بلو کارت آلمان «Blue Card»

بلو کارت آلمان چیست و چه ویژگی‌های منحصری دارد؟ بهترین شیوه برای مهاجرت به آلمان چیست؟ کشور آلمان، یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت، به ویژه مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید. آلمان در اروپای غربی و اروپای مرکزی قرار گرفته و با سرزمین‌هایی مانند اتریش، فرانسه، هلند و چک مرز مشترک دارد.

کشور زیبا و البته سردسیر آلمان، به پایتختی برلین، در میان قدرت‌های اقتصادی و صنعتی جهان جایگاه ویژه‌ای را به دست آورده است. زمانی که پس از پایان جنگ جهانی دوم، این کشور مبدل به ویرانه‌ای با آسیب های فراوان گشته بود، در ذهن کسی نمی‌گنجید که چنین پیشرفتی حاصل خواهد شد. بسیاری از افراد که سعی دارند به این سرزمین منحصر راه یابند، می‌پرسند که بلو کارت آلمان چیست؟ چگونه می‌توان بلو کارت آلمان را دریافت نمود؟ کشور آلمان بستری بی‌همتا و گسترده برای فعالیت‌های اقتصادی دارد. استقبال از نوآوری، میزان کم فساد، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و نیروی ماهر بر این بستر دامن زده‌اند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا می‌ دانید بلو کارت آلمان چیست؟

آیا می‌ دانید بلو کارت آلمان چیست؟

دریافت ویزا از طریق بلو کارت، یکی از جذاب‌ترین راه‌های اقامت در قاره‌ اروپا و برترین کشور‌های جهان است. این روش در مدت زمان کمتر و با شرایط ایده‌آل‌تری پذیرای مهاجران خواهد بود. در حدود ۱۱ سال است که بیش از ۲۵ کشور اروپایی، ارائه دهنده‌ بلو کارت هستند. بر این مبنا شما می‌توانید برای کار و فعالیت اقتصادی، به کشور آلمان مهاجرت کنید.

نکته‎ مهم مدت زمانی است که به شما اجازه‌ حضور و کار در این کشور را می‌دهند. بلو کارت مدت زمان مشخصی را به فرد اختصاص می‌دهد که طی این زمان اجازه‌ زندگی و کار را خواهید داشت. همچنین در صورتی که قرارداد شما ۵ سال به طول انجامد، امکان دریافت ویزای اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید
ویزای تحصیلی یونان

کارت آبی یا بلو کارت، ویزای موقت کاری

کارت آبی یا بلو کارت، ویزای موقت کاری

اتحادیه‌ اروپا، با ارائه این نوع ویزا، به افراد دارای انواع تخصص، تحصیلات و مهارت در حوزه‌های مختلف اجازه‌ کار می‌دهد. بلو کارت آلمان، نوعی ویزای کاری مدت‌دار است که به افراد اجازه می‌دهد با صاحبان مشاغل قرار‌داد کاری امضا کنند. افرادی که موفق به دریافت این نوع ویزا می‌شوند، موقعیتی برای تجربه‌ زندگی با تمامی امکانات شهروندان این کشور را خواهند داشت.

پس از دریافت بلوکارت، همچنین این قابلیت برای شما فعال می‌شود که به راحتی در سطح اروپا تردد و سفر کنید. دسترسی به شرکت‌ها و کمپانی‌های مطرح جهان، مشارکت با برترین برند‌ها و فعالیت در بالاترین سطح اقتصادی را با دریافت بلو کارت آلمان تجربه خواهید نمود.

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت

مراحل دریافت بلو کارت آلمان چیست؟

 • اقدام برای دریافت ویزای job seeker، و امکان اقامت ۶ ماهه در آلمان است
 • جستجو برای یافتن شغل مرتبط با تخصص و دانش فرد در این کشور
 • امضای قرار داد با طرف قرارداد آلمانی
 • پس از این مراحل می‌توانید برای دریافت بلو کارت آلمان اقدام کنید
 • همچنین به جهت دریافت ویزای جستجوی کار، باید فرم مربوط و مدارک مورد نیاز را تکمیل و ارسال کنید

مدارک مورد نیاز

 • پاسپورت معتبر و دارای حداقل ۶ ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس در اندازه ۳۵.۴۵ mm
 • مدرک دانشگاهی معتبر که نشان دهنده میزان تحصیلات شما باشد
 • نوشتن متنی به عنوان انگیزه نامه و همینطور نوشتن متن دیگری با عنوان رزومه
 • مدرک جاب‌آفر و متن قرارداد امضا شده با اعتبار حداقل یک سال
 • مدارک زبان؛ آیلتس یا مدرک زبان آلمانی
 • مدارکی مربوط به فعالیت‌های کاری و رزومه کامل
 • نکته‌ مهم ترجمه‌ تمامی مدارک به زبان آلمانی است

مدت زمان اعتبار

مدت زمان اعتبار بلو کارت آلمان

این نوع ویزا ابتدا برای مدت ۴ سال صادر می‌شود. در صورتی که پس از گذشت ۳ سال، هنوز مشغول به فعالیت در شغل خود باشید، امکان تمدید اعتبار این کارت وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ویزای تحصیلی فرانسه

آیا بلو کارت آلمان به خانواده نیز اجازه اقامت می ‌دهد؟

پس از دریافت ویزای بلو کارت و آغاز فعالیت، امکان درخواست صدور ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وجود دارد. این درخواست پیوست، پس از دریافت ۳ فیش حقوقی امکان‌پذیر خواهد شد. همچنین همسر متقاضی باید حداقل مدرک زبان A1 را دریافت نموده باشد.

مزایا

 • با توجه به کمبود گسترده‌ نیروی کار متخصص در اروپا، مهندسان کشور‌های خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند پس از ۳ سال فعالیت مستمر در آلمان، اقامت دائم خود را دریافت کنند.
 • دریافت اقامت‌ دائم آلمان به معنای شهروندی در اتحادیه اروپا خواهد بود. بنابراین به راحتی در قاره‌ی سبز زندگی خواهید نمود.
 • امکاناتی که کارت آبی در اختیار شما قرار می‌دهد از جمله بیمه، بازنشستگی و تمامی خدماتی است که شهروندان آلمانی دریافت می‌کنند.
 • اجازه‌ تحصیل برای فرزندانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند و همینطور تحصیل برای همسر از دیگر مزایای بلو کارت است.
 • اجازه‌ کار برای همسر در گستره‌ی مکانی شنگن نیز وجود دارد.

دریافت بلو کارت آلمان

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات جامع و مشاوره مهاجرت کاری به اروپا؛ با ما در تماس باشید. مشاوران متخصص ما، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *