مهاجرت از طریق کالج زبان

یکی از مهم‌ترین الزامات مهاجرت تحصیلی داشتن مدرک زبان معتبر یا رفتن به کورس‌های آموزشی زبان می‌باشد. از روش‌های آسان و سریع یادگیری زبان شرکت در دوره‌ها و همایش‌های آموزشی کالج‌ها در خارج از کشور می‌باشد. سالانه افراد بسیاری قصد مهاجرت و تحصیل به خارج را دارند ولی با نداشتن مدرک یا سطح پایین زبان دچار مشکل می‌شوند. برای همین برخی کشورها برنامه مهاجرت از طریق کالج زبان را راه انداخته‌اند.

این نوع همایش‌ها باعث می‌شود فرد به صورت ناخودآگاه در محیط آموزشی زبان مورد نظر قرار بگیرد و بتواند به طور کامل در مدت زمان بسیار کم مهارت خود را در زبان به حد مناسبی برساند.

آشنایی با انواع کالج

آشنایی با انواع کالج برای مهاجرت از طریق کالج زبان

در ادامه با انواع کالج آشنا می‌شویم:

کالج در معنای عمومی و اصلی مترادف که در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در معنای دیگر به موسساتی می‌گویند که مهارت‌های افراد را پرورش می‌دهند و با دادن مدرک فنی حرفه‌ایی مجوز قانونی ورود به بازار کار را صادر می‌کنند. در معنای سوم منظور کالج‌های زبان است که به صورت مستقل از دانشگاه هستند و کاملا خصوصی عمل می‌کنند و وظیفه برگزاری همایش‌های مهارت در زبان و دوره‌های آموزشی را دارند.

این دوره‌های آموزشی با هدف بالا بردن سطح زبان به درجه‌ای معقول برگزار می‌شوند و کمک بسیاری به متقاضیان خارجی می‌کنند. شرط اول برای گذراندن این دوره‌ها اخذ ویزا است که به دلیل مدت زمان کم برای شرکت در کورس‌های آموزشی ویزای کوتاه مدت یا TPV مناسب است.

مزایای مهاجرت از طریق کالج زبان

 • یادگیری زبان به صورت حرفه‌ایی و روان و برقراری ارتباط با محیط زندگی
 • امکان پذیرش از سوی سفارت آسان می‌شود
 • در برخی کشورها افراد اجازه کار حین تحصیل در کالج را دارند
 • اجازه ورود به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
بیشتر بخوانید
مهاجرت پزشکان به استرالیا

همچنین کالج‌های آموزشی بسیار کم‌ هزینه و مناسب هستند و بعد از به اتمام رساندن دوره‌های آموزشی شما می‌توانید برای ویزای تحصیلی به راحتی اقدام کنید. در صورتی که تمامی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت را آماده کرده باشید در کمتر از ۳ ماه می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. از دیگر مزایای کالج‌های زبان تبدیل کردن اقامت موقت به دائم می‌باشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش مهاجرت از طریق کالج زبان

 • ارائه مدارک هویتی مثل شناسنامه، سند ازدواج در صورت داشتن همسر، پاسپورت معتبر
 • سندی که تمکن مالی شما را نشان دهد
 • ارائه گواهی سلامت و بهداشت
 • انگیزه نامه (در این بخش شما باید انگیزه اقامت خود را به طور کامل و قانع کننده‌ایی بنویسید)
 • دو قطعه عکس پرسنلی

کشورهای برگزارکننده کورس های آموزشی

کشورهای برگزار کننده مهاجرت از طریق کالج زبان

کشورهایی که کورس‌های آموزش زبان را سالانه برگزار می‌کنند شامل انگلستان، فرانسه، کانادا، اتریش، آلمان، هلند و ارمنستان می‌باشد. در برخی کشورها و آکادمی‌ها تحصیل در کورس‌های زبان نیازی به مدرک زبان معتبری نیست اما در برخی دیگر یکی از الزامات ثبت نام در کالج‌ها می‌باشد.

گاهی اوقات اخذ اقامت صرفا به مدت طول دوره آموزشی زبان بستگی دارد و صادر می‌شود که اجازه هیچگونه همراهی را نمی‌دهند، ولی در برخی دانشگاه‌ها کورس‌های زبان همراه با دوره اصلی برگزار شده و مجوز ویزای همراه هم صادر می‌شود. در برخی کشورها مثل کانادا برای تحصیل در کالج زبان شرایط سنی خاصی وجود ندارد ولی بهترین و تاپ‌ترین سنین برای تحصیل بین ۱۸ تا ۲۳ می‌باشد.

کالج‌های زبان بر روی صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن تمرکز دارند که به صورت عملی و تئوری متقاضیان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. کورس‌های زبان خارجی برای هر فردی در هر سطحی از زبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح‌ها از مبتدی تا پیشرفته در سه سطح گروه‌بندی می‌شوند. مدت زمان برگزاری جلسات آموزشی بین ۱۰ ماه تا یک سال می‌باشد.

بیشتر بخوانید
آموزش تصویری ثبت نام لاتاری 2023

دوره های زبان و سطح های آن

 • سطح مبتدی: اولین و ابتدایی‌ترین سطح زبان می‌باشد که افراد متقاضی زبان عمومی انگلیسی و ابتدایی را آموزش می‌بینند.
 • سطح متوسط: در این سطح افراد متقاضی بعد از گذراندن دوره مبتدی در ترم جدید با دانش ابتدایی زبان و مسائل اجتماعی و فرهنگی انگلیسی آشنا می‌شوند. در این سطح علاوه بر آموزش‌های تئوری افراد در مکالمه و صحبت کردن مهارت پیدا می‌کنند. همچنین مهارت در خواندن و درک مطلب از دیگر آموزش‌ها در این سطح می‌باشد.
 • سطح پیشرفته: آخرین و سومین سطح آموزش زبان می‌باشد که موضوعات با جزئیات بیشتری مورد بررسی و آموزش افراد قرار می‌گیرد. موضوعاتی مثل مسائل تجاری، مهارت‌های ریاضی و فناوری اطلاعات به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. همچنین مثل سطح متوسط افراد به صورت حرفه‌ایی خواندن و نوشتن را دنبال می‌کنند.

در برخی کشورها دوره‌های آموزشی به صورت دوره تابستانی و ترمی می‌باشد. دوره تابستانی همانطور که از اسمش پیدا است در تابستان و در طول ۴ ماه برگزار می‌شود. جهت ورود به دوره‌های تابستانی شما باید مدارک و ریز نمرات دبیرستان یا پیش دانشگاهی و مدرک آیلتس با نمره ۵.۵ را ارائه دهید. در دوره‌های ترمی فرد متقاضی دو ترم در سال را مشغول به تحصیل است که معمولا با فاصله انجام می‌شود. مدارک مورد نیاز برای شرکت در این دوره همانند دوره تابستان شما باید ریز نمرات پیش دانشگاهی و مدرک آیلتس با نمره مناسب را ارائه دهید.

سخن آخر

دوره‌های کالج زبان فرصت خوبی برای افرادی می‌باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و همچنین فرصتی طلایی برای افرادی که می‌خواهند کسب‌وکاری راه بیندازند و همچنین با توجه به علاقه و قصد متقاضیان شرایط رفاهی بسیار مناسبی را فراهم می‌کنند.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *