13 طرح مهم امارات

به گزارش تکماه تراول؛ مقامات امارات بخشی از ۵۰ طرح مهم امارات را طی جلسه‌ای در روز ۵ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۴ شهریور ۱۴۰۰) اعلام کردند. این ۱۳ پروژه شامل موارد ذیل است:

۱- گرین ویزا

«گرین ویزا» مجوز کار و اقامت برای سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و دانشجویان برتر و فارغ‌التحصیلان و متخصصان است و امکان اسپانسری شخصی را برای این افراد فراهم می‌کند. دارندگان گرین ویزا می‌توانند اسپانسر پسران خود تا سن ۲۵ سالگی، به جای ۱۸ سالگی نیز شوند. همچنین این ویزا امکان اسپانسری والدین را نیز فراهم می‌کند. علاوه بر آن، مهلت خروج از امارات پس از دست دادن شغل یا بازنشستگی، به جای ۳۰ روز به ۹۰ تا ۱۸۰ روز افزایش یافته است.

۲- ویزای فریلنسری

ویزای فریلنسری در نوع خود اولین طرح ویزای دولت امارات برای فریلنسرها است.

۳- پرتال الکترونیکی سرمایه‌گذاری

“Invest.ae” یک پرتال الکترونیکی یکپارچه است که نهادهای داخلی سرمایه‌گذاری و ۱۴ نهاد اقتصادی را گرد هم می‌آورد. این طرح ارائه‌دهنده‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سراسر امارات متحده عربی بوده و به اشتغال‌زایی و ایجاد حساب‌های بانکی کمک می‌کند.

۴- جذب روزانه ۱۰۰ برنامه‌نویس

این طرح هر ماه ۳۰۰۰ برنامه‌نویس (کد نویس) را جذب می‌کند. این امر تعداد برنامه‌نویسان در این کشور را در عرض ۱۲ ماه به ۱۰۰,۰۰۰ نفر می‌رساند.

۵- قانون حفظ حریم خصوصی داده‌ها

این طرح مهم امارات اولین قانون دولت امارات است که با مشارکت شرکت‌های بزرگ فناوری طراحی شده است. این قانون، این اختیار را به افراد می‌دهد تا نحوه استفاده، ذخیره و اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی خود را کنترل کنند. هدف این طرح حفظ حریم خصوصی افراد و نهادها است.

بیشتر بخوانید
دریافت اقامت 3 ساله دبی با خرید ملک

۶- پروژه “BN5”

بانک توسعه امارات ۵ میلیارد درهم برای حمایت از پروژه‌های امارات در بخش‌های کلیدی جدید، تشویق بخش صنعتی و دستیابی به تنوع اقتصادی اختصاص داده است.

۷- پیشرفت فناوری

امارات ۵ میلیارد درهم برای حمایت از به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته در بخش‌های صنعتی طی پنج سال آینده اختصاص داده است.

۸- طرح “۱۰X10”

هدف این طرح مهم امارات دستیابی به ۱۰ درصد افزایش سالانه صادرات امارات متحده عربی به ۱۰ بازار مهم جهانی است.

۹- برنامه ملی ارزش داخلی

با این طرح مهم امارات ۴۲درصد از تدارکات دولت امارات و شرکت‌های بزرگ این کشور به‌سمت محصولات و خدمات داخلی و محلی هدایت می‌شود. هدف این برنامه افزایش تامین‌کنندگان (ساپلایرهای) بومی به ۷۳۰۰ و افزایش ارزش خرید از ۳۳ میلیارد درهم به ۵۵ میلیارد در چهار سال آینده است.

۱۰- اجلاس سرمایه‌گذاری امارات

این اجلاس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد. در این اجلاس صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بخش دولتی و خصوصی متصل می‌شود. این امر به ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری کمک کرده و سبب جذب ۵۵۰ میلیارد درهم سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به امارات در طی ۹ سال آینده می‌شود.

۱۱- شبکه چهارم انقلاب صنعتی

هدف این طرح مهم امارات ایجاد و رشد ۵۰۰ شرکت ملی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته در پنج سال آینده است.

۱۲- مشارکت‌های اقتصادی جهانی

امارات متحده عربی قصد دارد با هشت بازار استراتژیک جهان قراردادهای اقتصادی امضا کند تا سالانه ۴۰ میلیارد درهم به حجم تجارت فعلی ۲۵۷ میلیارد درهمی با این بازارها اضافه شود. کمیته عالی این قراردادهای اقتصادی نیز راه‌اندازی شده است.

۱۳- “PyCon MEA”

بزرگ‌ترین اجلاس برنامه‌نویسی در خاورمیانه در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد. هدف این طرح ارتباط برنامه‌نویسان با بخش‌های دولتی و خصوصی و موسسات دانشگاهی است. این طرح به توسعه استعدادهای دیجیتال و پروژه‌های برنامه‌نویسی خلاق کمک می‌کند.

این ۱۳ پرو‌ژه‌ی اعلام‌شده، بخشی از برنامه ۵۰ پروژه‌ی عظیم امارات برای رشد این کشور در ۵۰ سال آینده است. سایر پرو‌ژه‌های در طی برگزاری رویدادهایی در ماه جاری اعلام خواهند شد.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *