جاذبه های گردشگری آلمان

اگر قصد سفر به قلب اروپای مرکزی یا آلمان کرده‌اید، بهتر است از قبل اطلاعات خود را برای گردش در این کشور بالا ببرید و برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. آلمان از وسیع‌ترین کشورهای واقع شده در اروپای مرکزی، محصور جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و هنری است که طیف وسیعی از توریست‌ها از تمام قشر و فرهنگ را به خود جذب می‌کند. درخشش کوه‌های آلپ، بکارت دشت‌های وسیع شنی، تپه‌های جنگلی رودخانه راین که از دل این سرزمین می‌گذرد از زیبایی‌های ذاتی و طبیعی آلمان است. در این مطلب به معرفی زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان می پردازیم.

از سویی دیگر وجود قلعه‌های قرون وسطایی، کلیساهای باشکوه، دهکده‌های قدیمی، تبلور هنر تجسمی، ادبیات فولکلور می‌تواند قلب هر بیننده را به دست بیاورد. همچنین قدیمی‌ترین مراکز آموزشی و فرهنگی چون هایدلبرگ و مانیر اهالی هنر و فرهنگ را نیز به خود جذب کرده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری آلمان

دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ برلین از جاذبه های گردشگری آلمان

مشهورترین سمبل برلین که دروازه براندنبورگ نام دارد در دوران جنگ سرد نماد تفرقه بوده که اکنون نماد ملی صلح و وحدت است. دروازه براندنبورگ برلین از مهم‌ترین بناهای برلین به شمار می‌رود که در واقع به‌ عنوان نقطه عطفی در تاریخ آلمان است که بینندگان زیادی را برای مشاهده این دروازه آهنین به سمت خود می‌کشاند. دروازه براندنبورگ پس از سقوط آلمان در نوامبر ۱۹۸۹ به ‌سرعت به نماد صلح تبدیل شد. پیش از آن نمادی از تقسیم برلین به شرق و غرب بود.

دروازه براندنبورگ بین سال‌های ۱۷۸۸ و ۱۷۹۱ با تلفیقی از پروپیلا در آکروپولیس آتن توسط کارل گوتارد ساخته شد. این بنای نئوکلاسیک از شاهکارهای باقی‌مانده دوران حاکم پروس، ویلهلم دوم است. بر روی دروازه مجسمه‌ای به نام کوادریگا نصب شده است که نماد پیروزی است. هنگام بازدید از این بنای تاریخی، بازدید از Raum der stille به ‌عنوان استراحتگاه، آکادمی هنر و ساختمان سفارت آمریکا را از دست ندهید.

کلیسای جامع کلن از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای جامع کلن از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

کلیسای کلن از میراث جهانی یونسکو است که قدمتی ۸۰۰ ساله دارد و در طول این سال‌ها قطب گردشگری آلمان بوده است. ساخت این بنای شاهکار گوتیک از سال ۱۲۴۸ تا ۱۸۸۰ به طول انجامید. کلیسای کلن در واقع بیشتر از زیبایی و شکوه چشمگیر، گواه قدرت پایدار مسیحیت اروپا است.

طراحی این اثر که دربردارنده ایوان‌هایی به سبک گوتیک، برجی مرتفع و شبستان است از معماری‌های قرون وسطایی پیروی می‌کند. وجود محراب‌های بلند، نقاشی‌ها، مجسمه‌های روی ستون‌ها، پنجره‌های عظیم و رنگی و مقبره‌های ۱۲ اسقف بزرگ نشان از این دارد که با بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین کلیسای اروپا مواجه هستید.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

جنگل سیاه

جنگل سیاه از جاذبه های گردشگری آلمان

جنگل سیاه آلمان که برای اهالی آلمان یادآور افسانه‌های گریم است با درختان بلند صنوبر و سیاهی عظیم شهرتی جهانی دارد. منظره‌ای رویایی با قلعه‌های قدیمی و روستاهای عجیب که می‌توانید ساعت‌ها در آن به گشت‌وگذار مشغول شوید. وجود برخی موارد به زیبایی‌های این جنگل می‌افزاید؛ از جمله، دره‌های سرسبز، آلپرم، استراحتگاه‌های جذاب و مهم‌تر از همه اگر بخواهید در مسیر جاده این جنگل با اتومبیل سفر کنید می‌توانید از مسیر لذت ببرید.

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

رودخانه راین از مهم ترین جاذبه های گردشگری آلمان

رودخانه راین از مهم ترین جاذبه های گردشگری آلمان

یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های جهان که در اروپا قرار دارد رودخانه راین است. شاید باورتان نشود اما طول این رودخانه ۱۳۲۰ کیلومتر است و مسیری بین سوئیس تا آلمان و هلند کشیده شده و ادامه دارد. بخش بالایی رودخانه راین در یونسکو ثبت شده است و با توجه‌ به مکان‌های دیگر آلمان که برای بازدید ارزش دارند بازدید از این منطقه به ‌شدت توصیه می‌شود.

قصر نیوشوانشتاین

قصر نیوشوانشتاین از جاذبه های گردشگری آلمان

قصر افسانه‌ای نیوشوانشتاین به دستور پادشاه باواریا، لودیگ دوم در سال ۱۸۶۸ ساخته شد. این شاهکار معماری در بالای صخره سوان و مشرف به آب‌های آرام قرار دارد. این قلعه ۵ طبقه نمای بیرونی به سبک رومانسک دارد که از قلعه وارتبورگ الهام گرفته شده و بعد‌ها الهام‌بخش والت دیزنی و زیبای خفته بوده است.

نمای داخلی ساختمان از نقاشی‌هایی پر شده است که یادآور حماسه‌ها و افسانه‌های قدیمی است. قلعه Neuschwanstein در شهر بایرن قرار دارد که با نمایی چشم‌نواز، سالانه چند میلیون بیننده را به خود جذب می‌کند. برای رسیدن به قلعه پیاده‌روی نسبتا طولانی نیاز است که در مسیر می‌توانید از منظره‌های اعجاب‌انگیز و دشت بزرگ باواریا دیدن کنید.

جزیره موزه برلین از هنری ترین جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره موزه برلین از هنری ترین جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره موزه در سال ۱۸۳۰ در برلین افتتاح شد که مجموعه‌ای از مهم‌ترین و قدیمی‎ترین آثار هنری را برای عموم مردم به نمایش می‌گذارد. تاریخچه این موزه به عصر روشنگری و آرمان‌های تازه آن دوران برمی‌گردد که توسط فردریش شینکل، معروف‌ترین معمار پروس طراحی شده است که در سال‌های بعد چند مجموعه موزه به آن اضافه شد و در آخر در سال ۱۸۷۰ نام جزیره موزه برلین برای آن انتخاب شد.

شما هنگام بازدید از این موزه می‌توانید شاهکار‌های بی‌شماری چون مجسمه‌های عتیقه و تاریخی، جواهرات، گلدان‌های قدیمی، سکه‌های قدیمی از دوران یونان و امپراطوری روم و انواع جواهرات طلا و نقره موجود در این مجموعه موزه دیدن کنید.

مارین پلاتز مونیخ

مارین پلاتز مونیخ از جاذبه های گردشگری آلمان

در میدان مرکزی مونیخ شما فرصت تماشای بازار‌های کریسمس، جشن‌های سالگرد شهر، جشن‌های قهرمانی باشگاه بایرن و سایر گردهمایی‌ها و جشن‌های عمومی را پیدا می‌کنید، به عبارتی در این میدان زندگی در جریان است. در مارین پلاتز می‌توانید خودتان را به یک نوشیدنی دعوت کنید و شلوغی اطراف خود را تماشا کنید و به گشت‌وگذار در پاساژ و مغازه‌ها بپردازید.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری کوبا

در مرکز مارین پلاتز ستونی از سنگ مرمر وجود دارد که در راس آن مجسمه مریم مقدس قرار دارد. این ستون نمادی از مقاومت مونیخ در طی جنگ‌های ۳۰ ساله است و مجسمه برنزی مریم مقدس در حالی‌که عیسی را در آغوش گرفته بر فراز هلال ماه ایستاده است که نشانه پیروزی مریم مقدس بر گرسنگی، جنگ، طاعون و بدعت است. این میدان روح و قلب مونیخ شناخته می‌شود که شاهد رویداد‌ها و جشن‌های عمومی بسیاری بوده است.

شهر بامبرگ

شهر بامبرگ از جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان از جمله کشور‌هایی است که شهر‌های تاریخی و قرون وسطایی زیادی را در خود جای ‌داده است. بامبرگ از جمله شهر‌های تاریخی آلمان است که زیبایی اصیلی را در خود جای‌ داده است. با گشت‌وگذار در این شهر می‌توانید قصر‌های کنار رودخانه، کلیسای سنت استفان را تماشا کنید و لذت قدم‌زدن بر سنگ‌فرش‌های خیابان در کنار ساختمان‌های رنگارنگ را تجربه کنید. همچنین می‌توانید از کلیسای معروف بامبرگ دیدن کنید و از آبجوی دودی بامبرگ امتحان کنید.

جزیره روگن از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره روگن از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

آلمان برخلاف تصور، جزیره و سواحل دیدنی زیادی را در خود جای‌ داده است که یکی از آن‌ها جزیره دیدنی روگن است. روگن با ساحل شنی و نرم و استراحتگاه‌های دریایی دیدنی، شهر‌های تاریخی و پارک‌های طبیعی ملی مقصدی عالی برای تعطیلات است. جزیره روگن در شمال شرقی آلمان قرار دارد که جزیره‌ای در دریای بالتیک است که بزرگ‌ترین جزیره کشور به شمار می‌رود.

دریاچه کینگ از سبز ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دریاچه کینگ از سبز ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دریاچه کینگ در میان‌کوه‌ها و چمن‌زار‌‌های زیبا و سراسر سبز قرار گرفته است که با آب‌های شفاف و شیشه‌ای، زیبا‌ترین منظره باواریا است. دهکده کنار دریاچه نیز از مکان‌های موردعلاقه مسافران است که در آنجا می‌توانند عبور کشتی‌ها از دریاچه را تماشا کنند. علاوه بر این صومعه و کلیسای اطراف اسکله از محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی این دریاچه است.

شهر روتنبرگ

شهر روتنبرگ از جاذبه های گردشگری آلمان

با یک شب اقامت در شهر روتنبرگ می‌توانید ساختمان‌هایی به سبک قدیمی، خیابان‌های باریک و سنگ‌فرش ‌شده و از یک شهر افسانه‌ای قرون وسطایی دیدن کنید. این شهر در جنوب مرکزی آلمان واقع شده است که بر فراز دره عمیق رودخانه تاوبر و در یک منظره فوق‌العاده بین وورتسبورگ و آلپ باواریا قرار دارد.

بیشتر بخوانید
جاذبه‌های گردشگری آنکارا

شهر روتنبرگ آلمان توسط دیوار‌های عظیم چند برج احاطه شده است و از زیبا‌ترین شهر‌های قرون وسطایی آلمان است که هنوز به شکل گذشته باقی است. شما می‌توانید از مکان‌های دیدنی این شهر چون: تالار شهر به سبک گوتیک و رنسانس، پاساژ باروک و کلیسای سنت ژاکوب دیدن کنید.

پارک و کاخ سانسوچی

پارک و کاخ سانسوچی از جاذبه های گردشگری آلمان

کاخ سانسوچی مکانی مشهور با پلکان و فواره‌های باشکوه در شهر پوتسدام است که باغی با طراحی فوق‌العاده از برجسته‌ترین معماران و مجسمه‌سازان زمان خود است. بنای این کاخ نماینده نئوکلاسیک و رمانتیسم آلمانی است. پارک سانسوچی از مناظری چون: گل‌ها، پرچین‌ها، درختان و چمنزار‌ها و علفزار‌های وسیع تشکیل شده است که زیباترین منظره را برای پیاده‌روی به وجود می‌‌آورند.

باغ گل دریاچه کنستانس

باغ گل دریاچه کنستانس از جاذبه های گردشگری آلمان

جزیره گل محبوب‌ترین جاذبه گردشگری دریاچه کنستانس است. این باغ توسط شاهزاده نیکولاس فون با هدف تاسیس یک باغ گیاه‌شناسی به وجود آمد که در زمان فردریش اول با درخت‌کاری و ایجاد باغ گل رز ایتالیایی گسترش یافت که امروزه مکانی محبوب و دیدنی برای توریست‌ها محسوب می‌شود.

فصل بازدید از این جزیره از بهار با گل‌های ارکیده و میلیون‌ها گل لاله شروع می‌شود و در اواخر اکتبر به پایان می‌رسد. علاوه بر باغ‌های گل در جزیره ماینو، شما می‌توانید از خانه پروانه‌ها، نمایشگاه‌های ویژه، قلعه، یک کلیسای کوچک و رستوران‌های مختلف بازدید کنید.

دیوار برلین از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دیوار برلین از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری آلمان

دیوار برلین شاید زیباترین مکان آلمان نباشد اما یادآور دوران جنگ سرد بعد از جنگ جهانی دوم و جدایی آلمان شرقی و غربی است که جنبه تاریخی مهمی به خود می‌گیرد. گرافیت‌های موجود بر روی دیوار برلین یادآور تلاش هفتاد نفری است که هنگام فرار جان باختند. علاوه بر این می‌توانید از نمایشگاه‌های مربوط به دیوار برلین و یادبود‌ها دیدن کنید.

آلمان یکی از بهترین کشورهایی دنیا است. این کشور علاوه بر دارا بودن امکانات رفاهی و فراهم بودن شرایط اقتصادی مناسب مکان‌های تفریحی بسیار زیادی نیز دارد. با توجه ‌به آنچه گفته شد در رابطه ‌با مکان‌های دیدنی می‌توان گفت آلمان با جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و هنری فراوان انتخاب‌های گسترده‌ای پیشروی توریست‌ها می‌گذارد.

اگر به دنبال جاذبه‌های هنری هستید شهر‌های مونیخ، هامبورگ یا فرانکفورت می‌تواند مقصد شما باشد. برای امکانات تفریحی مکان‌هایی چون آلپ، باواریا، جنگل سیاه و دره راین مناسب شماست و برای بازدید از مکان‌های تاریخی، کلیساها، کاخ‌ها، موزه‎‌ها و فستیوال‎‌هایی که قدمت چند ساله دارند به قلب تاریخی آلمان یعنی برلین سفر کنید.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *