آیا ارزان ترین کشورهای اروپا را می ‌شناسید؟

قاره‌ اروپا، دومین قاره‌ کوچک در جهان است و تاریخی جذاب و منحصر دارد که گاه به جنگ و گاه به صلح انجامیده است. Europe، محدوده‌ای در شمال کره‌ی زمین است که سبک معماری کلاسیک، طبیعت حفظ شده، امکانات مناسب برای تحصیل و شرایط ایده‌آل برای زندگی؛ این محدوده را برای مردم جهان محبوب نموده است. در این مقاله به معرفی ارزان ترین کشورهای اروپا می پردازیم.

ممکن است بار‌ها در تصورات خود به این موضوع اندیشیده باشید که در یک کشور اروپایی زندگی کنید. در فضایی که امکان رشد برای هنر، مهندسی، پزشکی و هر دانش و ایده‌ی نوآورانه‌ای فراهم است. اما آیا می‌دانید ارزان‌ترین کشور‌های اروپایی کدامند؟ بهتر نیست تا در ابتدای مسیر از کشوری که هزینه‌های تحصیل و زندگی در آن مناسب‌تر است شروع کنیم؟ حوزه‌ اتحادیه‌ اروپا این امکان را در اختیار مهاجران و شهروندان قرار می‌دهد که در صورت دریافت ویزا، بتوانید به تمامی کشور‌های این محدوده سفر کنید. برای نمونه اگر در فرانسه زندگی می‌کنید، می‌توانید برای تعطیلات آخر هفته به رم یا مادرید سفر کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی ارزان‌ترین کشور‌های اروپایی بپردازیم.

اقامت ارزان ترین کشورهای اروپا را بگیرید!

با دریافت ویزای یکی از کشور‌های این لیست «که در ادامه معرفی خواهیم نمود»؛ می‌توانید هزینه‌ ماهانه زندگی در هر کشور را بخوانید. هزینه‌ زندگی در این کشور‌های اروپایی، برای هر ماه متفاوت است. به طور میانگین برای هزینه‌ اجاره‌ ماهانه و برخی هزینه‌های رفاهی ممکن است ماهانه بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار هزینه داشته باشید.

همچنین در برخی کشور‌ها این هزینه به ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید. این هزینه در کشور‌های گران قیمت اروپا چندین برابر خواهد شد. برخی از این کشور‌ها از جمله یونان، لهستان، کرواسی، مونته نگرو، چک و… هستند. زندگی در ارزان ترین کشور‌های اروپا، بلیتی برای رسیدن به مقاصد بزرگ و آرزوهای بسیار شما در قاره فرصت‌ها خواهد بود.

آشنایی با گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی

ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

کرواسی

کرواسی؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

این سرزمین زیبا و کهن، دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیشمار است و سرزمینی رو به رشد در زمینه اقتصاد به شمار می‌آید. مهاجرت به کرواسی به معنای لذت بردن از طبیعت سبز، گردش در میان کاخ‌های ایتالیایی، شرکت در فستیوال‌های هنری و تفریح در سواحل زیبا است. به طور میانگین هزینه اجاره مسکن، غذا، حمل و نقل و قبوض ماهانه؛ در حدود ۹۰۰ دلار خواهد بود. این هزینه برای یک زوج در طول یک ماه است.

بیشتر بخوانید
بورسیه فول فاند تحصیلی

یونان

یونان؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

قدم به سرزمین اسطوره‌ها و افسانه‌ها بگذارید و از فضای معماری اصالتا یونانی لذت ببرید. این کشور با سواحل رویایی، فرهنگ غذایی عالی و امکانات مناسب، برای مهاجرت به اروپا سرزمینی ایده‌آل است. هزینه‌های زندگی برای یک زوج در این کشور طی یک ماه، با الگوی گزینه‌ پیشین، حدود ۸۸۰ دلار خواهد بود.

چک

چک؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

اگر عاشق طبیعت اروپا باشید، چک یکی از زیباترین کشور‌ها به شمار می‌آید. این سرزمین امکان زندگی با هزینه‌های مناسب را دارد و نکته‌ مهم این است که کشوری مهاجر‌پذیر است. شما می‌توانید با ماهانه در حدود ۹۰۰ دلار در یک کشور رو به رشد و فوق‌العاده زیبا زندگی کنید. «برای هزینه اجاره مسکن، غذا، حمل و نقل و قبوض»

قبرس

قبرس؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

سرزمینی که عاشق جاذبه‌های آن خواهید شد. برای سفر به قبرس باید آماده روبرو شدن با سرزمینی سرشار از شگفتی باشید. امکان زندگی، کار و تحصیل با هزینه‌های ایده‌آل در این کشور وجود دارد. همچنین قابلیت سفر به اروپا برای شما فراهم خواهد بود. ماهانه حدود ۹۰۰ دلار هزینه‌ زندگی یک زوج خواهد بود.

آلبانی

آلبانی؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای زندگی و کار

اگر تمایل به مهاجرت به اروپا را دارید و تلاش شما بر کمترین میزان هزینه است، آلبانی یکی از ارزان‌ترین کشور‎های اروپایی است. این کشور مانند همه‌ نقاط اروپا زیبا و منحصر به فرد است. شاید بتوان گفت که هزینه‌های زندگی در این کشور موازی با هزینه‌های زندگی در یکی از کشور‌های ارزان آسیا باشد. برای نمونه طبق الگوی پیشین، ماهانه ۶۰۰ دلار هزینه‌ زندگی شما خواهد بود.

ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل کدامند؟

قاره‌ اروپا مدت بسیاری است که برای جذب نوابغ و استعداد‌های جهان، امکان تحصیلات ارزان، تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی را به مهاجران می‌دهد. به راحتی می‌توانید به ارائه‌ درخواست پذیرش به یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در اروپا بپردازید. در یک مرکز معتبر تحصیل کنید و در ادامه به سرعت وارد بازار کار شوید و با برترین کمپانی‌ها همکاری کنید. شهریه برخی از دانشگاه‌های اروپایی در حوزه کشور‌های ارزان قیمت، در حدود ۲۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای هر نیم‌ سال خواهد بود.

بیشتر بخوانید
انوع ویزای تحصیلی آلمان 2024+ شرایط و هزینه‌ها

در ادامه به ارزان‌ترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل خواهیم پرداخت:

آلمان؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

آلمان؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

کشور زیبا، صنعتی و پیشرفته‌ آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند یک رویای بی‌نظیر است. اما باید بدانید در صورتی که شرایط مشخصی را داشته باشید می‌توانید به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید. آلمان دانشگاه‌های معتبری دارد که با داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی افراد را پذیرش می‌کنند.

تحصیل در آلمان برای تمام رشته‌ها در دوره‌ کارشناسی کاملا رایگان است. بنابراین آلمان گزینه‌ای استثنائی برای تحصیل در اروپا به شمار می‌آید. دانشگاه‌های پزشکی و صنعتی آلمان رتبه‌ فوق‌العاده‌ای در میان دانشگاه‌های جهان دارند. برای شرکت در دوره‌های رایگان باید تمکن مالی سالانه حدود ۸۷۰۰ یورو را اثبات کنید.

فرانسه، تحصیل در کشور زیبای اروپایی

فرانسه؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

آوازه‌ زیبایی‌های فرانسه به گوش هر انسانی در کره زمین رسیده است. این کشور دانشگاه‌های بسیار ارزان و یا رایگانی دارد که در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرند. در هر نیم سال حدود ۲۰۰ یورو شهریه اغلب دانشگاه‌های فرانسوی است. با ارائه‌ مدرک زبان فرانسوی می‌توانید در یکی از بهترین کشور‌های اروپایی، با هزینه‌ای بسیار مناسب تحصیل کنید. فرانسه طی دهه‌های گذشته، حمایت بسیاری از استارت‌آپ‌ها و ایده‌پردازان نموده است. مهاجرت به این کشور فرصتی بی‌نظیر در زندگی شما خواهد بود.

بلژیک، فرهنگ خاص اروپایی

بلژیک؛ یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

کشور بلژیک، شهرت زیادی نزد علاقه‌مندان به مهاجرت ندارد اما این موضوع، به دلیل نداشتن آگاهی افراد است. اگر تمایل دارید در کشوری با دانشگاه‌های معتبر و ارزان زندگی کنید و هزینه‌های زندگی مناسبی را بپردازید، به بلژیک بروید. کیفیت آموزش بسیار عالی، امکانات فوق‌العاده و امکان رشد در بلژیک برای شما مهیا خواهد بود. شهریه برخی از دانشگاه‌ها برای هر نیم سال حدود ۷۰۰ یورو خواهد بود. زندگی تحصیلی در بلژیک با هزینه‌های باور‌نکردنی امکان‌پذیر است.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل و استفاده از مشاوره‌ مهاجرتی، با ما در تماس باشید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و رفع ابهاماتتان خواهند بود.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *