فول فاند تحصیلی

علاقه دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی به دلایل مختلف اعم از نبود امکانات در محل اقامت فعلی و محدودیت ها، سبب افزایش تعداد دانشجویان مهاجر شده است. بدین منظور علاقه مندان به موضوع تحصیل در کشورهای توسعه یافته، به دنبال یافتن بهترین راه برای مهاجرت می باشند که بهترین مسیر، بورسیه تحصیلی نام دارد که یکی از انواع آن فول فاند تحصیلی می باشد. در ادامه همراه با تکماه تراول باشید.

بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد که یکی از محبوب ترین آنان، بورسیه تحصیلی فول فاند یا کامل نامیده می شود. به دلیل دستیابی به حداقل هزینه ها در این بورسیه، رقابت بسیار سختی بین دانشجویان متقاضی قرار گرفته است که در صورت کسب شرایط و نمرات لازمه، می توانند از این مزایا بهره مند گردند. بورسیه کامل در مرحله اول به دانشجویان داخلی که شرایط مالی خوبی ندارند، داده می شود. البته برخی دانشگاه ها به نخبه ها و ورزشکاران موفق نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. دانشگاه کوچ در ترکیه دارای بورس فول فاند است.

مفهوم کلی بورسیه و بورسیه فول فاند تحصیلی

فول فاند تحصیلی

بورسیه به معنای کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی است. نوعی از این بورسیه، بورسیه فول فاند تحصیلی نامیده می شود. واژه فول به معنای کامل و همچنین واژه فاند به معنای تامین هزینه های مالی فرد تحت شرایطی خاص می باشد.

به طور کلی تر می توان گفت فاند، همان کمک هزینه افراد خیر، دولت، مراکز عالی و دانشگاه ها و برخی ارگان های دیگر می باشد. در واقع پرداختی های آنان، به دانشجویان تحت پوشش بورسیه پرداخت می گردد.

بیشتر بخوانید
ویزای تحصیلی یونان

هزینه هایی که تحت پوشش این نوع بورسیه قرار می گیرند، بستگی به درصد قبولی بورسیه آنان دارد. در اکثر مواقع، ارگان هایی که هزینه های بورسیه را پرداخت می کنند؛ تمامی هزینه های دانشجو را از ابتدا تا انتهای تحصیل پرداخت می کنند.

اعطای بورسیه تحصیلی به تعداد محدود

بورسیه فول فاند تحصیلی، دانشجویان دکترا که تحقیقات بسیار قوی دارند را در اولویت پذیرش قرار می دهد. شما می توانید با تالیف مقالات تخصصی، اخذ نمره بالا در زبان، دارا بودن سابقه کار، پروپوزال مناسب و کسب نمرات برتر در مقطع تحصیلی گذشته، راه خود را برای دریافت این نوع بورسیه هموار کنید.

برای انجام هر کاری، باید اصول اولیه را مورد بررسی قرار دهید. اخذ بورسیه فول فاند تحصیلی به سختی و به تعداد محدودی اعطا می گردد، اما بیشتر دانشگاه های دولتی به دانشجویانی که شرایط پذیرش را به طور کامل دارا باشند؛ فول فاند اعطا می کند.

چگونگی دریافت بورسیه فول فاند تحصیلی در مقطع کارشناسی

چگونگی دریافت فول فاند تحصیلی

گام اول

شما می توانید برای اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی، از دانشگاه های برتر مقصد درخواست کنید و یا بورسیه خصوصی دریافت کنید. از بورسیه خصوصی می توان در هر دانشگاهی استفاده نمود، البته این دو نوع بورسیه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

قابل ذکر است که اگر خواستار اخذ بورس تحصیلی با مبلغ بیشتر جهت تحت پوشش قرار گرفتن می باشید، باید اطلاعات و صلاحیت شما توسط تیم داوری دانشگاه، بررسی گردد. به عبارتی در دانشگاه هایی که طبق ویژگی های شما دانشجو می پذیرند، مشخص است که شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه دارید.

در برخی مواقع، خدمات بورسیه دانشگاه های دولتی کامل تر بوده و بدین ترتیب، پذیرش دانشجوی کمتری را دارا می باشند. اما دانشگاه های خصوصی که خارج از ایالت هستند، پذیرش کمتری نسبت به دانشگاه های دولتی دارند.

گام دوم

کمک هزینه تحصیلی و بورسیه ها در دانشگاه های مختلف، به عواملی از جمله بودجه در نظر گرفته شده در دانشگاه، میزان متقاضیان و پذیرش دانشجویان بستگی دارد. هر دانشگاهی با توجه به صلاحیت دانشجویان و تمامی عوامل تاثیرگذار، تعداد کمی بورس در اختیارشان قرار می دهد. بدین منظور باید به دنبال اخذ کمک هزینه های مالی در دانشگاه های بهتری باشید.

بیشتر بخوانید
بیمه دانشجویی در آلمان

گام سوم

لزومی ندارد که جداگانه برای هر دانشگاهی درخواست مخصوص و جداگانه ارسال کنید؛ در واقع باید نیاز مالی خودتان را در نظر بگیرید. برنامه ای برای درخواست کمک مالی در ایالات متحده وجود دارد که به آن «FAFSA» گفته می شود. شما بعد از طی کردن فرآیند ثبت نام و ارائه اطلاعات شخصی و نشان دادن نیاز مالی خود، مورد بررسی تخصصی تیم دانشگاه قرار می گیرید و سپس در صورت تایید، کمک مالی که شامل وام دانشجویی، بورس و کمک هزینه تحصیلی است به شما اعطا می گردد.

گام چهارم

دانشجویان زیر ۱۸ سال با به نمایش گذاشتن تمایز و استعداد خود و اقداماتی مانند تکمیل پروژه علمی، ریاضی، موسیقی، فلسفه، هنر و ادبیات می توانند بین ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار بورسیه فول فاند تحصیلی بگیرند.

دانشجویان از سرتاسر جهان می توانند بورسیه بگیرند.

گام پنجم

معدل بالا تاثیر بسیاری در پذیرش شما دارد به طوری که پیش از مطالعه هر موردی، ابتدا نمرات شما مورد بررسی قرار می گیرد. بیشتر بورس ها به نمره ۳/۳ یا ۳/۵ احتیاج دارند، اما برای متمایز بودن باید نمره ۴ کسب کنید.

گام ششم

قبل از ورود به دانشگاه اظهار نامه ای شامل اهداف، منافع و شخصیت خود به دانشگاه ارسال کنید. باید خودتان را هنگام ورود به دانشگاه ثابت کنید. با عضویت در انجمن های مختلف و نهاد های آموزشی، می توانید نظر مسئولین دانشگاه را نسبت به خود تغییر دهید. این گونه آنان شما را شخصی پرتلاش، فعال و جدی شناسایی خواهند کرد.

گام هفتم

ویژگی های خود را همان گونه که هست، ارسال کنید. اگر پدر و مادرتان تحصیل کرده نیستند و وضعیت مالی بسیار سختی دارید، بازگو کنید. بورسیه فول فاند تحصیلی بیشتر به دانشجویانی اعطا می شود که پستی و بلندی بیشتری دارند، نه کسانی که از قشر مرفه هستند.

در ادامه به شرح گزینه های جایگزین بورسیه فول فاند می پردازیم:

بیشتر بخوانید
اقامت یونان از طریق خرید ملک

به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی ورزشی باشید

بورسیه فول فاند تحصیلی ورزشی

اگر در زمینه ورزش، توانایی و استعداد بالایی دارید؛ می توانید با معرفی خود به تیم های ورزشی، پرداخت هزینه های دانشگاه خود را هم دریافت کنید. بسیاری از تیم ها این مزیت را برای اعضای تیم خود قرار می دهند.

توجه داشته باشید که اکثر بورس های ورزشی، شامل رشته هایی می شود که برای دانشگاه یا مدرسه کسب درآمد کنند. برای مثال به ورزش هایی مانند بسکتبال و فوتبال، بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد.

اعطای بورسیه فول فاند تحصیلی به ورزشکاران با استعداد

بنابراین لازم است حتی بعد از ورود به دانشگاه، به دنبال بورس تحصیلی بهتری باشید و به محض اخذ بورسیه ابتدایی، کار را تمام شده ندانید. زیرا مسیر موفقیت، مسیر همواری نیست. بدین جهت باید سخت تلاش کرده و در زمینه رشته خود به دنبال کسب تجربه باشید و حتی در حین تحصیل نیز می توانید با انجام کار، به تضمین درآمدتان در آینده کمک شایانی کرده باشید.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *