جاذبه های گردشگری لیتوانی

کشور لیتوانی در شمال شرق اروپا و نزدیک دریای بالتیک قرار دارد و یکی از نگین‌های اروپا است. جاذبه های گردشگری لیتوانی سالانه گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند. لیتوانی یکی از زیباترین و ارزان‌ترین کشورهای اروپایی است. جمعیت این کشور زیبا تنها سه میلیون نفر بوده و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت آن ویلنیوس است. این کشور به خاطر روستاهای ساحلی و پارک‌های ماجراجویی به بهشت طبیعت دوستان تبدیل شده است.

قلعه‌های دوران ما قبل تاریخ، قلعه‌های جادویی، مجموعه‌های تفریحی و فرهنگ و سنتی‌های قدیمی و دست‌نخورده بخشی از جاذبه‌های آن هستند. در ادامه می‌خواهیم درباره مهمترین جاذبه های گردشگری لیتوانی صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با جاذبه های گردشگری لیتوانی

شهر تاریخی ویلنیوس | Vilnius

شهر تاریخی ویلنیوس | Vilnius

ویلنیوس پایتخت تاریخی لیتوانی و مملو از جاذبه‌های قرون وسطایی است. معماری باروک و گوتیک در سراسر آن به چشم میخورد. محله قدیمی این شهر که در محل تلاقی دو رودخانه مهم قرار گرفته و مملو از آثار تاریخی با معماری باروک و گوتیک است جزو میراث جهانی یونسکو بوده و جزو زیباترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی محسوب می‌شود.

بناهای تاریخی، کلیساهای جذاب، قلعه‌های زیبا و میدان‌های سنگ‌فرش شده دلیل اصلی شهرت جهانی ویلنیوس هستند. ترکیب هتل‌ها و رستوران‌های مجلل در کنار غذاخوری‌ها و کافه‌های سنتی صحنه زیبایی از مدرنیته و دوران کلاسیک را به نمایش در می‌آورد. اگر به این شهر سفر می‌کنید بازدید از محله قصر ریاست جمهوری و کلیسای سنت آن را فراموش نکنید.

کلیسای سنت آن | St. Anne’s Church

کلیسای سنت آن | St. Anne’s Church

یکی از جذاب‌ترین بناهایی که در محله قدیمی ویلنیوس واقع شده کلیسای سنت آن است. این کلیسا شاهکاری از اواخر دوران گوتیک است و بیش از ۵۰۰ سال است که بدون هیچ تغییری حفظ شده است. برج ناقوسی بسیار زیبایی در کلیسا وجود دارد که در قرن نوزدهم به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. معماری منحصر‌به‌فرد سبب شده کلیسای سنت آن به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی تبدیل شود.

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ دروازه داون | Gate of Dawn

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ دروازه داون | Gate of Dawn

در قرون وسطی برای محافظت از ویلنیوس در اطراف آن دیوار دفاعی ساخته شده بود. این دیوار ۹ دروازه با نقش و نگارهایی بسیار زیبا داشت. دروازه داون تنها دروازه‌ای است که از آن دوران باقی مانده است. زیرا، قسمت اصلی دیواره دفاعی در حمله روس‌ها به لیتوانی در آخرین سال قرن هجدهم تخریب شد.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری عمان

کلیسای هولی اسپریت | Holy spirit church

کلیسای هولی اسپریت | Holy spirit church

یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی کلیسای هولی اسپریت در شهر ویلنیوس است. معماری آن به شیوه باروک بوده و تزئینات داخلی جذاب و خیره‌کننده‌ای دارد. گچ‌بری‌ها و مجسمه‌هایی که ترکیبی از مرمر سفید و زرد هستند زیبایی بی‌نظیری به فضای داخلی آن بخشیده است. در قرن هجدهم، در این مکان کلیسایی چوبی قرار داشت که پس از تخریب در آتش سوزی کلیسای سنگی هولی اسپریت با معماری به سبک باروک جای آن را گرفت.

قلعه و موزه گدیمیناس | Gediminas Castle

قلعه و موزه گدیمیناس | Gediminas Castle

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی قلعه Gediminas است. موقعیت منحصر‌به‌فرد قلعه زیبایی بیشتری به آن بخشیده است. Gediminas در محل تلاقی رودخانه ویلنیا و ونریس در بالای تپه‌ای در شهر ویلنیوس قرار دارد. از هر نقطه‌ای از شهر می‌توانید این برج را ببینید. موزه‌ای در این قلعه تاسیس شده که بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب لیتوانی را نشان می‌دهد.

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ قلعه کایوناس | Kaunas Castle

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ قلعه کایوناس | Kaunas Castle

یکی از پربازدیدترین و معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی Kaunas Castle است. این قلعه در محل تلاقی رودخانه ساخته شده و نقش مهمی در حفاظت از شهر داشته است. معماری آن از سبک گوتیک پیروی کرده و قدمت این قلعه باشکوه به قرن چهاردهم باز می‌گردد. در برج دایره‌ای قلعه سنگی Kaunas یک گالری هنری وجود دارد که می‌توانید از آن بازدید کنید.

شهر زیبای تراکای | Trakai

شهر زیبای تراکای | Trakai

شهر رویایی تراکای در نزدیکی ویلنیوس و روی دریاچه‌ای پر آب ساخته شده است. تراکای بهترین مقصد برای فاصله گرفتن از شلوغی و هیاهوی شهر است. قدمت Trakai به قرن سیزدهم باز می‌گردد. زیباترین جاذبه تراکای قلعه‌ای است که در مرکز این شهر و درست وسط دریاچه پر آب قرار دارد. حتما به پارک ملی تراکای سر بزنید و از طبیعت زیبا و حیات وحش آن لذت ببرید.

شهر شولی | Siauliai

شهر شولی | Siauliai

تپه‌ای در ۱۲ کیلومتری این شهر قرار دارد که بیش از دو میلیون صلیب روی آن نصب شده است. این صلیب‌ها توسط مخالفان رژیم شوروی به این جا آورده شده است. انتقال صلیب به این تپه نشان‌دهنده تلاش برای برقراری آزادی و عدم پذیرش خشونت توسط مردم لیتوانی است.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری مالدیو

Siauliai دارای خیابان‌های پوشیده از درخت، کلیسای‌های جامع، پارک‌ها، کافه‌ها و یک برج است. اگر به این شهر سفر کردید حتما از میدان پولیاس، موزه دوچرخه و سازمان رادیو و تلویزیون آن بازدید کنید. مجموعه‌ای از زیبایی‌های تاریخی و طبیعی شهر شولی را به دیدنی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی تبدیل کرده است.

شهر کرناوه | Kernave

شهر کرناوه | Kernave

کرناوه یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی است که تاریخ و قدمت بسیار زیادی داشته و جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. شهر تاریخی Kernave اولین پایتخت لیتوانی بود که در قرن سیزدهم و چهاردهم پس از حمله و غارت آلمان‌ ها تخریب شد. اغلب گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند از بازدید مخروبه‌های قدیمی، یافته‌های باستان شناسی کنار رودخانه نریس، گورستان های متعلق به دوران پالئولیتیک بسیار شگفت زده و متعجب می‌شوند.

شهر کلایپدا | Klaipėda

شهر کلایپدا | Klaipėda

لنگرهای بزرگ و عظیمی در این شهر ساحلی وجود دارد. علاوه بر این، Klaipėda هر سال مهمان بسیاری از فستیوال های ساحلی است. موزه دریایی و سواحل زیبا مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری Klaipėda هستند. عبور از کنار گذرگاه‌های باریک و دلنشین خاطره‌ای زیبا و به‌یادماندنی برای شما خلق خواهد کرد.

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ شهر دروسکینینکای | Druskininkai

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ شهر دروسکینینکای | Druskininkai

Druskininkai شهر کوچکی در نزدیک مرزهای بین المللی لیتوانی قرار داشته و مملو از جاذبه‌ های طبیعی است. شهری با باغ‌های زیبا و چشمه‌های آب گرم و معدنی یکی از معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی است. آب‌های معدنی این منطقه خاصیت درمانی دارند و سالانه گردشگران فراوانی را به سمت خود جلب می‌کنند.

فضای آرام و ساکت، هتل‌های باشکوه، رستوران‌ها، کافه‌ها و مجموعه‌های باشکوه ورزش‌های زمستانی این شهر را به مکانی مناسب برای گردش و تفریح تبدیل کرده است. Gruto Park یکی از جاذبه‌های تفریحی بسیار زیبایی است که در اطراف شهر دروسکینینکای قرار دارد. مجسمه‌ها، تابلوهای نقاشی و آثار هنری بسیار زیبایی در آنجا به نمایش درآمده است.

پارک اروپا | The Park of Europe

پارک اروپا | The Park of Europe

یکی از جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی، موزه فضای باز پارک اروپا است که در شهر ویلنیوس قرار دارد. گردشگران کنجکاو از سراسر اروپا و جهان برای بازدید از آثار هنری فوق‌العاده و نمایشگاه‌های باشکوه به این مکان می‌آیند. بعضی از آثار موجود در این پارک در کتاب رکوردهای جهان گینس ثبت شده‌اند. پارک رنگارنگ اروپا در لیست ۵۰ جاذبه هیجان‌انگیز جهان قرار دارد و بیش از ۱۰۰ مجسمه در آن به نمایش درآمده است.

بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی بالی در اندونزی

شهر آنیکشیای | Anykščiai از جاذبه های گردشگری لیتوانی

شهر آنیکشیای | Anykščiai از جاذبه های گردشگری لیتوانی

شهرت اصلی این شهر به دلیل پیست‌های اسکی آن است. هر سال در ماه‌های سرد گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان برای انجام ورزش‌های زمستانی به این شهر می‌آیند. Anykščiai شهری سرسبز و بسیار جذاب است و در مرز شرقی لیتوانی قرار دارد. قدمت آن به بیش از ۵۰۰ سال برمی‌گردد و آثار تاریخی فراوانی را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ شهر رومشیشکس | Rumšiškės

جاذبه های گردشگری لیتوانی؛ شهر رومشیشکس | Rumšiškės

Rumšiškės در ۲۰ کیلومتری غرب شهر کایوناس قرار دارد. کلبه‌های روستایی و آسیاب‌های بادی زیبایی خاصی به این شهر بخشیده است. در این شهر، تمام مراسم مطابق با آیین‌ها و رسوم سنتی برگزار می‌شود. یکی از زیباترین فستیوال‌های رنگارنگ غنی از سنت‌های باستانی در این شهر برگزار می‌شود.

شهر پلاتلای | Plateliai

شهر پلاتلای | Plateliai

این شهر زیبا در کرانه غربی دریاچه پلاتلای قرار دارد. بدون شک یکی از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی همین دریاچه باشکوه است. رستوران‌ها و کافه‌های فراوانی در اطراف این دریاچه قرار دارد. یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری آن کلیسای چوبی است که گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشد. شهر پلاتلای دروازه ورود به پارک ملی زماتیا است و چشم‌اندازی خیره کننده دارد.

سخن پایانی

لیتوانی یکی از کشورهای بسیار زیبا با تاریخی غنی در شرق اروپا و نزدیک دریای بالتیک است. قلعه‌های تاریخی باشکوه، کلیساها و بناهایی با معماری گوتیک و باروک، چشمه‌ها و دریاچه‌های طبیعی، شهرهای تاریخی، پارک‌ها و موزه‌ها مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری لیتوانی هستند. اگر قصد دارید به این منطقه خوش آب‌و‌هوا و زیبا سفر کنید آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و تفریحی آن برای شما بسیار ضروری است. به همین دلیل، سعی کردیم در این مقاله به معرفی زیباترین و باشکوه‌ترین آثار تاریخی و تفریحی لیتوانی متمرکز شویم.

۵/۵ - (۱ نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *