جاذبه های گردشگری کوبا

کوبا شبیه هیچ‌یک از نقاط دنیا نیست و تنوع شگفت انگیزی در جاذبه های گردشگری این جزیره وجود دارد. کشور کوبا که به نام رسمی جمهوری کوبا مشهور است، جزیره‌ای بسیار زیبا است که در بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است.

کوبا یکی از جالب‌ترین جزایر کارائیب است و مکان‌های جالب زیادی در این کشور جزیره ای برای بازدید وجود دارد. این کشور جزیره ای با بیش از ۱۱ میلیون جمعیت و زبان رسمی اسپانیایی به عنوان بزرگترین جزیره در دریای کارائیب قرار دارد. حقایق جالب زیادی در مورد کوبا وجود دارد که آن را به مقصدی جذاب تبدیل می‌کند.

وقتی حرف از کشور کوبا می‌شود بی‌شک چیزهایی که درمورد این کشور شنیده‌اید، به ذهنتان میرسید مانند: اتومبیل‌های پاستیلی، خانه‌های زیبا، ارنستو چگوارا، فیدل کاسترو و هنرهای رنگارنگ.

از میان تمام جاذبه های گردشگری کوبا، شهر هاوانا در صدر فهرست مسافران قرار دارد. پایتخت این کشور هاوانا است که دارای ترکیبی غنی از تاریخ، هنر، معماری، سیاست، فرهنگ و غذا است و همچنین مملو از اتومبیل‌های قدیمی است که با میدان‌های سنگفرش قدیمی تزئین شده‌اند. ما در ادامه این مقاله تلاش خواهیم کرد تا شما را با جاذبه های گردشگری کوبا آشنا کنیم.

بلوار ساحلی مالکون هاوانا

بلوار ساحلی مالکون هاوانا

مسیر دریایی زیبای هاوانا به طول ۷ کیلومتر، یکی از روح‌نوازترین و سال‌ها محل ملاقات مورد علاقه عاشقان، فیلسوفان، شاعران،مسافران، ماهیگیران و تماشاگران هوس‌انگیز فلوریدا بوده است و امروزه یکی از جاذبه های گردشگری ویژه است. مالکون بهترین تفرج‌گاه شهر هاوانا محسوب میشود و محبوبیت ویژه‌ای بین مردم کوبا دارد. مالکون هنگام غروب آفتاب وقتی نور زرد آفتاب به بناهای قدیمی این شهر میتابد، یک فضای رومانتیکی را به وجود می‌آورد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق عکس و عکاسی هستید، این مکان با حال و هوای بانشاطی که دارد بهترین سوژه برای عکاسی است.

قلعه مورو یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

قلعه مورو یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

این قلعه یکی از بلندترین و مرفع‌ترین بناهای هاوانا است. قلعه مورو بین سال‌های ۱۵۸۹ و ۱۶۳۰ برای محافظت از دهانه بندر هاوانا به دستور پادشاه اسپانیا در برابر دزدا‌ن‌دریایی و مهاجمان ساخته‌ شد که امروزه از زیباترین و با عظمت‌ترین جاذبه های گردشگری کوبا نامیده می‌شود. مورو در معنی لغوی اسپانیایی به معنی صخره‌ای می‌باشد که از دریا قابل رویت میباشد.

بیشتر بخوانید
جاذبه ‌های گردشگری یونان

 این قلعه روی دماغه‌ای صخره‌ای به نام ال مورو بر فراز اقیانوس اطلس و به شکل چند‌ضلعی نامنظم به دیوارهایی با ضخامت ۳ متر قرار دارد. این قلعه مجهز به ۳ سنگر، سیاهچال، اداره و کلیسا می‌باشد که مدت‌ها به عنوان زندان استفاده می‌شده است اما امروزه تبدیل به یک موزه‌ با آثار هنری مختلف شده‌است.

هتل ملی کوبا

هتل ملی کوبا

یکی از لوکس‌ترین جاذبه های گردشگری کوبا، هتل ۵ ستاره و لوکس هشتاد و چند ساله ملی هاوانا، یک بنای یادبود ملی در کشور کوبا به حساب می آید که در سال ۱۹۳۰ افتتاح شده‌است. این هتل در مقابل دریای ناحیه ودادو واقع شده است و در تپه تاگانانا قرار دارد و مناظری عالی از دریا و شهر ارائه می‌کند. فهرست بزرگی از مشتریان مهم، از سیاستمداران، هنرمندان، و دانشمندان گرفته تا اعضای سرشناس مافیای ایتالیایی-آمریکایی در هتل ملی اقامت داشته‌اند.

تمامی اتاق‌های این هتل لوکس و شیک پنجره ای دارند که رو به دریا باز می‌شوند و شما با دیدن این نمای زیبا لذت کامل را در اقامت خود در این هتل خواهید برد.

 هتل ملی کوبا امکانات بی‌شماری مانند استخر، رستوران، سونا، مینی‌بار و یک زمین تنیس دارد. همه اتاق‌های این هتل مجهز به  امکانات چای و قهوه و حمام دوش و سشوار است و شما می‌توانید برای ناهار و شام از رستوران زیبای این هتل بهره ببرید.

کارخانه سیگار برگ پارتاگاس

کارخانه سیگار برگ پارتاگاس

پارتاگاس اصلی نمادی از سیگارهای دست ساز خوب کوبایی است. این سیگار یکی از قدیمی‌ترین برندهای سیگار در جهان است. به مدت ۱۵۰ سال در همان کارخانه در کوبا و تقریبا به همان روش تولید می‌شود. این کارخانه امروز تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین جاذبه های گردشگری کوبا شده‌است.

کارخانه اصلی سیگار برگ پارتاگاس یکی از نمادین‌ترین ساختما‌ن‌ها در هاوانا است. این کارخانه در پشت ساختمان کنگره واقع شده‌است. اما امروزه این کارخانه به عنوان محلای برای تولید سیگارهای برگ نیست بلکه یک مغازه کوچک در داخل ساختمان وجود دارد. می توان طیف محدودی از سیگار برگ را از آنجا خریداری کرد. امروزه تولید سیگارها اکنون به یک کارخانه جدید و مدرن‌تر منتقل شده است که از کارخانه اصلی پارتاگاس ۱۰ دقیقه به ماشین فاصله دارد.

بار ال فلوریدیتا یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

بار ال فلوریدیتا یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی و اصیل کوبا، بار ال فلوریدیتا است. این بار مکانی است که مترادف با خانه هاوانا، کوبا و کوکتل های خود است. نویسنده مشهور آمریکایی، ارنست همینگوی زمانی بین دهه های  ۱۹۳۰ تا ۱۹۵۰ شب‌های بسیاری را در این بار سپری کرده‌است. شهرت جهانی این بار به این دلیل است که زادگاه daiquiri یکی از مشهورترین کوکتیل ها است.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری برلین آلمان

موزه فینکا لاویکیا

موزه فینکا لاویکیا

فینکا لاویکیا یک موزه زیبا در کوبا است که در سال ۱۸۸۶ ساخته شده است. تاریخچه زندگی و شخصیت ارنست همینگوی و سال‌های اقامت او در کوبا را به نمایش می‌گذارد. مردم کوبا همیشه به انتخاب نویسنده مشهور برای زندگی در یک شهر ساده، در میان مردمی که با آنها ماهیگیری می کرد، احترام می گذاشتند. این موزه هم در شهر کوچک و طبقه کارگر شهر هاوانا بنا شده‌است‌. ارنست همینگوی دوتا از مشهورترین رمان‌های خود به نام‌های زنگ‌ها برای چه کسی به صدا درمی‌آیند و پیرمرد و دریا را نوشته است.

قبرستان کولون یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

قبرستان کولون یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

گورستان کولون در سال ۱۸۷۶ در محله Vedado هاوانا، در بالای گورستان Espada تاسیس شد. این گورستان از نظر تاریخ و معماری یکی از قابل توجه‌ترین گورستان‌های جهان است. هنگامی که در میان خیابا‌‌ن‌های داخلی و محله‌های کاملا مشخص آن قرار گرفتید، می‌توانید از تمام سبک‌های معماری که این بنای یادبود ملی اعلام شده را به جواهری از معماری کوبا تبدیل کرده‌است، دیدن کنید. این قبرستان با بیش از ۸۰۰۰۰۰ گور، یکی از گورستان‌های بزرگ تاریخی جهان است که به دنبال شیوع بیماری وبا در جهان تبدیل به یک گورستان خانوادگی شده‌است. نکته ای جلب توحه می‌کند این است که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری کشور کوبا شده‌است.

ساختمان کنگره

ساختمان کنگره

این ساختمان، ساختمان کنگره ملی در هاوانا است. ال کاپیتولیو، یا ساختمان کنگره ملی، مقر سابق دولت و مشهورترین مکان دیدنی کوبا است. این ساختمان در هاوانا قرار دارد و در سال ۱۹۲۹ تکمیل شد. تا دهه ۱۹۵۰ بلندترین ساختمان شهر بود.

این پروژه در سال ۱۹۲۶، تحت مدیریت رئیس جمهور جراردو ماچادو و مورالس، با کارهای ساختمانی که توسط شرکت آمریکایی Purdy and Henderson مدیریت می‌شد، آغاز شد. یکی از چندین پروژه معتبر که با اعتبارات زیادی از بانک‌های ایالات متحده تأمین مالی می‌شد.

شما میتوانید با قدم زدن در این کنگره خود را به جای رئیس جمهور گذاشته، نمای بنای تاریخی را تحسین کنید. از تزئینات داخلی مجلل در یکی از نمادین ترین جاذبه های گردشگری کوبا شگفت زده شوید. اما متاسفانه امروزه به دلیل ساخت و ساز فقط نمای بیرونی این ساختمان قابل مشاهده است.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری ارمنستان

از عجایب این کنگره معماری آن است که گنبد این بنا، از یک قاب فولادی ساخته شده‌است که با سنگ پوشیده شده که محل ساخت آن ایالت متحده است. درب جلو، رو به برخی اتاق های بزرگ و درب عقب در حال حاضر رو به کتابخانه ملی علوم و فناوری باز می شود.

وارادرو یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

وارادرو یکی از جاذبه های گردشگری کوبا

وارادرو یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد بین‌المللی کوبا است. عمدتا به دلیل ساحل ماسه‌ای ریز و باورنکردنی و آب‌های گرم و شفاف، که آن را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کوبا تبدیل کرده است. شناخته شده ترین ساحل پلایا د وارادرو است که با نام پلایا آزول نیز شناخته می شود که ۲۰ کیلومتر طول دارد.

منطقه توریستی وارادرو تا حدودی با سبک عمومی کوبا متفاوت است. بیشتر شبیه مناطق تفریحی تابستانی کالیفرنیا و تا حدی جزایر قناری است. زنجیره‌های اصلی هتل‌های مجللی با همه امکانات در ساحل ساخته‌اند. برای برآورده کردن هر خواسته‌ای مجهز هستند. این باعث می‌شود این مقصد محیطی ایده‌آل برای کسانی باشد که به دنبال استراحتی شایسته هستند که در آن ساحل، کوکتل‌ها و تفریحات شبانه غالب است. وارادرو در قرن نوزدهم، زمانی که ثروتمندترین خانواده‌های کوبا زیبایی طبیعی و پتانسیل آن را به عنوان یک مکان تعطیلات کشف کردند، شروع به شناخته شدن کرد.

مقبره چگوارا

مقبره چگوارا

سانتا کلارا که در قلب کوبا واقع شده است، شهری پرجنب‌وجوش است که به دلیل شرکت در نبردهایی که در جریان انقلاب کوبا رخ داد، غرق در تاریخ است. چگوارا به ویژه در اینجا، محل مقبره او مورد احترام است. در پشت این مجسمه، مقبره عالی با ۳۸ طاقچه حک شده در سنگ به عنوان ادای احترام به چریک هایی که در جریان انقلاب بولیوی جان باختند، قرار دارد. این جاذبه، آرامگاه یکی از افراد مشهور انقلابی یعنی اسرنستو چگوارا و چند تن از هم رزمان او که در سال ۱۹۶۷ در طی تلاش برای آزادی در بولیوی کشته شدند، وجود دارد.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با زیبایی‌ها و جاذبه های گردشگری کشور کوبا آشنا کنیم. پایتخت این کشور زیبا شهر هاوانا است. اکثر جاذبه های گردشگری در این شهر قرار دارد. اغلب مکان‌های دیدنی این کشور بناهای تاریخی و معماری‌های جالب آن است. اما در ادامه این مقاله با جاذبه های طبیعت و سواحل زیبای آن هم آشنا شدید‌.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *