ویزای تحصیلی یونان

کشور یونان از لحاظ تحصیلی مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. به گفته بسیاری از کارشناسان، ویزای تحصیلی یونان تقریبا دارای شرایط آسانی می باشد، به همین دلیل درخواست بیشتری از طرف دانشجویان به ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. در ادامه با تکماه تراول همراه باشید.

مدارک دانشگاه های یونان دارای ارزش بالایی در سراسر جهان می باشد. دانشگاه های این کشور همانند اکثر کشورها به سه گروه دولتی، غیر انتفاعی و خصوصی تقسیم می گردند. یکی از مهم‌ ترین علت هایی که شانس پذیرش در دانشگاه‌ های کشور یونان را بالا می‌ برد، ریز نمرات تحصیلی است.

تحصیل در یونان

ویزای تحصیلی یونان

افرادی که دارای تابعیت کشور یونان می باشند هیچ هزینه ای برای تحصیل فرزندان خود پرداخت نمی کنند. این کشور نیز همانند کشورهای دیگر دارای مدارس خصوصی و بین المللی نیز می باشد که دارای هزینه های مختلفی هستند و افرادی که فاقد تابعیت کشور یونان می باشند با اخذ ویزای تحصیلی یونان می توانند در این مدارس ثبت نام کنند.

۱. مقطع دبستان

مقطع پیش دبستان و آموزش ابتدایی اجباری است و از سن ۶ سالگی شروع می‌ شود. نمرات سه کلاس اول توصیفی و از کلاس چهارم به بعد نمرات آن ها از ۱ تا ۱۰ می باشد. بعد از گذراندن این شش سال، به آن‌ ها گواهینامه تحصیلی داده می‌ شود و می‌ توانند در دوره متوسطه ثبت نام کنند. هزینه تحصل در مدارس خصوصی یونان بین ۶ الی ۱۳ هزار دلار در سال است.

۲. مقطع متوسطه و دبیرستان

وقتی که دانش آموزان دوره GYMNASIO را به صورت اجباری گذراندند و قبول شدند در مقطع دبیرستان ثبت نام می کنند. دبیرستان های یونان همانند ایران دارای رشته های مختلف تحصیلی می باشد. دانش آموزانی هم که به رشته های فنی علاقه دارند می توانند در یک مدرسه حرفه ای مقطع دبیرستان ثبت نام کنند و این مقطع ۳ ساله است و تحصیلات آن ها در تمرینات کارگاهی آموزش داده می شود.

بیشتر بخوانید
ثبت شرکت در اوکراین

۳. مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور نیاز به یک دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی ایرانی دارد. تحصیل در این مقطع به مدت ۴ سال و به زبان یونانی ارائه می شود. اما به صورت محدود در دانشگاه‌ های خصوصی تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌ شود.

۴. مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیل در کارشناسی ارشد ۲ سال است. لازم به ذکر است که دوره ای تحت عنوان Graduate Diploma نیز وجود دارد که بین کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. بیشتر رشته ها به زبان یونانی است اما باز بستگی به رشته شما دارد. همچنین افراد به صورت پاره وقت می‌ توانند ۲۰ ساعت کار کنند.

۵. مقطع دکترا

در این مقطع دوره تحصیل با توجه به رشته متفاوت است و بین ۳ تا ۵ سال می‌ باشد. مقطع دکترا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان یونانی امکان‌ پذیر است. در طول این دوره دانشجو اجازه کار پاره‌ وقت به مدت ۳۰ ساعت دارد. حداقل معدل برای اخذ پذیرش دکترا حدود ۵.۷ از نمره ۱۰ می‌ باشد.

دانشگاه های معتبر یونان

 1. دانشگاه Aristotle university of Thessaloniki
 2. دانشگاه National and kapodistrian university of Athens
 3. دانشگاه National technical university of Athens
 4. دانشگاه University of ionnina
 5. دانشگاه University of Piraeus
 6. دانشگاه University of Aegean
 7. دانشگاه University of central Greece

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی یونان

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی یونان

مهم‌ ترین مجوز برای درخواست ویزای دانشجویی، نامه پذیرش رسمی از دانشگاه مورد نظر یا TEI (انجمن آموزشی تکنیکال آتن) می باشد که باید به تایید وزارت آموزش یونان برسد.

 • گواهی تمکن مالی با گردش حساب سه ماهه
 • داشتن ریز نمرات تحصیلی
 • داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا یونانی)
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه چهار عدد عکس ۳ در ۴
 • اصل و ترجمه سابقه کاری برای تایید
 • اسکن اصل مدارک شناسایی با ترجمه رسمی
 • داشتن سوابق کاری
 • انگیزه نامه
 • ارائه آدرس محل زندگی یا نامه از خوابگاه
 • ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل
 • داشتن مدارک سلامت پزشکی
 • داشتن بیمه‌ نامه مسافرتی
 • اثبات وابستگی به کشور مبدا
 • ارائه اسناد دارایی‌ ها
 • تکمیل فرم هایی که مربوط به اداره مهاجرت می باشد
بیشتر بخوانید
مهاجرت از طریق کالج زبان

هزینه ویزای تحصیلی یونان

هزینه ویزای تحصیلی یونان

به‌ طور کلی، درخواست ویزای تایپ D برای دانشجویان ۱۸۰ یورو معادل ۹۰۰ هزار تومان است. به علاوه، هزینه خدمات دفتر کارگزاری ۸۰ یورو می باشد که به صورت ارز و نقدی دریافت می‌ شود.
در صورت تمایل، فرم درخواست ویزای یونان به وسیله کارمندان کارگزاری هم تکمیل می‌ شود که ۱۵ یورو هزینه دارد. استفاده از خدمات پستی ۱۰ یورو برای هر درخواست از داخل تهران و ۱۴ یورو برای هر درخواست خارج از تهران است.

ویزای همراه در کشور یونان

اخذ ویزای همراه یونان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت یونان از طریق پناهندگی باعث می شود تا افراد خانواده متقاضی در کم ترین زمان از کشور غیر اروپایی وارد یونان شوند. یکی از شرایط اخذ ویزای همراه در کشور یونان این است که، مدت اعتبار مجوز اقامت افراد خانواده در این کشور بیشتر از ۳ ماه باشد. تنها متقاضیان اصلی که دارای پناهندگی کامل هستند می توانند اقدامات لازم را در خصوص اخذ ویزای همراه یونان از طریق پناهندگی انجام دهند.

اخذ ویزای همراه کشور یونان از طریق تحصیل

متقاضیان اخذ ویزای همراه کشور یونان از این طریق باید توجه کنند در صورتی که بخواهند همسر و فرزندان خود را وارد کشور یونان کنند نباید از نظر مالی مشکلی داشته باشند. متقاضیانی که می خواهند ویزای همراه کشور یونان را دریافت کنند باید تمکن مالی نیز داشته باشند و در این حالت فرد متقاضی باید درآمد غیر فعالی به مبلغ ۳۵۰۰ یورو در هر ماه داشته باشد.

سوالاتی در زمینه ویزای تحصیلی یونان

 • آیا ویزای تحصیلی یونان منجر به داشتن اقامت در این کشور می شود؟
  خیر، دانشجو باید پس از پایان تحصیل ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند و پس از ۵ سال زندگی و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم و پس از ۷ سال درخواست تابعیت بدهد.
 • چه زمانی باید برای ویزای تحصیلی یونان اقدام کرد؟
  بعد از دریافت پذیرش توسط دانشگاه یونان باید حداقل دو ماه قبل از شروع تحصیل به سفارت یونان رفته و برای ویزا اقدام کرد.
 • آیا امکان کار دانشجویی در حین تحصیل در یونان وجود دارد؟
  بله، در مقطع لیسانس امکان ۱۰ الی ۲۰ ساعت و در مقطع دکترا امکان ۳۰ ساعت کار در هفته وجود دارد.
۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *