جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

یکی از کشورهای همسایه و هم مرز با ایران کشور ارمنستان است. به دلیل وجود جاذبه‌ های زیبای طبیعی و تاریخی سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند و بیشتر درآمد خود را از طریق گردشگری به دست‌ می‌آورد. همچنین ارمنستان کشوری ارزان است که باعث محبوبیت بیشتر در بین گردشگران است. در ادامه با جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان آشنا خواهیم شد.

این کشور در دریای سیاه و دریای خزر قرار گرفته است و به عنوان مرز بین آسیا و اروپا هم شناخته شده است. ارمنستان در قسمت غربی ترکیه قرار گرفته و با قسمت شمالی گرجستان و شرق جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.

اقتصاد این کشور در مراحل پیشرفت است و مکانی مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. پایتخت ارمنستان شهر ایروان است که بسیار شهری زیبا می‌باشد. آب‌وهوای این کشور در قسمت شمالی معتدل است ولی در کل اقلیم آب و هوایی ارمنستان خشک و قاره‌ای می‌باشد. از مهم‌ترین شهرهای ارمنستان می‌توان به ایروان، گیومری، اچمیادزین، وانادزور، هرازدان، آبوویان، آرتاشات، کاپان، آرماویر و گاوار اشاره کرد.

معرفی جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

مجسمه مادر ارمنستان

مجسمه مادر یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این مجسمه نمادی زنانه از ارمنستان می‌باشد که از این کشور در برابر هر دشمنی و هر مهاجمی دفاع خواهد کرد. مجسمه مادر ارمنستان در پارک پیروزی واقع شده است. این مجسمه زیبا توسط آرا هاروتیونیان طراحی شده است.

کاسکاد هزار پله یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

کاسکاد هزار پله یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

کاسکاد به معنی آبشارهای کوچک است. این بنا ۳۰۲ متر طول دارد که ۵۷۰ پله را باید طی کرد که به بالای کاسکاد رسید. در اطراف محوطه باغچه‌های زیبا و باغ‌های دلنشین وجود دارد که پلکان در تمام محوطه کار شده است. منظره بالای پله ها بسیار زیبا و آرامشبخش می‌باشد و برخی مردم شهر بالای پله های کاسکاد را نماد آرامش و خلوت می‌دانند. در تمامی باغ های کاسکاد مجسمه ها در اشکال و ابعاد مختلف به کار گرفته شده است.

صومعه گغارد

صومعه گغارد یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

گغارد یک صومعه متعلق به زمان قرون وسطی می‌باشد که در استان کوتایک واقع شده است. بخش اعظم این صومعه توسط صخره‌ها احاطه شده است. این بنای تاریخی به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. این بنا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز معنوی و فرهنگی کشور شناخته شده است. در زبان ارمنی گغارد به معنای نیزه یا تیر است و از لحاظ معماری یک شگفتی محسوب می‌شود.

یادمان نسل کشی ارمنی

یادمان نسل کشی ارمنی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

یادبودی در پایتخت ارمنستان ساخته شده است که برای گرامیداشت نسل کشی مردمان ارمنی به دست ترکان عثمانی است این موزه در سال ۱۹۶۷ میلادی تاسیس شد که بر روی تپه تسیتسرناکابرد واقع شده است. ارمنی ها در روز ۲۴ آپریل دور این بنا جمع می‌شوند و برای قربانیان شاخه گلی در آتش می‌اندازند. در مرکز این یادبود آتش همیشه شعله دارد که از زمان افتتاح این بنا در حال سوختن است و روشن نگه داشته می‌شود. این بنای یادبود نماد استقامت و پایداری ارمنستان است.

میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری ایروان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

مکانی فوق‌العاده مهم و محبوب برای مردم ارمنستان است که با نام میدان لنین هم شناخته می‌شود. همچنین مقصدی جالب و سرگرم‌کننده برای گردشگران خارجی می‌باشد. اطراف این میدان ساختمان‌های مهمی قرار دارند که در تمامی سال میزبان جشن های بسیاری است. تمامی تکیه خانه‌ها رستوران، کافه و حمام های قدیمی تخریب شد و در سال ۱۹۵۲ ساختمان‌های جدیدی ساخته شد ساختمان‌های جدید ترکیبی از معماری‌های تاپ دنیا می‌باشد.

ساختمان‌های اطراف میدان جمهوری شامل گالری ملی و ساختمان موزه تاریخ، وزارت دارایی، خانه دولت، اداره پست مرکزی، هتل ماریوت ارمنستان، وزارت امور خارجه و وزارت انرژی و منابع طبیعی است.

موزه تاریخ یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

موزه تاریخ یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این موزه تاریخی دارای بخش‌هایی به نام باستان شناسی، نیوماتیک، قوم شناسی، تاریخ مدرن و ترمیم است. این موزه دارای آثاری بسیار قدیمی است که برای بازدید کنندگان بسیار جالب و دیدنی می‌باشد. همچنین این موزه عهده حفاظت و ترمیم را دارد. در این موزه هر چیزی که بازدید کننده بخواهد در مورد تاریخ ارمنستان بداند را دارد. این موزه ملی در سال ۱۹۱۹ میلادی در پایتخت شروع به ساخت کرد و در سال ۱۹۲۱ هم افتتاح شد. از نقاط قوت این موزه ملی این است که از لحاظ تاریخی و علمی بسیار غنی می‌باشد و هر ساله پروژه های بسیار زیادی و حتی دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌شود.

موزه مارتیروس ساریان

موزه مارتیروس ساریان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این موزه در سال ۱۹۷۶ با هدف نگهداری و ترمیم آثار به جامانده از هنرمند بزرگ ارمنستان بود. مارتیروس ساریان هنرمندی بزرگ و مشهور بود که آثار زیبا و گران‌بهایی از خود به جای گذاشته است. در حال حاضر ۲۴۰ نمونه تکمیل شده از این استاد نگهداری می‌شود. این موزه در عمارتی دو طبقه است که محل زندگی این استاد بزرگ بوده است. این موزه را می‌توان به عنوان یک استودیو رنگارنگ نام برد که تماما سبک زندگی و آثار این استاد بزرگ را به نمایش می‌گذارد. امروزه این موزه یک جاذبه توریستی پر بازدید است.

بیشتر بخوانید
جاذبه ‌های گردشگری بلاروس

موزه یرواند کوچار یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

موزه یرواند کوچار یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

در سال ۱۹۸۴ افتتاح شد. این موزه زیبا آثار و زندگی یرواند کوچار را به نمایش می‌گذارد که نقاشی مدرنیست ارمنی بود. یکی از آثار مشهور این هنرمند زن تنها است که در سن ۱۳ سالگی کشیده است. یرواند کوچار را می‌توان به عنوان یکی از پدیده‌های قرن بیستم نام برد که هنرمند، مجسمه ساز و نقاش مشهوری است. یرواند کوچار در واقع پایه‌گذار نقاشی تجسمی است.

کلیسای جامع زوارتنوتس

کلیسای جامع زوارتنوتس یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

خرابه‌های این کلیسا در دشت‌ بین شهرهای ایروان و اچمیادزین واقع شده است. این بنای قدیمی در اواسط قرن هفتم میلادی توسط کا تولیکوس نار سس سوم ساخته شده است. زوارتنوتس قدیمی‌ترین کلیسا در تاریخ ارمنستان است. در ابتدا این کلیسا معبدی برای پرستش اورارتین بود. در معنای لغوی نام این کلیسای جامع، نیروی نگهبان یا فرشته‌های آسمانی است.

طراحی این کلیسا بسیار در بین طراحان دیگر کشورها محبوب شد و این مدل کلیسا را می‌توان در کشورهایی مثل گرجستان، ترکیه و آذربایجان مشاهده کرد. در قرن دهم کلیسای جامع زوارتنوتس در اثر زلزله نابود می‌شود. بازدید از این کلیسا یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر به این کشور است.

دژ اربونی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

دژ اربونی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

دژ اربونی یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان که قدمتی بسیار قدیمی دارد و به قرن ۷ پیش از میلاد بازمی‌گردد. این دژ در جنوب شرقی ایروان واقع شده است و با میدان جمهوری ایروان ۸ کیلومتر فاصله دارد. جالب است بدانید نام شهر ایروان از این دژ گرفته شده است. دسترسی به این دژ بسیار آسان است و سالانه گردشگران زیادی به این محل می‌روند. این دژ از بقایای شهر نظامی در زمان حکومت اورارتو در ارمنستان است که در زمان خود از نظر اقتصادی سیاسی اهمیت بسیاری داشته است. پادشاه آن زمان به نام ارگیشتی دستور ساخت این دژ را داده بود و مانند دیگر دژها در بالای تپه‌ای بلند ساخته شد.

بازار ورنیساج ارمنستان

بازار ورنیساج یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

بازار ورنیساج یکی از متفاوت‌ترین مراکز خرید ارمنستان است. معنوی لغوی ورنیساج به زبان فرانسوی است و به معنای بازدید از نمایشگاه‌های آثار هنری است. ماهیت این بازار سنتی است و در فضای باز می‌باشد. این بازار اولین بار در سال ۱۹۸۰ افتتاح شد و از همان سال در بین مردم محبوب شد. در این بازار انواع کالاهای صنایع دستی سنتی ارمنستان را می‌توان پیدا کرد.

این کالاها شامل کیف‌های سنتی، زیورآلات، کالاهای دکوری چوبی، عتیقه‌جات، نقاشی، تابلوهای هنری، پارچه‌های زیبا، روسری‌های ارمنی، لباس های ارمنی زیبا و… است. این بازار زیبا در تمامی روزها باز است. تمامی کالاهای این بازار قیمت مناسب و پایینی دارند.

گورستان نظامی یرابلو

این گورستان در حومه شهر ایروان است. این محل به صورت اختصاصی برای گرامیداشت قهرمان نبرد ارمنستان و آذربایجان بوده است. این گورستان در منطقه مالاتیا سباستیا واقع شده است. از بزرگ مردان میهن پرست تدفین شده می‌توان به آندرانیک اوزانیان و وازگن سارگسیان اشاره کرد.

باغ گیاه شناسی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

باغ گیاه شناسی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

یکی از شگفت انگیز‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان است که در شمال شرقی ایروان واقع شده است. این باغ زیبا بیش از ۲۰۰ گونه گیاهی نادر و کمیاب را پرورش می‌دهد. سالانه گردشگران خارجی بسیاری را به خود جذب می‌کند. این باغ گیاه شناسی در سال ۱۹۳۵ساخته و افتتاح شد و بعد از گذشت سه سال موسسه گیاه‌شناسی به آن اضافه گردید.

در سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۴ دو گلخانه با مساحت‌های ۲۵ و ۶۱۰ متر مربع در باغ ساخته شد و مساحت کل این باغ گیاه شناسی به ۸۰ هکتار رسید. گونه‌های نادر این مجموعه شامل گل سرخیان و تیره زیتون است که در باغ درخت‌های بلوط و ارس بسیار دیده می‌شوند. بعد از پرورش‌ گل‌ها در این محل به مدارس، شرکت ها، کارخانه ها فرستاده می‌شود.

دریاچه سوان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

دریاچه سوان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

از زیباترین و معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان است و حدودا ۶۰ کیلومتر شمال شرقی ایروان قرار گرفته است. این دریاچه زیبا در تابستان آب‌و‌هوایی بسیار خوب و ایده‌آلی دارد و بزرگ‌ترین دریاچه قفقاز و همچنین از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کوهستانی آب شیرین در جهان است. این دریاچه زیبا در ارتفاعات ۱۹۱۶ متری سطح دریا قرار گرفته است.

قدمت این دریاچه به ۲۵ تا ۳۰ هزار سال پیش برمی‌گردد. همچنین در اطراف دریاچه پارک ملی سوان قرار دارد که این دریاچه هم رون این پارک است. این پارک در سال ۱۹۷۸ میلادی ساخته شد و هدف از ساخت این پارک محافظت از این دریاچه بوده است. در کنار این دریاچه صومعه‌ای قدیمی با نام سواناوانک قرار دارد که در قرن نهم میلادی ساخته شد.

بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی بالی در اندونزی

یکی دیگر از بناهای قدیمی در اطراف دریاچه سوان صومعه هایراوانک است که در نزدیکی روستایی کوچک به همین نام ساخته شده. قدمت این صومعه به قرن ۹ تا ۱۲ میلادی برمی‌گردد. این صومعه بسیار در بین افراد محبوب می‌باشد. از جاذبه‌های تاریخی دیگر در اطراف دریاچه می‌توان به قلعه آدزبرد اشاره کرد. نام این قلعه قدیمی در گذشته تیسبا بوده است که با گذر زمان تغییر کرده است. این قلعه در سمت شرقی شهر تسووینار قرار دارد.

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این کلیسا زیبا در شهر ایروان و در سال ۲۰۰۱ ساخته شد. نام دیگر این کلیسا لوزاوریچ است که یک کلیسای جامع حواری ارمنی است. سبک معماری این کلیسا ارمنی طراحی شده است و معمار آن فردی به نام استپان کیوکچیان بود. کلیسای حواری ارمنی به معنای این است که فقط کسانی که از پدر مادر ارمنی متولد شده‌اند می‌توانند وارد کلیسای سنت گریگور شوند. ارتفاع این بنا ۵۴ متر است و مساحت داخل کلیسا ۳۸۲۲ متر مربع است. کلیسایی مثل سنت گریگور بر اساس دین ملی مردم ارمنستان ساخته شده و البته این کلیسا تنها مکانی برای عبادت نیست بلکه در برخی اوقات محلی برای افراد نیازمند است.

گالری ملی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

گالری ملی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

گالری هنر ملی ارمنستان از زیباترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان است. آثار هنری زیبا و متنوع هنر و فرهنگ مردم ارمنستان از گذشته‌های دور تا به امروز را می‌توان در این محل پیدا کرد. این گالری زیبا در سال ۱۹۲۱ میلادی در ایروان ساخته و تاسیس شد. هنرمندان محبوبی مثل مارتیروس ساریان و الکساندر تامانیان نقش بسیار پررنگی در تاسیس این گالری بزرگ داشته‌اند.

در سال ۱۹۲۵ بیش از ۴۰۰ قطعه از آثار هنرمندان ارمنی روس و اسپانیایی در بخش هنر این گالری به نمایش گذاشته شد. امروزه بیش از ۲۶۰۰۰ قطعه از آثار هنرمندان متفاوت در چهار بخش از این گالری به نمایش گذاشته می‌شود. این چهار بخش شامل هنرهای تزئینی کاربردی، هنرهای تجسمی ارمنیف هنرهای تجسمی خارجی و هنرهای تجسمی روسی است. قدمت این آثار از عهد باستان و قرون وسطی آغاز می شود و تا به امروز می‌ رسد.

صومعه تاتو

یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان کلیساهای قدیمی این کشور است. صومعه تاتو از مکان‌های تاریخی و جذاب ارمنستان است که در دل طبیعت قرار دارد و این ویژگی این مکان را منحصر به فرد کرده است. این صومعه در ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار دارد و در نزدیک روستایی با همین نام است. صومعه تاتو قدمتی تاریخی دارد که به قرن ۹ میلادی بازمی‌گردد. صومعه تاتو در لبه گلوگاهی بزرگ و عمیق ساخته شده است و زیبایی بصری آن حیرت کننده می‌باشد. کلیسای تاتو در قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی از مهم‌ترین مراکز آموزشی قرون وسطی بوده است.

موزه هنر و ادبیات چارنتس

موزه هنر و ادبیات چارنتس در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در ابتدا به عنوان بخشی از موزه تاریخی فرهنگی شروع به فعالیت کرد. اما فعالیت چشمگیر این مجموعه در سال ۱۹۲۲ آغاز شد که سرپرست آن شاه عزیز شاعر، فعال اجتماعی، معلم و ناشر ارمنی بود که در جمع‌آوری کتاب‌های قدیمی و گنجینه‌های بسیار مهم تلاش بسیار کرد.

این موزه در شهر ایروان است و بزرگ ترین گنجینه از دست‌نوشته های ارمنی و کتاب‌های ۳۰۰ سال اخیر را نگهداری می‌کند. علاوه بر دست‌نوشته ها تعداد بسیار زیادی عکس، پوستر، چک نویس، وسایل تئاتر، وسایل شخصی و موسیقی هنرمندان و نویسندگان بزرگ نگهداری و به نمایش گذاشته می‌شود.

مرکز خرید دالما گاردن

مرکز خرید دالما گاردن یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

مرکز خرید دالما گاردن در شهر ایروان قرار دارد و مکانی برای خرید و تفریح می‌باشد چرا که در این مرکز خرید در کنار فروشگاه‌های متنوع و مختلف کالا، کافه و رستوران های بسیار خوب ارمنستان قرار دارد که محلی مناسب برای دورهمی دوستانه و خانوادگی می‌باشد. این مرکز خرید در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد و در همان سال یکی از بهترین و محبوب‌ترین مراکز خرید شد.

همچنین چندین مکان و فضای بازی برای کودکان وجود دارد که می‌توانند چند ساعتی به بازی و شادی مشغول شوند. دالما گاردن دارای دو طبقه و ۵۰ فروشگاه و دو آسانسور و چندین پله برقی است. همچنین دالما گاردن پارکینگ رایگان در جلوی مرکز خرید دارد که ظرفیت ۷۰۰ ماشین را هم داراست. در برخی از زمان‌ها هم در دالما گاردن شاهد حراج و تخفیف های بزرگی هستیم که در ۱۵ جولای تا آخر آگوست و ۱۰ ژانویه تا اواسط فوریه تخفیفات ویژه دارند.

دریاچه قو ایروان

از جذاب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان دریاچه قو است که بسیار در بین گردشگران محبوب است. دریاچه قو در کنار خانه اپرا قرار دارد. این دریاچه زیبا به صورت مصنوعی است و در سال ۱۹۶۳ ساخته شد. این دریاچه را به افتخار پیوتر ایلیچ چایکوفسکی دریاچه قو نام نهادند. از سال ۲۰۰۵ این دریاچه در زمستان یخ می‌زند و مکانی مناسب برای اسکی روی یخ است. در اطراف دریاچه کافه رستوران زیادی وجود دارد که می‌توان از آنجا به تماشای دریاچه نشست و شنا کردن قوها را تماشا کرد. در فصل تابستان در این مکان فستیوال‌های ارمنستان و رویدادهای بسیاری اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید
جاذبه های گردشگری فرانکفورت

معبد گارنی در ارمنستان

معبد گارنی یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این معبد قدیمی در ۳۲ کیلومتری جنوب شرقی ایروان واقع شده است و از روستای گارنی نام آن گرفته شده. مورخان و باستان شناسان این معبد را متعلق به تیرداد اولین پادشاه اشکانی می‌دانند که بازمانده دوران خورشید پرستی است. بیشتر کلیساهای ارمنستان به جای معابد قدیمی پیش از مسیحیت ساخته شده‌اند ولی معبد گارنی تنها عبادتگاه غیر مسیحی در ارمنستان است.

این معبد زیبا در سال ۷۷ بعد از میلاد ساخته شد. سبک معماری این معبد همان سبک یونانی است. این معبد بر روی سطحی مثلثی شکل قرار گرفته است. اطراف معبد دو دره عمیق وجود دارد که از معبد حفاظت می‌کند. این بنا دارای ۲۴ ستون است که هر کدام ۶ و نیم متر ارتفاع دارند. معبد گارنی در سال ۱۹۷۹ میلادی بر اثر زلزله ویران شد اما در سال‌های ۱۹۱۱ تا ۱۹۰۹ بازسازی شد.

پارک عشاق ایروان

پارک عشاق یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

از محبوب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان پارک عشاق است. این پارک فضایی بسیار زیبا و دل‌انگیز دارد که می‌توان با آرامش در باغ قدم زد. مساحت این پارک ۱.۶ هکتار است و در مرکز شهر واقع شده است. مردم ارمنستان با مناسبت های مختلف در این مکان جمع می‌شوند و به تفریح کردن و جشن مشغول می‌شوند. این پارک سرسبز و زیبا از قدیمی ترین مناطق شهر است و قدمت آن به قرن ۱۸ بازمی‌گردد.

این پارک در سال‌‎های متعددی دستخوش تغییر شده است اما در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ به طور کلی بازسازی شد که طراح آن معماری فرانسوی بود. این معمار علاقه بسیاری به سبک معماری چینی داشته است که در جای جای این پارک از این سبک بسیار استفاده شده است. پارک عشاق دارای یک دریاچه و دو جزیره است که در ضلع شرقی پارک جشن‌ها و مراسمات سنتی ارمنستان اجرا می‌شود.

پل شیطان

پل شیطان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

این پل در میان طبیعتی فوق‌العاده و بکر قرار دارد که علاوه بر منظره‌ای زیبا افسانه‌های زیادی هم دارد. پل شیطانی یا پل ساتانا پل رودخانه‌ای است که از سنگ ساخته شده. این پل بر روی رودخانه وروتان است که در شهر ایروان قرار دارد. در اطراف این پل چشمه‌ها درخت‌های بلند و گیاهان سرسبز قرار دارد. جالب است بدانید چشمه‌های این منطقه خواص درمانی دارند. عرض این پل حدود نیم متر و طول آن ۳۰ است. ارتفاع این پل حدود ۱۵۰ متر است.

داستان عجیب این پل نسل به نسل گفته شده است. بر طبقه افسانه‌های گفته شده در ساخت این پل معامله‌ای بین انسان و شیطان انجام شده است. بومیان این منطقه اتفاقات عجیبی را از نزدیک مشاهده کرده‌اند. شیطان در ساختن این پل سنگی دست داشته است و جا به جایی این سنگ ها توسط انسان غیرممکن بوده است. طبق گفته‌های بومیان شیطان این سنگ ها را جا به جا کرده است و در این مکان قرار داده است. افراد بسیار زیادی در طول سال از این منطقه دیدن می‌کنند. از تفریحات رایج در این منطقه زیپ لاین، مکان مخصوص شنا در چشمه‌های آب گرم، رستوران های زیبا و… می باشد.

موزه برادران میکویان

موزه برادران میکویان یکی از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان

برادران میکویان از معروف‌ترین ارامنه شوروی هستند. آناستان از اولین افرادی بود که به مقام رئیس هیئت اتحاد جماهیر شووری رسید. آرتم برادر او طراحی اکثر هواپیماهای mig را به عهده گرفت. برادران میکویان در ساناهین ارمنستان متولد شدند. بعد از مرگ این دو بزرگوار برای گرامیداشت نامشان موزه‌ای کوچک و بسیار دیدنی و جذاب که به دوران اتحاد جماهیر شوروی بازمی‌گردد و همچنین زندگی نامه آن ها ساخته شد.

سخن آخـــر

با توجه به مطالب گفته شده ارمنستان یکی از مقاصد توریستی در همسایگی کشورمان ایران است. این کشور به دلیل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار در بین گردشگران خارجی و داخلی بسیار محبوب شده است و هر ساله افراد بسیاری برای بازدید از جاذبه‌ های گردشگری ارمنستان به این کشور می‌آیند. مکان‌های دیدنی گفته شده از تاپ ترین و محبوب‌ترین مقاصد در ارمنستان است که می‌توان در سفر به این کشور حتما از آن ها دیدن کرد.

به این مطلب چند امتیاز میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *