اقامت در انگلستان

هنگامی  که صحبت از اخذ اقامت به یک کشور پیشرفته می شود گزینه های زیادی مد نظر قرار می‌ گیرند. اخذ اقامت اروپا و کشوری مانند انگلستان امروزه با توجه به امکانات و اقتصاد مناسبی که دارد مورد توجه مهاجرین قرار می گیرد. زندگی در انگلستان همواره به عنوان رویای مهاجرین جهت اقامت نام برده می شود. این کشور که جز ۶ کشور برتر اقتصادی دنیا محسوب می‌ شود رشد ناخالص بسیار بالایی دارد. اقامت در انگلیس به دلیل مساعد بودن شرایط این کشور، آرزو و هدف بسیاری از مردم دنیا می باشد

 

شیوه های اقامت در انگلستان برای ایرانیان

گرفتن اقامت در انگلیس، به دو روش دائم و موقت امکان‌پذیر است. گرفتن اقامت دائم در انگلیس، هدف نهایی افرادی است که به این کشور مهاجرت کرده‌اند. برای گرفتن اقامت در انگلیس باید ضمن اطلاع از شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان و نیز هزینه های اقامت در انگلیس، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کرد. گرفتن ویزای انگلیس خود به چند دسته تقسیم می‌شوند.

 

 معرفی انواع ویزای انگلستان

ویزاهای انگلستان شامل ویزا کاری، ویزا تحصیلی، ویزا خانوادگی، ویزا استارتاپ، ویزا استعداد جهانی، ویزا سرمایه‌گذاری و ویزای اقامت از طریق ازدواج هستند. در ادامه به ارائه اطلاعات بیشتری درباره هر یک از این ویزاها می‌پردازیم.

 انواع ویزای اقامت انگلستان

 • ویزای کاری: اگر از یک کارفرمای بریتانیا پیشنهاد شغلی دارید، ممکن است واجد شرایط ویزای کار باشید. دسته بندی خاص ویزا به عواملی مانند مهارت ها، صلاحیت ها و نوع کاری که انجام می دهید بستگی دارد. رایج ترین ویزای کاری، ویزای Tier 2 (عمومی) است که نیاز به حمایت مالی از یک کارفرمای بریتانیا دارد.

انواع ویزا کاری  انگلستان

 • Graduate visa
 • High Potential Individual (HPI) visa
 • Graduate Trainee visa (Global Business Mobility)
 • UK Expansion Worker visa (Global Business Mobility)
 • Secondment Worker visa (Global Business Mobility)
 • Service Supplier visa (Global Business Mobility)

 

 • ویزای تحصیلی: اگر قصد تحصیل در انگلستان را دارید، می توانید برای ویزای تحصیلی  Tier 4  اقدام کنید. برای واجد شرایط بودن، به پیشنهاد پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر در بریتانیا نیاز دارید. ویزا به شما این امکان را می دهد که در طول مدت تحصیل خود در انگلستان بمانید.
بیشتر بخوانید
بهترین هتل‌ های آنتالیا

روش‌های اخذ اقامت انگلستان بعد از اتمام تحصیل به‌شرح زیر است:

 1.  ادامه تحصیل دهید و با داشتن ویزای Tier4 حق اقامت داشته باشید.
 2. در‌صورت تحصیل در مقطع دکترا، می‌توانید از طریق دانشگاه، درخواست تمدید ویزای Tier4 را برای مدت ۱۲ ماه داشته باشید و در این مدت، به جستجوی کار بپردازید.
 3. کارفرمایی پیدا کنید که تا ۵ سال تحت ویزای Tier2 شمارا استخدام کرده و حمایت مالی کند.
 4.  هنگامی‌که ۵ سال در انگلیس در یک موسسه معتبر تحصیل کرده بودید، می‌توانید برای اقامت و سپس شهروندی انگلیس درخواست دهید.
 5.  تا ۱۲ ماه با ویزای Tier5 به‌دنبال کارآموزی بعد از فارغ‌التحصیلی باشید.
 6.  یک کارآفرین فارغ‌التحصیل شوید و تجارت خود را با حمایت دانشگاه راه‌اندازی کنید

 

 • ویزای خانوادگی: در صورتیکه یکی از اعضای نزدیک خانواده شما که شهروند بریتانیا است در بریتانیا مستقر شده است، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای خانوادگی باشید. این موارد شامل همسران، شرکا، فرزندان، والدین و سایر بستگان وابسته می شود. الزامات و روند درخواست به شرایط خاص شما بستگی دارد.

 

 • ویزای استارت آپ یا مبتکر: اگر یک ایده کسب و کار نوآورانه دارید و می خواهید یک کسب و کار در بریتانیا تاسیس یا سرمایه گذاری کنید، ممکن است واجد شرایط ویزای استارت آپ یا نوآور باشید. این ویزاها برای جذب کارآفرینان طراحی شده اند و نیاز به تاییدیه از یک نهاد تایید کننده یا تایید شده دارند.

 

 • ویزای استعدادهای جهانی: اگر به عنوان یک رهبر یا رهبر نوظهور در زمینه تخصص خود شناخته شده اید، می توانید برای ویزای استعدادهای درخشان جهانی اقدام کنید. این دسته ویزا برای افرادی است که استعداد خاصی در زمینه هایی مانند علم، مهندسی، علوم انسانی، فناوری دیجیتال و هنر دارند.

 

 • ویزای سرمایه گذاری: اگر فردی هستید که به دنبال سرمایه گذاری قابل توجهی در بریتانیاست، ممکن است واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری باشید. این دسته ویزا به حداقل میزان سرمایه گذاری و الزامات مالی خاصی نیاز دارد.

انواع ویزا سرمایه گذاری

 • ویزای نوآفرینی انگلستان یا INNOVATOR
 • ویزای ثبت شرکت در انگلیس یا SOLE REPRESENTATIVE
 • ویزای استارتاپ
 • ویزای سرمایه گذاری Tier 1
 • ویزای سرمایه گذاری Tier 2

شما با توجه به شرایط و میزان سرمایه ای که دارید، می توانید یکی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری را دریافت کنید و به کشور انگلیس مهاجرت نمایید.

بیشتر بخوانید
بهترین مکان های تفریحی استانبول کدامند؟

 

 • ویزای اجداد: اگر پدربزرگ و مادربزرگی دارید که در بریتانیا به دنیا آمده اند، ممکن است واجد شرایط ویزای اجداد باشید. این ویزا به افراد دارای روابط اجدادی با انگلستان اجازه می دهد تا حداکثر پنج سال در انگلستان با امکان تمدید و اسکان نهایی زندگی و کار کنند.

اقامت در انگلستان از طریق ازدواج

درصورتی‌که شخص متقاضی، با فردی که تابعیت انگلستان را دارد ازدواج کند و همه‌چیز به‌صورت قانونی پیش رود، می‌تواند اقامت انگلستان را دریافت کند. مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج، برای فردی مناسب است که شخص موردنظر برای ازدواج یافته باشد. ایرانیان مانندِ هر ملیتی، می‌توانند از طریق ازدواج با شهروند انگلیس، اقامت این کشور را کسب کنند. اگر بعد از ازدواج با شخص انگلیسی تا پنج سال با او زیر یک سقف زندگی کردید، می‌توانید اقامت دائم انگلستان را اخذ کنید

مدارک لازم برای دریافت اقامت در انگلیس

مدارک لازم برای اقامت در انگلیس باید تحت نظر یک وکیل مهاجرتی خبره و بر اساس شرایط اقامت در انگلیس برای ایرانیان انجام بگیرد. بسته به روش مهاجرتی افراد، مدارکی که باید ارائه شوند متفاوت هستند. در همین راستا بهترین کار این است که تمامی مدارک لازم را از دفتر مهاجرتی پرسیده و با دقت آن ها را آماده و ترجمه کرد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت انگلستان

 • شناسنامه و پاسپورت با مدت اعتبار کافی
 • عکس پاسپورتی فرد
 • مدارک زبان
 • بیمه سلامت
 • سوءسابقه ارائه شده از پلیس محل زندگی

تمامی مدارک باید ترجمه و برای تمامی افراد خانواده که قصد دارند همراه فرد مهاجرت کنند نیز آماده شوند.

هزینه اقامت در انگلیس

هزینه اقامت در انگلیس، با توجه به روش گرفتن ویزا متفاوت خواهد بود. به طور مثال افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری اقامت انگلیس را بگیرند؛ باید حداقل ۲ میلیون پوند سرمایه تنها برای سرمایه گذاری در یکی از شرکت های انگلیس داشته باشند. این هزینه شامل هزینه زندگی، ارائه مدارک لازم برای اقامت در انگلیس، دفتر مهاجرتی و… نمی شود.

همینطور افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل در انگلیس اقامت موقت انگلیس را بگیرند، باید شهریه دانشگاه خود را در کنار هزینه های لازم برای زندگی بپردازند. برخی از هزینه های رایج برای گرفتن اقامت انگلیس شامل موارد زیر می شوند:

ویزای تحصیلی: حداقل ۴۷۰ پوند

ویزای کاری و استعدادیابی: حداقل ۱۴۰۰ پوند

ویزای توریستی:حداقل ۲۰۰ پوند

سرمایه گذاری: حداقل ۲ میلیون پوند

بیشتر بخوانید
5 تا از بهترین مراکز خرید لهستان

 

مزایای اقامت در انگلیس

زندگی در انگلستان مزایای و ویژگی های خاص خود را دارد. این مزایا می تواند:

 1. امنیت بالای شهرهای این کشور
 2. اقتصاد خوب و بازار کار عالی
 3. هزینه های مربوط به دارو و درمان بالا نیست
 4. دسترسی بهتر به سایر کشورهای اروپایی
 5. دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس
 6. دانشگاه ها و مدارس معتبر در جهان

مزایا و معایب اقامت انگلستان

معایب اقامت در انگلیس

و اما معایب زندگی در انگلستان شامل موارد زیر است:

 1. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و پیشرفته این کشور مانند منچستر و لندن بالاست
 2. مردم انگلیس از افزایش مهاجرت به این کشور ناراضی هستند

 

با اخذ اقامت انگلستان،دروازه ای از فرصت ها به روی شما باز خواهد شد.

اقامت در انگلستان نوید یک تجربه به یاد ماندنی را می دهد. از خیابان های شلوغ لندن گرفته تا زیبایی های آرام حومه شهر، انگلستان طیف متنوعی از جاذبه ها و تجربیات را در اختیار شما قرار می دهد. اگربه تاریخ، طبیعت، غذا یا فرهنگ علاقه مند باشید، انگلستان چیزی برای ارائه به همه دارد. پس چرا چمدان های خود را نبندید و به این کشور دلربا سفر نکنید؟ اقامت در انگلستان مطمئناً خاطراتی را برای شما به یادگار خواهد گذاشت که تا آخر عمر باقی خواهند ماند

آژانس مسافرتی تکماه تراول با داشتن تجربه ای درخشان در امر گرفتن ویزا و اخد اقامت، بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال اقامت در انگلستان هستند.

 

سوالات متداول

 1. برای اخذ اقامت انگلستان از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای اخذ اقامت انگلستان شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد

۲. بهترین راه برای اخذ اقامت انگلستان کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش اخذ اقامت انگلستان بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار انگلستان، تحصیل در دانشگاه های انگلستان و سرمایه گذاری در انگلستان از بهترین راه های اخذ اقامت انگلستان است.

۳. حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در انگلیس چقدر است؟

برای دریافت ویزای Tier 1 یا همان ویزای سرمایه گذاری انگلیس، باید حداقل ۲ میلیون پوند سرمایه داشت. اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در انگلیس در این مطلب ارائه شده است

 

 

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *