انواع خدمات هتل ها

سفر یکی از ملزومات در زندگی می‌باشد که بسته به نوع هدف و قصد سفر؛ کاری، تفریحی، خرید، درمانی و… تقسیم می‌شود. برای رزرو هتل موردنظر خود بهتر است از قبل اطلاعاتی در مورد موقعیت مکانی، خدمات رفاهی، شرایط و قیمت رزرو جمع آوری کنیم. از امکانات هتل‌‌ها می‌توان به نوع اتاق، تخت‌ها، سرویس غذایی، لوازم جانبی درون اتاق اشاره کرد. برای هر کدام از سیستم‌های هتل داری اصطلاحات به خصوصی استفاده می‌شود که تقریبا از آن‌ها بی‌خبریم و اطلاعی نداریم. در ادامه با انواع خدمات هتل ها آشنا می‌شویم.

آشنایی با خدمات هتل ها

خدمات O.R

خدمات OR یکی از انواع خدمات هتل ها

O.R یا only room به معنای پرداخت هزینه اتاق رزرو شده بدون در نظر گرفتن سرویس دهی و امکانات درون اتاق است. اگر که نیازی به سرویس غذایی درون هتل ندارید گزینه مناسبی برای انتخاب اتاق می‌باشد.

خدمات B.B

خدمات BB یکی از انواع خدمات هتل ها

این سرویس در اصطلاحات هتل به معنای bed & breakfast است که علاوه بر اتاق، سرویس صبحانه را هم برای مسافر شامل می‌شود. همچنین با انتخاب این سرویس در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی می‌شود.

خدمات H.B

خدمات HB یکی از انواع خدمات هتل ها

کوتاه شده عبارت Half Board است که دارای اتاق، سرویس دهی وعده‌های غذایی مثل صبحانه، ناهار و شام است. انتخاب وعده ناهار و شام به نوع هتل موردنظر و زمان حضور شما در هتل بستگی دارد.

خدمات F.B یکی از انواع خدمات هتل ها

خدمات F.B یکی از انواع خدمات هتل ها

سرویس F.B یا همان full board شامل اتاق رزرو شده با انتخاب خود مهمان و به علاوه تمامی وعده‌های غذایی است. یعنی ۳ وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام با انتخاب و اختیار مهمان است.

خدمات All

خدمات all یکی از کامل ترین انواع خدمات هتل ها

این سرویس از سرویس F.B کامل‌تر است و بسیار پرمزیت تر از خدمات قبلی می‌باشد. اگر خدمات All را انتخاب کنید تمام وعده‌های غذایی به علاوه میان وعده و نوشیدنی‌های هتل هم به صورت رایگان برای میهمانان سرو می‌شود. در هتل‌های مجلل امکان استفاده از ورزش‌های آبی و ماساژهای مخصوص به طور رایگان است.

بیشتر بخوانید
گوگل لنز

خدمات Uall یکی از کامل ترین انواع خدمات هتل ها

خدمات Uall یکی از کامل ترین انواع خدمات هتل ها

ultra all inclusive برای هتل‌های درون شهرهای ساحل است. این سرویس به صورت ۲۴ ساعته خدمات رفاهی را برای میهمانان فراهم می‌کند. این سرویس شامل سرویس اتاق، امکان استفاده از تمام وعده‌های غذایی، میان وعده، نوشیدنی‌های ویژه هتل است و در هر ساعتی مهمان بخواهد می‌تواند استفاده کند.

در خدمات Uall هیچگونه محدودیت رفاهی یا زمان‌بندی برای میهمانان وجود ندارد. ولی نسبت به دیگر سرویس‌ها هزینه بیشتری دارد. همچنین سرویس Uall دارای خدمات ویژه ماساژ است. این سرویس هیچ تفاوتی با Maximum all inclusive ندارد.

تفاوت خدمات Uall و All بسته به نوع هتل می‌باشد. در اکثر هتل‌ها سرویس این دو یکسان می‌باشد. اما در برخی از هتل‌ها میزان ساعت سرویس دهی در خدمات All محدود است ولی خدمات Uall نامحدود است. همچنین در برخی موارد برای سرویس All نوشیدنی‌های تولید داخل رایگان است. در سرویس Uall تمامی نوشیدنی‌های داخلی و خارجی به صورت رایگان سرو می‌شود گاهی اوقات در سرویس Uall ورزش‌های آبی، ماساژ و… در اختیار میهمانان قرار نمی‌گیرد اما در سرویس Uall موجود می‌باشد.

سخن آخـــر

انتخاب هتل مناسب برای سفر با توجه به قصد سفر بسیار مهم می‌باشد و مطالب گفته شده آشنایی با انوع خدمات هتل است. با دانستن نوع خدمات در سفر این موقعیت برای شما فراهم می‌شود که به راحتی و با آرامش سفری راحت داشته باشید.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *