ویزای کاری یونان

کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی می ‌باشد. به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و شرکت در پیمان شنگن، شرایط مهاجرت کاری به این کشور با اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشابه می ‌باشد. بنابراین جهت ورود به هر کشوری مانند یونان ابتدا باید ویزا دریافت کرد.

واحد پول کشور یونان، یورو است. کشور یونان حدود ۶ هزار جزیره دارد که ۲۲۷ جزیره آن قابل سکونت است و بسیاری از ثروتمندان را به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب و متعادل، جذب خود کرده است. به طور کلی، شهروندان کشورهای دیگر همچون کشور ایران، برای ورود به کشور یونان با هدف تجاری و کار، نیاز به اخذ ویزای کاری یونان دارند.

در نتیجه باید برای مهاجرت کاری از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان اطلاع داشته باشید. افراد متقاضی برای دریافت ویزای کار در هر کشوری باید مدارک لازم را به سفارت آن کشور ارائه نمایند، مسئولین کشور یونان با توجه به شرایط فرد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان را که احتیاج است تعیین می ‌کنند.

مدارکی که برای دریافت ویزای کار در یونان نیاز است به طور خلاصه شامل پاسپورت و شناسنامه می شود. ویزای کاری یونان به کسانی ارائه می شود که قصد کار بیش از ۹۰ روز به صورت قانونی را دارند.

روش ‌های اخذ اقامت کار در یونان

روش های اخذ ویزای کاری یونان

با توجه به این که یونان عضو شنگن و اتحادیه اروپا می ‌باشد در سال ۲۰۲۱ یافتن کار برای مهاجرین کاری دشوار است. چرا که کشور یونان از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می‌ کند. ابتدا برای دریافت اقامت کار در این کشور باید به دنبال یافتن کارفرما باشید که توسط آن بتوانید مجوز کار در این کشور را اخذ نمایید. در این مرحله حتما باید یک کارفرما در کشور یونان داشته باشید. اگر مطمئن هستید کارفرمای مورد نظر را دارید این کارفرما باید شما را تایید کند. چون داشتن کارفرما در یونان کار ساده ‌ای نیست.

بیشتر بخوانید
آزمون GRE چیست؟

البته بیشتر دانشجویانی که از اقامت تحصیلی بهره می ‌برند می ‌توانند کارفرما داشته باشند. در این روش کارفرما برای استخدام نیرو به مدت ۳ ماه در یونان آگهی خود را تبلیغ می ‌کند. در مدت تعیین شده اگر نیروی استخدام از خود یونان پیدا نشود به همان مدت این آگهی در اتحادیه اروپا تبلیغ می شود. اگر مجدد نیرویی از یونان و اتحادیه اروپا پیدا نشود سپس این آگهی به کشورهای غیر اروپایی ارسال می‌ شود.

ارتباط ویزای شنگن نوع «D» با ویزای کار یونان

ارتباط ویزای شنگن نوع D با ویزای کاری یونان

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که از کارفرما یا شرکتی در یونان پیشنهاد کار (job offer) دریافت کرده باشند یا ممکن است شرکت یونانی در ایران شعبه ‌ای داشته و این شرکت به یونان منتقل شود و به برخی از کارمندان ایرانی خود پیشنهاد کار دهد. ویزای شنگن یا ویزای شنگن نوع «D» همان ویزای کاری در یونان می ‌باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که شخصی بخواهد به راحتی ویزای کار یونان را دریافت کند، شرکت یونانی باید به آن شخص دعوتنامه ارسال نماید. همچنین کارفرما یا شرکت مورد نظر متعهد می ‌شود که تمامی مسئولیت‌ ها و هزینه ‌های شخص متقاضی را پرداخت نماید. پس به دلیل این که مشکلی در پروسه اخذ ویزا متقاضی ایجاد نشود باید فرم دعوتنامه را به صورت کامل و دقیق تکمیل نماید.

بد نیست بدانید افرادی که از کارفرما یا شرکتی در یونان پیشنهاد کار دریافت می ‌کنند باید حضورشان به تایید منابع نیروی انسانی یونان برسد یعنی باید توانایی ‌های فرد مورد نظر آن قدر خوب و جذاب باشد تا در ادامه روند اخذ ویزای کاری مشکلی به وجود نیاید تا به تایید برسد.

ویزای همراه کار یونان

با توجه به قوانین مهاجرت کاری یونان در صورتی که متقاضی ویزای کار خود را دریافت کرده باشد می تواند خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر سن ۱۸ سال می ‌باشند را همراه خود ببرد.

ویزای همراه برای افرادی صادر می شود که فرد متقاضی در ابتدا بتواند در یونان شغل مناسب خود را پیدا کند. سپس بعد از اشتغال به کار، می تواند درخواست ویزای همراه دهد. در نتیجه همراهان متقاضی به این شرط می توانند ویزای یونان را دریافت نمایند و وارد کشور یونان شوند.

بیشتر بخوانید
بهترین کشور‌های دنیا برای اقامت

همانطور که اشاره کردیم ویزای همراه از طریق اقامت کاری به کشور یونان همانند دیگر کشورها شامل همسر قانونی و فرزندان زیر سن ۱۸ سال می شود. افرادی که به عنوان همراه متقاضی کار در یونان قصد اخذ ویزای این کشور را دارند باید مدارک زیر را تکمیل کنند:

 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی به همراه ترجمه آن ها
 • ارائه اسکن پاسپورت هر یک از همراهان
 • ارائه گواهی پزشکی و سلامت هر یک از همراهان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه اسناد ازدواج به همراه ترجمه آن ها

شرایط بعد از یافتن کار در یونان

افرادی که ویزای کاری یونان را دریافت کنند باید سریع بعد از ورود به مدت ۳۰ روز جهت اجازه کار به پلیس یونان مراجعه کنند. سپس جهت اجازه اقامت کار مدارک خود را به مقامات دولتی و پلیس تحویل دهند. پس از دریافت اجازه کار فرد متقاضی می ‌تواند به صورت تمام وقت یا ۴۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشد. بعد از مشغول شدن به کار باید مالیات خود را به صورت منظم پرداخت کند تا در ادامه برای اخذ اقامت دائم دچار مشکل نشود.

نکته قابل توجه دیگر این است، اگر ویزا قبل از ارسال درخواست اجازه اقامت کاری منقضی شود، متقاضی باید به کشور محل اقامت خود مراجعه کند و روند را دوباره آغاز کند. متقاضیانی که بدون مجوز کار، مشغول کار شده اند مشمول جریمه و مجازات حبس نیز خواهند شد. معمولا اخذ اقامت در یونان از طریق کار از یک تا ۵ سال زمان می برد. پس از گذراندن ۵ سال کار مداوم در یونان، افراد می توانند برای اقامت کاری طولانی مدت در سراسر اتحادیه اروپا اقدام کنند.

شرایط لازم در خصوص اخذ تابعیت از طریق اقامت کار یونان

شرایط لازم ویزای کاری یونان
 • فرد باید اثبات کند که بدهی مالیاتی ندارد
 • به زبان یونانی تسلط کامل داشته باشد
 • پروسه اقامت و حضور مستمر خود را رعایت کرده است
 • طی مدت اقامت خود در این کشور مرتکب جرم کیفری و جزایی شده باشد

در بین تمام این موارد تسلط به زبان یونانی جزو مهمترین عوامل در جهت اخذ اقامت دائم یونان به حساب می آید.

مشاغل مورد نیاز در یونان

می توان گفت، بزرگ ترین صنعت یونان بخش خدمات این کشور به حساب می آید چرا که بیشترین نیروی کار در این بخش مشغول به کار می باشد. این بخش، بیشترین سهم را در تولید ناخالص داخلی یا همان GDP این کشور دارد. همچنین صنعت گردشگری یونان نیز در حال پیشرفت و جاذبه های گردشگری یونان دیدنی است. در این زمینه فرصت های شغلی زیادی برای افراد مهاجر فراهم شده است. البته برخی دیگر مشاغل مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

 • تعمیر وسایل نقلیه موتوری
 • کار در مراکز خرده فروشی
 • کار در صنایع فلزی
 • کار با صنایع مرتبط با مواد شیمیایی
 • صنایع گردشگری
 • صنعت نساجی و پارچه
 • صنایع مرتبط با غذا و تنباکو
 • صنعت نفت و معدن
بیشتر بخوانید
بیمه دانشجویی در آلمان

مدارک مورد نیاز اقامت کاری به یونان

مدارک مورد نیاز ویزای کاری یونان

اخذ ویزای کاری کشور یونان برای افرادی که قصد دارند به کشور یونان از طریق ویزای کار مهاجرت کنند و ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور الزامی است. به علاوه باید به این نکته توجه کنید که هیچ نقصی در این مدارک نداشته باشید. چرا که روند کار ممکن است با مشکل رو به رو شود و یا حتی از طرف سفارت این کشور پرونده متقاضی را مردود اعلام کنند. لذا باید به درستی مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارسال کرد.

توجه داشته باشید که دریافت مجوز کار بعد از تایید و صدور اجازه کار به هیچ وجه برای شما ارسال نمی شود. شما خودتان شخصا باید پیگیری کنید. اجازه کار به صورت برچسب در یکی از صفحات پاسپورت شما الصاق می شود. مدت زمان دریافت مجوز کار، ۶ تا ۱۲ ماه است. ولی در مورد مدیران اجرایی انتقالی به یونان حدود یک ماه زمان می برد.

مدارک لازم جهت اجازه اقامت کار

 • گذرنامه فرد متقاضی اقامت در یونان به همراه کپی از آن
 • دو قطعه عکس ۶*۴ از فرد متقاضی
 • ویزای فرد متقاضی جهت اجازه اقامت در یونان از طریق کار
 • گواهی بهداشت از یک بیمارستان دولتی
 • گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی برای اقامت در یونان
 • سند یا اجاره نامه مسکن در یونان
 • نامه تمکن مالی فرد متقاضی در اقامت یونان از طریق کار
 • اثبات پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اداره مالیات یونان

  در آخر…
  فراموش نکنید که مجموعه مهاجرتی تکماه می ‌تواند بهترین مشاوران را در خصوص اخذ هر گونه ویزای کاری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *