آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

ثبت ‌نام لاتاری از طریق سایت (www.dvprogram.state.go) انجام می ‌شود و برندگان این قرعه کشی می‌ توانند بعد از اعلام نتایج از طریق سفارت آمریکا برای گرفتن گرین کارت خود اقدام کنند. ثبت ‌نام لاتاری ۲۰۲۳ از اوایل مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می ‌شود و تا اواخر آبان ۱۴۰۰ ادامه دارد. قرعه‌ کشی تقریبا ۶ ماه بعد انجام می شود و نتایج از طریق وب سایت اعلام می ‌شود. در این مطلب از تکماه تراول سعی کردیم آموزش تصویری ثبت نام لاتاری را به صورت کامل و رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

قبل از هر چیزی بد نیست بدانید که فرد صاحب گرین کارت اگر چه که یک شخص خارجی است و آمریکایی به حساب نمی آید ولی می ‌تواند به ‌طور دائم در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین دولت آمریکا قرار بگیرد. او می ‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کار شود و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. همچنین می ‌تواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه خود به آمریکا ببرد. دارندگان گرین کارت معمولا بعد از ۵ سال می ‌توانند برای سیتینزن شیپ (شهروند) شدن اقدام کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری

موقع ثبت نام لاتاری لازم است یک سری شرایط اولیه داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

۱- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا ۲ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته

۲- متولد یکی از کشورهای واجد شرایط لاتاری همان سال باشید

۳- داشتن پاسپورت معتبر

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

مشخصات فردی

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

در مرحله اول مشخصات فردی خود را باید وارد کنید، البته با رعایت نکات زیر:

برای تکمیل فیلد نام و نام خانوادگی خود از حروف بزرگ استفاده کنید مثل (ADIBI JAVA)

ایرانی ها معمولا اسم وسط یا (Middle Nam) ندارند بنابراین برای روی «No Middle Name» کلیک کنید

بیشتر بخوانید
بهترین بورسیه های تحصیلی

تاریخ تولد باید به صورت میلادی نوشته شود. برای مثال اگر متولد ۱۳۷۹/۰۱/۲۸ شمسی هستید باید به صورت ۲۰۰۰/۰۴/۱۶ بنویسید

فیلد سال، روز و ماه به ترتیب باید ۴، ۲ و ۲ رقمی باشد. برای مثال اگر در ۵ تیر ماه متولد شده اید باید آن را به صورت ۰۶ و ۰۲ بنویسید

اطلاعات محل تولد

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

فیلد شماره ۴ نیز همانطور که می ‌بینید، مربوط به شهر محل تولد شما است. دقت کنید که دقیقا شهری را که در پاسپورت خود ذکر شده وارد کنید. اطلاعات وارد شده نباید با اطلاعات ثبت شده در پاسپورت مغایرت داشته باشند.

پاسپورت

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

در این بخش اولین گزینه ای که به آن برخورد می کنید، گزینه اطلاعات پاسپورت اکنون همراهم نیست ولی بعدا در پنل کاربری اعلام خواهم کرد است. در صورتی که پاسپورت ندارید یا پاسپورت شما منقضی شده است می توانید از این گزینه استفاده کنید تا بتوانید در آینده اطلاعات پاسپورت خود را برای کارشناسان تکماه ارسال کنید.

دوستانی که پاسپورت آن ها آماده است باید فیلدهای شماره پاسپورت، کشور صادر کننده پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت را وارد کنند. البته این فیلدها برای همسر شما نیز وجود دارد که می توانید آن ها را وارد کنید.

عکس لاتاری

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

شما باید عکسی که مطابق قوانین تعیین ‌شده و شرایط فیزیکی و اندازه مناسب باشد را آماده داشته باشید و در این بخش بارگذاری کنید. این کار از طریق گزینه (Choose New Photo) امکانپذیر است. پس از کلیک روی این گزینه به روال معمول بارگذاری فایل ‌ها به محل ذخیره عکس رفته و آن را انتخاب می‌ کنید. باز هم تاکید می‌ کنیم که عکس مناسب ثبت نام لاتاری آمریکا باید شرایط ویژه ‌ای داشته باشد.

آدرس پستی

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

توی این قسمت باید آدرس پستی محل سکونت خود را به شکل دقیق بنویسید. قسمت «Care of» مربوط به کسانی است که آدرس پستی شخص دیگه ای رو می نویسند که حتما باید اسم شخص دیگر ذکر شود.

بیشتر بخوانید
دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

توی قسمت «Address line» آدرس پستی خودتون رو باید بنویسید. در نوشتن آدرس انگلیسی حواستان باشد که، نوشتنش برعکس فارسی اول از پلاک یا شماره طبقه شروع میشه و بعد باید نام کوچه و خیابان وارد شود. به مثال زیر توجه کنید:

بزرگراه باقری، خیابان امام، میدان آزادی، خیابان عزیزی، خیابان بهشتی (فرعی)، کوچه احمدی ۱۴، پلاک ۲

No 2, ahmadi 14 Alley , beheshti St, azizi Ave, Azadi Sq, Emam Ave, bagheri Highway

ایمیل و تلفن همراه

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

وارد کردن ایمیل از اهمیت بالایی در ثبت نام لاتاری گرین آمریکا برخوردار است به این دلیل که نتیجه ثبت نام لاتاری شما اعم از انتخاب شدن و نشدن از طریق این ایمیل به شما ارسال می شود، بنابراین از یک ایمیل مطمئن جهت تکمیل کردن این بخش استفاده کنید.

در صورتی که اجباری برای وارد کردن شماره همراه وجود نخواهد ندارد و شما می توانید این کادر را خالی بگذارید اما در صورت تمایل به وارد کردن شماره توجه داشته باشید که کد ۹۸ را پیش از شماره خود وارد کنید.

میزان تحصیلات

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

این فیلد اطلاعات راجع به تحصیلات شما دقیقا تا همان روزی که در حال ثبت‌ نام هستید را لازم دارد. در زیر گزینه ‌های آن را به ترتیب ذکر خواهیم کرد:

Primary school only: تنها تحصیلات ابتدایی

High School, no degree: تحصیلات دبیرستان، بدون گرفتن دیپلم

high School degree: دارای دیپلم دبیرستان

Vocational school: دارای مدرک فنی و حرفه‌ای

Some university Courses: مدرک دانشجوی کاردانی یا کارشناسی

university degree: دارای مدرک کارشناسی یا کاردانی

Some Graduate Level Courses: دانشجوی کارشناسی ارشد

Masters degree: دارای مدرک کارشناسی ارشد

some Doctorate Level Courses: دانشجوی دکترا

Doctorate degree: دارای مدرک دکترا

متقاضیان ثبت ‌نام لاتاری حداقل باید مدرک دیپلم دبیرستان را دارا باشند و اگر دیپلم ندارند، باید در طول ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال سابقه کار داشته باشند. برای ثبت ‌نام لاتاری مهم نیست چه شغلی یا چه رشته‌ای دارید؛ دندانپزشکی، داروسازی، مهندس مکانیک یا IT و… شانس برنده شدن شما به‌ اندازه بقیه است و خوشبختانه آمریکا کشوری با موقعیت ‌های فراوان شغلی و تحصیلی است.

بیشتر بخوانید
انواع ویزای شنگن

دقت کنید بدون داشتن این شرایط هم می ‌توانید برای لاتاری ثبت‌ نام کنید ولی در صورت برنده شدن، هنگام مصاحبه با مشکل مواجه خواهید شد و به شما ویزا تعلق نمی گیرد.

وضعیت تاهل و فرزندان

آموزش تصویری ثبت نام لاتاری

توی این قسمت باید وضعیت تاهل رو ذکر کنید. اگر مجرد هستید گزینه «Unmarried»، اگه متاهل هستید و همسرتان اقامت آمریکا ندارد گزینه  «Married and my spouse is NOT a U.S.citizen or U.S»، اگه متاهل هستید و همسرتان اقامت موقت آمریکا دارد گزینه «Married and my spouse is a U.S.citizen or U.S Lawful Permanent resident LPR» رو انتخاب کنید.

اگر طلاق گرفته اید گزینه «Divorced»، اگر همسرتان فوت کرده گزینه «Widowed» و اگر از نظر قانونی از هم جدا هستید گزینه « legally separate» رو انتخاب کنید. در صورتی که نام همسر خود را وارد نکنید موجب رد شدن شدن درخواست ویزای متقاضی اصلی در زمان مصاحبه خواهید شد. حتی اگر قصد دارید همسرتان را ترک کنید باید مشخصات او را در فرم ها بنویسید. همسری که شهروند آمریکا است و یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است، نیازی به دریافت ویزای مهاجرت نخواهید داشت و باید در فرم ذکر شود.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *