زندگی کنید، ممکن است این کشورها دقیقا همان چیزی باشند که به دنبال آن هستید. در اینجا گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی را معرفی می‌کنیم.

آشنایی با گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

فرانسه

فرانسه از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

به لطف جذابیت رمانتیک و تاریخ غنی فرانسه، مردم، دوست دارند این کشور را خانه خود بنامند. متاسفانه، این همان چیزی است که آن را به یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی تبدیل می‌کند، هرچند شایان‌ ذکر است که هزینه زندگی در فرانسه بسیار شبیه به ایالات متحده است. همانطور که گفته شد، فرانسوی‌ها مبلغ بسیار بیشتری برای مسکن پرداخت می‌کنند.

فرانسوی‌ها هنگام خرید یک آپارتمان در مرکز شهر، حدود ۴۶۴ دلار به ‌ازای هر فوت مربع می‌پردازند. در خارج از شهر، این مبلغ به ۳۰۰ دلار در هر فوت مربع کاهش می‌یابد. اتفاقا فرانسه برای همه چیز ۲۰ درصد مالیات بر فروش می‌گذارد!

دانمارک

دانمارک از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

طبق آمار یورو استات، ساکنان دانمارک بیشتر از هر کشور دیگری در اروپا برای اجاره، گرمایش، برق و آب هزینه پرداخت می‌کنند همچنین این کشور دارای بالاترین قیمت مواد غذایی است. با وجود این، در حال حاضر در گروه گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی، رتبه هشتم را دارد.

از طرف دیگر، دانمارکی‌ها دستمزدهای بالاتری دریافت می‌کنند، اما حدود ۴۵ درصد از این درآمد به مالیات اختصاص می‌یابد، به همین دلیل است که دانمارک به طور مداوم یکی از شادترین کشورهای جهان نامیده می‌شود. در ازای آن، ساکنین این کشور، مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت رایگان، مرخصی والدین با حقوق فراوان و کارفرمایان معروف به انعطاف‌پذیری فوق‌العاده دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت در دبی

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

این کشور کوچک درست در قلب اروپای غربی قرار دارد، چند زبانه است (۴ زبان در مدرسه تدریس می‌شود)، و برخی از بالاترین دستمزدها را در جهان پرداخت می‌کند. همه این امتیازات همچنین باعث می‌شود که این کشور جزو گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی باشد.

در حال حاضر، قیمت هر فوت مربع برای یک آپارتمان در مرکز شهر حدود ۷۵۵ دلار است، اگرچه در خارج از شهر به ۵۷۸ دلار کاهش می‌یابد. در همان زمان، یک گالن گاز برای ساکنان حدود ۴.۳۳ دلار هزینه داشت، در حالی ‌که یک دوجین تخم‌مرغ ۳.۱۳ دلار و یک گالن شیر ۴.۵۴ دلار برای آن‌ها هزینه دارد.

انگلستان از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

انگلستان از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

خانه لندن که به‌ تازگی پس از رای به خروج از اتحادیه اروپا تاج خود را به‌ عنوان گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی از دست‌ داده است، طبیعی است که بریتانیا در این لیست ظاهر شود. در انگلستان، هزینه‌های حمل‌ونقل و انرژی بالا، همراه با نرخ مالیات ‌بردرآمد بالا (به ۴۵٪ برای هرکسی که بیش از ۱۸۲۵۰۰ دلار در سال درآمد دارد) این شهر را به شهری گران تبدیل کرده است.

در حال حاضر، شما می‌توانید یک آپارتمان در شهر را با قیمت ۷۰۶ دلار به‌ ازای هر فوت مربع خریداری کنید، در صورتی که اگر خارج از مرکز شهر حرکت کنید، این مبلغ به ۴۲۸.۹۱ دلار کاهش می‌یابد. این به ترتیب ۲۴۴ و ۱۹۶ درصد بیشتر از قیمت در ایالات متحده است. خوشبختانه، هزینه غذا، به‌ خصوص زمانی که از سوپرمارکت خریداری می‌شود، کمی کمتر است.

ایرلند

ایرلند از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

دو مورد از مهم‌ترین دلایلی که ایرلند در لیست گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی قرار دارد، به قیمت فوق‌العاده بالای الکل و تنباکو مربوط می‌شود. قیمت الکل در ایرلند ۱۷۵ درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است، در حالی ‌که قیمت تنباکو ۱۸۹ درصد بالاتر است.

علاوه بر این، به لطف وضعیت جزیره‌ای کشور، قیمت خواربار و آب و برق بالا است. در حال حاضر، برای هر ۱۰۰ کیلووات ‌ساعت استفاده شده، میانگین قیمت ۲۹.۸۱ دلار است. از سوی دیگر، قیمت بنزین در حدود ۵.۹۴ دلار در هر گالن است که وقتی در نظر داشته باشید که یک ماشین تردد در این کشور را بسیار آسان‌تر می‌کند، منفی‌تر است.

بیشتر بخوانید
تحصیل رشته مکانیک در کانادا

سوئد از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

سوئد از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

در سوئد، هزینه‌های مسکن به ‌ویژه برای چنین فضایی کمی بالاست، به‌ طوری که اکثر مردم حداقل ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف یک مکان برای زندگی می‌کنند. البته یکی از مواردی که سوئد را بسیار گران می‌کند، استاندارد بالای زندگی است.

ساکنان این کشور، انتظار بهترین‌ها را دارند که باعث می‌شود قیمت‌ها در کل افزایش یابد، به‌ ویژه زمانی که این کالاهای باکیفیت باید به دلیل عدم رقابت در صنعت بازرگانی وارد شوند. در نهایت، ۲۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد که علاوه بر سایر مالیات‌ها اعمال می‌شود. سوئد نیز یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی به شمار می‌رود.

بلژیک

بلژیک یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

بلژیک علی‌رغم اینکه تنها چهارمین کشور گران اروپاست، تعدادی از گران‌ترین عناوین را در اختیار دارد. به‌ عنوان ‌مثال، یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای داشتن ماشین و ارسال بسته است. در عین ‌حال، گوشت در بلژیک ۱۹ درصد گران‌تر از میانگین اروپایی است. همچنین یکی از بالاترین قیمت‌های آب و برق در جهان را دارد. از جنبه مثبت یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی می‌توان گفت، اجاره بلژیک ۲۷.۱۲ درصد کمتر از ایالات متحده است. در شهرهای بزرگ‌تر، می‌توانید به‌راحتی از دوچرخه برای رفت‌وآمد استفاده کنید.

ایسلند یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

ایسلند یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

هزینه زندگی در ایسلند ۵۷.۶۹ درصد بیشتر از ایالات متحده است. در حالی‌ که اجاره ۲۶.۲۴ درصد بالاتر است. این تا حد زیادی به موقعیت دور افتاده این کشور نسبت داده می‌شود که دلیل مهمی است که چرا این کشور در لیست گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی در رتبه سوم است. علاوه بر این، به دلیل کمبود گزینه‌های مسکن در این جزیره، پرداخت ۶۵۰ دلار برای یک اتاق یک ‌نفره غیر عادی است.

نروژ

نروژ یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

نروژ که به مدت ۷ سال متوالی به‌ عنوان یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی شناخته می‌شود، قبل از سقوط به رتبه دوم در سال ۲۰۱۶، جای تعجب ندارد که نروژ یکی از گران‌ترین کشورهای اروپایی است. ساکنان می‌توانند انتظار داشته باشند که ۵۱۲ دلار به ‌ازای هر فوت مربع برای خانه‌ای در اسلو بپردازند. اگرچه می‌توانند ملکی را در حومه شهر با قیمت حدود ۳۶۷ دلار در هر فوت مربع خریداری کنند. غذای تازه در ازای پولی که با زحمت به دست آورده‌اند کمی گران است. خوشبختانه برای نروژی‌ها، بانکداران جهان، این کشور را دارای یکی از معتبرترین و قابل ‌اعتمادترین ارزهای جهان اعلام کرده بودند.

بیشتر بخوانید
ویزای کاری یونان

سوئیس یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

سوئیس یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

برای ساکنان سوئیس، زندگی گران است. در واقع، هزینه زندگی در این کشور توسعه ‌یافته، ایمن و نسبتا کم جرم، ۶۹.۴۴ درصد بیشتر از ایالات متحده است. در حالی‌ که میانگین اجاره‌بها ۴۰.۷۹ درصد بالاتر است. (این را تصور کنید … هزینه اجاره یک ‌خانه ۴۸۰ فوت مربعی در یک منطقه معمولی از کشور ۱۶۹۸ دلار است. اما اگر ترجیح می‌دهید در منطقه گران‌تری زندگی کنید، باید آماده پرداخت ۲۴۹۰ دلار در ماه باشید).

یکی از جنبه‌های مثبت سوئیس که در لیست گران‌ترین کشورهای اروپا قرار دارد این است که ساکنان سوئیس به یکی از بهترین سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی در جهان، محصولات و غذاهای باکیفیت بالا دسترسی دارند و طبیعتا میانگین حقوق بالاتر است.

کلام آخر

به ‌طور کلی، اروپا به دلیل کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، ضعیف شدن پول یورو و تورم پایین، هزینه زندگی پایین‌تری نسبت به آمریکا و کانادا دارد. با این‌ حال اروپایی‌ها بیشتر درآمد خود را به مالیات پرداخت می‌کنند. میانگین دستمزد کمتر از آمریکاست. در این مقاله ما ۱۰ مورد از گران‌ترین کشورهای اروپا را معرفی کردیم تا شما عزیزان با آگاهی کامل برای انتخاب کشور مقصد خود تصمیم بگیرید.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *