بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

کشور آلمان در قاره اروپای مرکزی قرار دارد و با لهستان، هلند، اتریش، بلژیک، سوئیس، چک، دانمارک و فرانسه مرز مشترک سیاسی دارد. آلمان پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا است که شماری از جمعیت آلمان را مهاجران تشکیل داده است. آلمان از نظر اقتصادی در رتبه بالایی قرار دارد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است. از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت می توان به برلین، مونیخ و هامبورگ اشاره کرد.

کشور آلمان از نظر فناوری، صنعت، کشاورزی و خدمات رشد قابل توجهی داشته است. همچنین کشور آلمان از قدمت تاریخی بالایی و فرهنگ غنی دارا می‌باشد. کشور آلمان دارای ۱۶ ایالت است که بزرگ‌ترین ایالت آلمان باواریا یا بایرن است. آب و هوای این کشور بسیار معتدل اقیانوسی است. زبان رسمی کشور، آلمانی است و ۹۵ درصد مردم آلمانی صحبت می‌کنند. کشور آلمان به دلیل آثار باستانی و طبیعت بکر از نظر توریستی بسیار پرمخاطب و محبوب است. در ادامه با بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت آشنا می‌شویم.

از مهم‌ترین شهرهای آلمان می‌توان به برلین، مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ، اشتوتگارت، دوسلدورف و لایپزیش اشاره کرد.

آشنایی با بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

برلین

برلین یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

شهر برلین پایتخت آلمان و بزرگ‌ترین شهر کشور است که جمعیت آن بین شهرهای اتحادیه اروپا در مقام دوم است. برلین، یک شهر ایالتی می‌باشد و از نظر تاریخی بسیار قدمت دارد و همچنین شهری ابر مدرن به حساب می‌آید. بیش از ۲۰ درصد جمعیت برلین را مهاجران تشکیل داده‌اند و از نظر رفاه اجتماعی و کیفیت شهری در مقام ۱۳ام جهان قرار گرفته است. در برلین مراکز آموزشی و کالج‌های تاپ بین‌المللی بسیاری وجود دارد که در سطح جهانی دارای استانداردهای مناسبی است.

در برلین سالانه فستیوال‌ها و جشن‌های باشکوهی برگزار می‌شود که شهرت جهانی دارند. همچنین برلین از نظر معماری ترکیبی از مدرن و کلاسیک است که باعث شده جذابیت شهر چند برابر شود. کلیسای جامع برلین از باشکوه‌ترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری آلمان می‌باشد که از نظر معماری بسیار منحصربه‌فرد است و شهرت جهانی دارد.

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت در دبی

قدمت این کلیسا به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد. معماری بسیار زیبای این کلیسا به سبک نئورنسانس است که بارها مورد بازسازی قرار گرفته است. گنبد این کلیسای جامع در مرکز قرار دارد و ارتفاع آن حدود ۹۸ متر است. جالب است بدانید در این کلیسا ۹۷ نفر از افراد برجسته و بسیار محبوب آلمان در این کلیسا دفن شده‌اند.

دروازه براندنبورگ برلین

دروازه براندنبورگ برلین که نماد شهر برلین است و بسیار بین مردم محبوب شناخته می‌شود. این دروازه در قرن ۱۸ میلادی به عنوان نماد صلح ساخته شد. دروازه براندنبورگ زیبا و باشکوه به دستور پادشاه ویلیام دوم ساخته شد که به دست یکی از بهترین معماران به نام کارل گوتهارد طراحی شد. این دروازه را دروازه صلح نامگذاری کردند چون نمادی از دوره صلح بعد از جنگ در طی سلطنت فردریک کبیر بود.

این دروازه پنج مسیر داشت، بخش مرکزی و بزرگ‌ترین مسیر آن فقط مخصوص خانواده سلطنتی بود، معابر مجاور برای استفاده اشراف بود و شهروندان عادی فقط اجازه داشتند تا از دو مسیر بیرونی استفاده کنند. یکی دیگر از مقاصد زیبای برلین جزیره موزه است که شامل چندین موزه بسیار بزرگ و محبوب است. آثاری که در این موزه نگهداری می‌شوند مجموعه‌ای از آثار هنرمندان آلمانی و دیگر کشورها مثل مصر، یونان، بابل، ایران و آسیای شرقی می‌باشد. از انواع موزه در این جزیره می‌توان به موزه پرگامون، موزه آلتز، موزه لوستگارتن و موزه آلتی اشاره کرد.

گرین وود برلین از مقاصد رویایی و بکر طبیعی می‌باشد که شهرتی جهانی دارد. این جنگل انبوه در وسط برلین قرار دارد که بزرگ‌ترین جنگل شهر برلین و موزه‌ای از تعدادی بناهای تاریخی و یادبود مربوط به دوره‌های گذشته برلین می‌باشد. در جنگل سه دریاچه زیبا وجود دارد. گرین وود همچنین زیستگاهی برای پرندگان و حیوانات است.

مونیخ

مونیخ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

شهر مونیخ از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان و یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت است. مونیخ مرکز ایالت باواریا می‌باشد که در جنوب آلمان قرار گرفته است. مونیخ شهری بسیار ثروتمند است و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است. ساختمان شهرداری مونیخ که به سبک نئو گوتیک و توسط گئورگ فون هابرسر طراحی شد. در آن زمان ساختمان جدید شهرداری محل اداره شهردار مونیخ، شورای شهر و سران وزارت‌خانه‌های مختلف بود.

بیشتر بخوانید
ویزای تحصیلی فرانسه

این ساختمان زیبا دارای شیشه‌های رنگی، سقف‌های طاقی و نقاشی‌های باشکوه و حکاکی‌های روی چوب می‌باشد. طراح این ساختمان بر روی جزئیات بسیار مانور داده است و همین باعث زیبایی منحصر به فرد این ساختمان شده است.

کلیسای پیتراز قدیمی‌ترین کلیساهای این شهر است که در دوران روم باستان ساخته شده است. این کلیسا در سال ۱۳۸۶میلادی به سبک گوتیک ساخته شد و در سال ۱۶۳۶ میلادی با اضافه کردن سه محراب و جایگزین کردن گنبدی فانوسی به جای مناره‌های مخروطی برج، تغییراتی در این کلیسا ایجاد شد و به شکل کنونی خود درآمد. درون کلیسا محراب زیبا و با شکوهی وجود دارد که در قرن پانزدهم ساخته شده است. بر روی دیوار و سقف کلیسا نقاشی‌های زیبا و دلنشینی کشیده شده است.

میدان مارین پلاتز

میدان مارین پلاتز از مهم‌ترین مناطق شهر مونیخ است. این میدان را شناسه مهم شهر مونیخ می‌دانند که در سال ۱۱۵۸ میلادی ساخته شد. از نقاط دیدنی و زیبای درون این میدان می‌توان به ستون مریم مقدس، چشمه ماهی، تالار عظیم جدید شهر و سالن باشکوه قدیمی شهر، کافه‌ها، رستوران‌ها، بوتیک‌ها و مراکز خرید بزرگ اشاره کرد.

باغ انگلیسی مونیخ یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین پارک‌های قاره اروپا است که در قرن ۱۸ میلادی احداث شد. این باغ با الهام از پارک‌های کلاسیک انگلیسی و نیز باغ‌های سنتی چینی در شرق آسیا ساخته شد. مساحت این باغ حدود ۴۰ هکتار است و در مرکز شهر قرار دارد و توسط سر بنجامین تامپسون که فردی انگلیسی تبار بود طراحی و احداث شد. این پارک دارای مجموعه‌ایی از رودخانه‌ نه کیلومتری است که در بعضی قسمت‌هایش حتی می‌توان موج سواری کرد.

باغ وحش طبیعی فضای باز هلابرون مونیخ با مساحتی نزدیک به حدود ۸۹ هکتار است که از باغ وحش‌های منحصربه فرد اروپا است که رتبه چهارم دارد. این باغ وحش در سال ۱۹۱۱ تاسیس گردید که اولین باغ‌ وحش در جهان بود که بر اساس محل زندگی حیوانات گروه بندی می‌کرد.

بیشتر بخوانید
مجوز LMIA چیست؟

هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

هامبورگ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

هامبورگ دومین شهر بزرگ و پرجمعیت بعد از برلین است که هشتمین شهر بزرگ در کل اتحادیه اروپا می‌باشد. بندرگاه بین‌المللی هامبورگ که به مرکز تجارت به اروپا تبدیل شده است، بیش از هزاران سال گذشته تاسیس شد. کشور هامبورگ از نظر اقتصادی، رفاه، آموزش و پرورش در سطح بالایی از اتحادیه اروپا قرار دارد. در هامبورگ بیش از ۲۳۰۰ پل وجود دارد که به شهر پل‌ها معروف شده است. در کنار هر پل فضای سبز بکری قرار دارد که جذابیت شهر را چند برابر می‌کند.

سیتی هال که در مرکز قدیم شهر هامبورگ قرار دارد در سال ۱۸۹۷ ساخته شد. این بنای مجلل و زیبا به سبک نئورنسانس است. در نمای این ساختمان یک برج ساعت و ۲۰ مجسمه از امپراطورهای مختلف قرار داده شده و این جمله بر سردر ساختمان به زبان لاتین نوشته شده است: نوادگان ما به شایستگی در جستجوی حفظ آن آزادی خواهند بود که توسط اجدادشان به دست آمده است.

رود آلستر هامبورگ دارای دو دریاچه دیدنی است و دارای مجسمه‌های زیبایی است. از دیدنی‌های این رود مجسمه پری دریایی است که توسط هنرمند مجسمه ساز الیور واس ساخته شده است. این مجسمه از نظر مردم غیر عادی و عجیب به نظر می‌رسد. در زمستان این رود یخ می‌زند و مناسب برای اسکی بازها است.

سخن آخر

در این مقاله ما با سه شهر از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت آشنا شدیم و مکان‌های دیدنی آن‌ها را برسی کردیم. آلمان کشوری با قدمت تاریخی بالا و فرهنگی غنی، اقتصادی پیشرفته و مردمی خوش برخورد است که مقصدی مناسب برای هر نوع متقاضی می‌باشد. سالانه افراد بسیاری برای فرصت‌های شغلی و تحصیلی راهی شهرهای آلمان می‌شوند.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *