فستیوال رنگ استانبول

شهر استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه می‌باشد و مرکز فرهنگی و اقتصادی مهمی برای ترکیه به حساب می‌آید. موقعیت استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره واقع شده است. این تنگه دو قاره اروپا و آسیا را از یکدیگر جدا می‌کند. شهر استانبول تنها شهر جهان است که در دو قاره واقع شده است. این شهر در سال ۲۰۱۰ به عنوان شهر فرهنگی اروپا انتخاب شد. از زمان‌های مناسب برای سفر به استانبول در فصل بهار است که به دلیل آب‌وهوای مطبوع و خنک پرطرفدار است. سالانه استانبول گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان را به دلیل جاذبه‌های گردشگری و فستیوال‌های متنوع به خود جذب می‌کند. از تفریحات رایج در این شهر می‌توان به فستیوال رنگ استانبول اشاره کرد.

قدمت فستیوال رنگ در استانبول

قدمت فستیوال رنگ در استانبول

فستیوال رنگ جز اعیاد رسمی مردم هندوستان است ولی منحصر به این کشور نیست و سالانه کشورهای دیگر هم این جشن را برگزار می‌کنند. ترکیه هم جزو کشورهایی است که سالانه این جشن را برگزار می‌کند. در این روز مردم مشغول به رقص و پایکوبی هستند و با شروع فستیوال رنگ پودرها و آب‌های رنگی را به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. فستیوال هولی یا رنگ استانبول معمولا در دو نوبت برگزار می‌شود.

زمان برگزاری فستیوال رنگ در استانبول

زمان برگزاری فستیوال رنگ در استانبول

زمان اصلی برگزاری فستیوال رنگ در اواخر ماه اسفند است ولی در استانبول اواخر ماه شهریور هم جشن گرفته می‌شود. فستیوال رنگ در حقیقت نماد صلح، اتحاد و شادی بین مردم است و مردم در چنین روزی بسیار شادمان و خوشحال هستند. در فستیوال رنگ استانبول مرسوم است که لباس سفید به تن داشته باشید تا در هنگام رنگ پاشیده شدن خود را بهتر نشان دهد.

در اکثر اوقات بعد از خرید بلیت فستیوال رنگ به شما یک تیشرت سفید رایگان می‌دهند. افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند یا اگر چشمان حساسی دارند برایشان بهتر است در این جشنواره شرکت نکنند یا مراقب سلامتی خود باشند.

بیشتر بخوانید
بهترین تفریحات آنتالیا

سخن آخـــر

این فستیوال در پارک لایف برگزار می‌شود که نزدیک محله ساری یر واقع شده است. همچنین در این محله ایستگاه مترو وجود دارد که دسترسی به این پارک را آسان می‌کند. در حاشیه این جشن برنامه‌هایی مثل یوگا، زومبا و گروه‌های رقص بین‌المللی هم پذیرای میهمانان هستند.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *