جاذبه های گردشگری برزیل

کشور برزیل را به عنوان یکی از پنج کشور پهناور و بزرگ دنیا می‌شناسند. نام رسمی این کشور جمهوری فدراتیو برزیل است. این کشور به عنوان بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی شناخته می‌شود.  آب‌وهوای برزیل بسیار متنوع است که بخش وسیعی از آن آب و هوای گرمسیری است. بیشتر این کشور را جنگل‌های بارانی آمازونی پوشانده است و از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی می‌باشد. پایتخت این کشور برزیلیا می‌باشد. سفر به کشور برزیل یکی از هیجان انگیزترین تجربه‌های گردشگران است دیدن فوتبال زیبا و حرفه‌ای، جاذبه‌های طبیعی مثل آبشار‌ها جنگل‌های زیبا و یا کارنوال‌های شاد و بزرگ افراد را به وجد می‌آورد. همچنین برزیل یکی از کشورهای پر جاذبه در جهان است که محبوب گردشگران بسیاری است. در ادامه با جاذبه های گردشگری برزیل آشنا می‌شویم.

رودخانه و جنگل‌های آمازون

رودخانه و جنگل‌های آمازون

آمازون یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های جهان است که در میان جنگل زیبای آمازون قرار دارد. رودخانه آمازون یکی از پرآب‌ترین رودخانه‌های جهان است که بعد از رودخانه نیل در مصر طولانی‌ترین رودخانه در جهان می‌باشد. کشورهای برزیل، پرو، اکوادور، گویان، کلمبیا، ونزوئلا، بولیوی و سورینام بخشی از رودخانه آمازون را درون خود جای داده‌اند ولی بیش از ۶۰ درصد مساحت آمازون در برزیل می‌باشد. جالب است بدانید رودخانه آمازون در فهرست عجایب هفت گانه جدید می‌باشد. دلفین صورتی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. جنگل آمازون جنگلی بارانی و گرمسیری است.

این جنگل بسیار وسیع هم مانند رودخانه‌اش چند کشور را در برگرفته است. تنوع زیستی و جانوری جنگل آمازون بسیار بالا است و یکی از مهم‌ترین اکوسیستم‌های کره زمین شناخته شده است. درختان پهن برگ، گل‌های نیلوفر آبی، طوطی‌های زیبا، میمون، توکان، لاک پشت‌ها، تمساح‌ها…از زیبایی‌های این جنگل وسیع است. رودخانه و جنگل آمازون از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری در برزیل است که حتما در طول سفر باید از آن دیدن شود.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری مکزیک

کوه شوگرلوف در ریودوژانیرو

کوه شوگرلوف در ریودوژانیرو

کوه شوگرلوف از جاذبه های گردشگری برزیل است که در شهر ریودوژانیرو واقع شده است. ارتفاع این کوه به ۳۹۴ متر می‌رسد. شوگرلوف بین صخره نوردان بسیار محبوب است. برای رفتن به این کوه تله کابین هم وجود دارد که تجربه‌ایی شگفت انگیز است. خلیج تاریخی و زیبای گوانابارا در مقابل کوه شوگرلوف قرار دارد. شوگرلوف زیبا به قله کله قندی هم مشهور می‌باشد. در این منطقه زیبا امکاناتی مثل رستوران‌ها کافه ها و فروشگاه های بسیاری وجود دارد.

آبشار ایگواسو از جاذبه های گردشگری برزیل

آبشار ایگواسو از جاذبه های گردشگری برزیل

از محبوب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری برزیل آبشار ایگواسو است. طبق گفته‌های محققان آب این آبشار ۳ برابر آبشار نیاگارا است. این آبشار در بین برزیل و آرژانتین قرار گرفته است. طول این آبشار زیبا ۲.۷ کیلومتر می‌باشد و به شکل نعل اسب است. آبشارهای ایگواسو در برزیل بسیار گسترده هستند که شامل چندین آبشار کوچک دیگر می‌شوند. آبشارهای ایگواسو در کشور برزیل جز مناطق حفاظت شده می‌باشد و بخشی از پارک ملی ایگواسو است که دارای هزاران گونه جانوری است.

پاراتی

پاراتی

از شهرهای محبوب برزیل می‌باشد که جاذبه های گردشگری بسیار متنوعی دارد. این شهر به خاطر قرار گرفتن در خلیج ilha grande  دارای تعداد زیادی جزایر استوایی می‌باشد. جنگل‌های زیبا و مرتفع و سواحل زیبا بسیاری در این شهر وجود دارد که باعث شده پاراتی جز مناطق حفاظت شده در برزیل ‌باشد. از جاذبه‌های پاراتی می‌توان به مکان‌های تاریخی، سواحل زیبای پاراتی، جنگل مانگرو، بازار پریا گرانده، قایق سواری سواری، آبشارهای زیبا و کوه گراوانا اشاره کرد.

ساحل کوپاکابانا از جاذبه های گردشگری برزیل

ساحل کوپاکابانا از جاذبه های گردشگری برزیل

ساحل زیبای کوپاکابانا در شهر ریودوژانیرو واقع شده است و از جاذبه های گردشگری محبوب برزیل می‌باشد. این ساحل زیبا از مشهورترین ساحل‌ها در جهان است که با طول چهار کیلومتر در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است. در دو انتهای ساحل کوپاکابانا می‌توان ازقلعه‌های تاریخی کوپاکابانا، پوستو، سیس و دوک کاسیاس دیدن کرد. در کنار ساحل تعداد زیادی رستوران، فروشگاه، کافه و هتل وجود دارد که تمامی این ویژگی ها باعث شده همیشه شلوغ باشد.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری برلین آلمان

پارک ایبیراپائورا سائوپائولو

پارک ایبیراپائورا سائوپائولو

شهر سائوپائولو از بزرگ‌ترین شهرهای برزیل است. جاذبه‌های گردشگری این شهر بسیار زیاد و متنوع می‌باشند. پارک ایبیراپائورا سائوپائولو در بالای دریاچه‌ای زیبا واقع شده است که فضایی دلپذیردارد. این پارک زیبا توسط رابرتو برل مارکس طراحی و ساخته شده است. در تمامی فضای سبز این پارک از مجسمه‌های یادبود، موزه، زمین‌های بازی مسیرهای دوچرخه سواری، استخر و محیطی برای اجرای نمایش تعبیه شده است. این پارک زیبا از جاذبه های دلنشین و خوب برزیل است که حتما باید از آن بازدید شود.

تالاب پاتانال از جاذبه های گردشگری برزیل

تالاب پاتانال از جاذبه های گردشگری برزیل

از جاذبه ‌های شگفت انگیز برزیل تالاب پاتانال است که دارای رودخانه‌های بزرگ، گونه‌های جانوری مختلف و طبیعت فوق‌العاده می‌باشد. در پاتانال می‌توانید سیلاب‌های آب خیز، رودخانه‌های عظیم، جزایر خشک ساوانا، طبیعت جنگلی و قایق سواری تجربه کنید. همچنین تالاب پاتانال بزرگ‌ترین تالاب زیبای جهان است که بخش بزرگی از آن در کشور برزیل می‌باشد. بیشترین جمعیت جگوارها در این تالاب حضور دارند.

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

پارک ملی لینسویز ماراینسیزاز جاذبه‌ های عجیب برزیل است که ظاهری بسیار غیرعادی دارد. این پارک حیرت‌آور در شمال شرق برزیل و ایالت مارانو واقع شده است. پارک ملی لینسویز ماراینسیز ترکیبی متضاد از دریا و صحرا است. این پارک عجیب از ۱۵۵۰ کیلومتر مربع شن سفید تشکیل شده است که در فاصله‌های منظم و دقیق قراردارند و در بین آنها دریاچه‌های کوچک به رنگ فیروزه‌ وجود دارد.

تندیس مسیح از جاذبه های گردشگری برزیل

تندیس مسیح از جاذبه های گردشگری برزیل

مجسمه مشهور مسیح یکی از عجایب هفتگانه جهان است که ارتفاع آن ۳۹.۶ متر دارد. این مجسمه زیبا در نوک کوه کورکووادو ساخته شده است. این تندیس مشهور در شهر ریودوژانیرو است که یکی از زیباترین شهرهای برزیل است. مجسمه مسیح حالتی ایستاده دارد و دستان خود را باز کرده است که به معنای پذیرش انسان ها در آغوش ایشان است. ساخت این تندیس ۱۱ سال طول کشید و به سبک آرت دکو طراحی شده است.

کلیسای جامع برزیلیا

از جاذبه های گردشگری در برزیل کلیسای جامع برزیلیا است که معمار آن اسکار نیمایر مشهور است. این کلیسا با نام کلیسای جامع بانوی ما آپرسیدا هم شناخته می‌شود که در سال ۱۹۷۰ ساخته شد. این کلیسا دارای ۱۶ ستون بتونی است که از سازه‌های هذلولی‌وار به شمار می‌آید. در ورودی کلیسا چهار مجسمه از جنس برنز وجود دارد. سقف کلیسا به شکل خاصی طراحی و بنا شده که چشم هر بیننده‌ایی را خیره می‌کند.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری بلغارستان

کارناوال ریو از جاذبه های گردشگری برزیل

کارناوال ریو از جاذبه های گردشگری برزیل

از هیجان ‌انگیزترین رویدادهای برزیل است که شامل موسیقی، رقص و شور هیجان غیرقابل توصیف است. کارناوال کاریوکا از دیگر جشن‌های جهان مشهور و محبوب‌تر است. این کارنوال چهار روزه در هرروز دو میلیون نفر را به خود جذب می‌کند. مکان مخصوص این کارناوال سامبودرومو که توسط اسکار نیمایر ساخته شده میزبان این جشن زیبا است. در طول مدت این کارناوال تماشاگران در دوطرف آن مینشینند و رقصندگان و اجرای نوازندگان را می‌بینند.

اورو پرتو

اورو پرتو

شهر زیبای اورو پرتو از شهرهای قدیمی در برزیل است که متعلق به قرن هفدهم می‌باشد. خیابان‌های سنگ فرش‌، فواره‌های زیبا و ساختمان‌هایی با سبک معماری باروک باعث شده که یکی از جاذبه های مهم گردشگری برزیل شود. در گذشته این شهر از غنی‌ترین معادن طلا در برزیل بوده است. از جاذبه‌های این شهر می‌توان به کلیسای سنت فرانسیس آسیزی، بازار روباز، میدان praca tiradentes، کلیسای کاتولیک basilica nossa senhora do pilar، تئاتر municipal de quro preto، پارک ایالتی ایتاکولومی و رستوران‌ها و کافه‌های محلی اشاره کرد.

سالن تئاتر آمازون

سالن تئاتر آمازون

یکی از زیباترین سالن‌های تئاتر جهان سالن آمازوناس برزیل است. این سالن تئاتر در شهر مانائوس قرار دارد. گنبد این سازه ۳۶۰۰۰ کاشی سرامیکی طرح‌دار با رنگ پرچم ملی برزیل دارد که بسیار خودنمایی می‌کند. این سالن تئاتر با الهام از معماری ایتالیایی در سال ۱۸۹۶ به سبک نئوکلاسیک ساخته شد.

سخن آخر  در این مقاله سعی کردیم لیستی از بهترین و مشهورترین جاذبه ‌های گردشگری برزیل را برای شما توضیح دهیم. جاذبه‌ های برزیل بسیار متنوع و مناسب تمامی سلیقه ها می‌باشد و تمامی افراد را از سفر به این کشور راضی می‌کند.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *